حتما بخوانیدزیبایی ناخننکات آموزشینکته های زندگی
موضوعات داغ

نکات مفید برای زیبایی ناخن های پا

روش ها و ترفندهایی برای زیبایی ناخن های پا که بهتر است خانوم ها بدانند

اگر نگران هستید که پاهایتان به منظور پوشیدن صندل آماده بهار و تابستان باشد، اولین مشکلی که باید به آن توجه کنید ناخن های پا است. برای داشتن ناخن های پا زیبا، ابتدا باید از سالم بودن ناخن های پا اطمینان حاصل کنید. با پیرایش آنها و افزودن رنگ به ناخن های پا، انگشتان پا برای هوای بهاری و پوشیدن صندل آماده می شوند. برای آشنایی با نکات و ترفندهای زیبایی ناخن های پا با مجله مد و زیبایی پیکاک همراه شوید.

زیبایی ناخن های پا

استفاده از وازلین و روغن های گیاهی برای زیبایی ناخن های پا

برای نرمتر شدن ناخن های پا از وازلین یا روغن دیگری مانند روغن بادام یا شی باتر استفاده کنید. ناخن های پا با گذشت زمان می توانند سفت شوند، اما وازلین یا روغن های گیاهی می توانند آنها را نرمتر کند، به این معنی که شما راحت تر می توانید آنها را اصلاح کنید. روغن همچنین به مرطوب سازی ناخن کمک می کند ، که مانع از خرد شدن آن ها می شود. فراموش نکنید که روغن را به اطراف کوتیکول بمالید، زیرا این امر می تواند کوتیکول را بهتر نشان دهد. این روند همچنین به مرطوب سازی ناخن پا کمک می کند.

بیشتر بخوانید: ترفندهایی برای داشتن ناخن های زیبا

اجتناب از لاک پاک کن های حاوی استون

این نوع لاک پاک کن ها باعث خشک شدن ناخن های پا شده و باعث شکافتن یا ترک خوردن آنها می شود. لاک پاک کن های حاوی استون از اتیل استات یا متیل اتیل کتون برای از بین بردن لاک ناخن استفاده می کنند. به دنبال لاک پاک کن هایی باشید که روی آن ها برچسب “فاقد استون” باشد. توجه داشته باشید که چون لاک پاک کن های فاقد استون خشن نیستند، برای پاک کردن لاک ناخن باید کمی بیشتر سعی کنید.

استفاده از بیوتین برای زیبایی ناخن های پا

بیوتین را به برنامه ویتامین خود اضافه کنید. طبق مطالعات، مصرف این مکمل مبتنی بر ویتامین B می تواند به ایجاد استحکام ناخن های دست و پا کمک کند.

زیبایی ناخن های پا

توجه به زردی ناخن

اگر ناخن های شما به طور قابل توجهی زرد شده است به پزشک مراجعه کنید. ناخن های زرد می تواند نشانه سایر مشکلات سلامتی باشد. به عنوان مثال، اگر ناخن های شما زرد باشد و از پوست جدا شود، می تواند نشانه ای از بیماری تیروئید یا پسوریازیس باشد. ناخن زرد بدون جدا شدن می تواند نشانه ای از یک بیماری تنفسی، عفونت یا دیابت باشد.

بیشتر بخوانید: چگونه قارچ ناخن را از بین ببریم

چیدن ناخن های پا

هفته ای یک بار ناخن های پا را بچینید. ناخن های بلند پا احتمال رشد ناخن های پا را درون گوشت افزایش می دهد، که می تواند دردناک باشد و نیاز به مراقبت پزشکی دارد. ناخن های بلند پا همچنین هنگام پوشیدن کفش هایی با پنجه بسته ناراحت کننده هستند زیرا ناخن ها در کفش فرو رفته و به ناخن های پا فشار وارد می کنند. چیدن مرتب ناخن های پا به شما کمک می کند تا به درون گوشت پا فرو نروند. ناخن های انگشتان پا خود را تا جایی کوتاه کنید تا به طول انگشتان پا برسند. اگر ناخن ها خیلی بلند باشند، شکاف می خورند. ناخن های پا بسیار کوتاه می توانند مجددا منجر به فرو رفتن ناخن در گوشت پا شوند. ناخن های پا را به جای خم شدن، مربع کنید. مربع کردن ناخن های پا به جلوگیری از رشد ناخن ها درون گوشت پا کمک می کند، زیرا لبه ها پوست را از روی انگشت جمع نمی کند.

سوهان کشیدن برای زیبایی ناخن های پا

هر چهار روز یکبار ناخن های پا را سوهان بکشید. با چک کردن منظم ناخن های پا، می توانید از فرم سالم آن ها مطمئن شوید. همچنین، همیشه در یک جهت ناخن ها را سوهان بکشید، زیرا انتقال سوهان به جلو و عقب می تواند ناخن های پا را چاک داده یا شکسته کند.

زیبایی ناخن های پا

جلوگیری از گرفتن کوتیکول

کوتیکول های خود را کوتاه نکنید. کوتیکول ها به جلوگیری از عفونت کمک می کنند و پیرایش کوتیکول ها امکان آلوده شدن پوست شما را فراهم می کند.

از بین بردن لکه های ناخن های پا

برای از بین بردن لکه های قسمت بالای ناخن های خود به راحتی از یک بافر ناخن استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه زیبایی طبیعی داشته باشیم

تمیز کردن ناخن های پا با مسواک

زیر ناخن های پای خود را با مسواک تمیز کنید. مسواک به از بین بردن هرگونه آلودگی زیر ناخن های پا کمک می کند. در زیر دوش، کمی صابون به مسواک اضافه کنید ، و سپس ناخن های پا را تمیز بشویید. اطمینان حاصل کنید که زیاد اسکراب نکنید، زیرا می تواند پوست را بشکافد. اگر می خواهید ناخن های پایتان سفیدتر شود، علاوه بر مسواک، از خمیر دندان سفید کننده نیز استفاده کنید.

زیبایی ناخن های پا

پیرایش کوتیکول ها برای زیبایی ناخن های پا

کوتیکول ها را به آرامی به پایین فشار دهید. شما می توانید برای لاک زدن و پیرایش ناخن های پا کوتیکول را مقداری از مسیر لاک زدن خارج کنید اما آن را تا حد شکافتن فشار ندهید.

استفاده از بیس کت

بیس کت پیوند محکم تری بین ناخن پا و لاک ایجاد می کند، بدین معنی که نیازی نیست که لاک ناخن را زود به زود تمدید کنید. همچنین بیس کت می تواند هنگام پاک کردن لاک از ناخن ها در برابر لکه ها محافظت کند.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید کیف دستی

لاک زدن به میزان سه دور

در صورت امکان با سه حرکت لاک را به ناخن اعمال کنید. اگرچه ممکن است ناخن بزرگ شما کمی حرکات بیشتری لازم داشته باشد، اما به طور کلی برای لاک زدن از مرکز ناخن شروع کرده، سپس آن را به سمت راست و چپ گسترش دهید. بگذارید براش لاک ناخن با ایجاد یک قطره بزرگ، لاک را صاف کند و سپس آن را به آرامی با برس بیرون دهید.

زیبایی ناخن های پا

استفاده از تاپ کت برای زیبایی ناخن های پا

تاپ کت را فراموش نکنید. استفاده از تاپ کت برای ناخن های پا باعث درخشش بیشتر ناخن و محافظت از آن می شود.

پاک کردن کثیف کاری های لاک ناخن پا

برای تمیز کردن لاک ناخن که روی پوست خود دارید از یک برس کوچک یا تکه دستمال و پاک کننده لاک ناخن استفاده کنید.

عدم استفاده از آب گرم پس از لاک زدن

پس از لاک زدن از آب گرم خودداری کنید. آب سرد می تواند به تنظیم لاک ناخن شما کمک کند، اما آب گرم باعث انبساط ناخن می شود که منجر به ترک خوردن لاک می شود.

زیبایی ناخن های پا

انتخاب درست لاک ناخن برای زیبایی ناخن های پا

انتخاب خوبی از لاک ناخن در روی ناخن های دست داشته باشید، بنابراین همیشه رنگ مورد نظر خود را به همراه دارید، به خصوص اگر سعی دارید ناخن های پا و دست خود را مطابقت دهید. ماندگاری لاک های براق بر روی ناخن های پا بیشتر از لاک های مات است. از لاک هایی استفاده کنید که ادعا می کنند فاقد سه ماده شیمیایی هستند. این بدان معنی است که آنها فاقد فرمالدئید، تولوئن یا دی بوتیل فتالات هستند. این مواد شیمیایی با گذشت زمان می توانند مضر باشند.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید جین بوت کات

شخصیت شناسی با رنگ لاک ناخن های پا

ناخن های پا را جوری لاک بزنید تا شخصیت شما را نشان دهد. اگر خجالتی هستید، به سراغ طیف نارنجی شبرنگ نروید. برای رویدادهای درجه یک، نکات فرانسوی را امتحان کنید.

انتخاب طرهای فانتزی برای زیبایی ناخن های پا

یک راه آسان برای ایجاد طرح های فانتزی برای انگشتان پا این است که ابتدا طرح ها را روی یک کیسه پلاستیکی یا کاغذ روغنی رنگ کنید. پس از اتمام کار، می توانید آن را جدا کرده و با بیس کت و تاپ کت روی انگشت خود بچسبانید. برچسب ها و نوار چسب می تواند به شما در خلق طرح های جالب کمک کند. یک رنگ پایه را انتخاب کرده و آن را روی ناخن پا اعمال کرده و بگذارید خشک شود. با استفاده از برچسب ها یا نوار چسب طرح جالبی ایجاد کنید که با رنگ پایه در تضاد باشد می توانید با استفاده از این نوار چسب ها  انواع طرح مانند انحنا، انفجار، ستاره یا حتی تقسیم ناخن از وسط را روی ناخن پا اعمال کنید.

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

غزال درودیان

در وهله ی اول یک معمار اما در کنارش مترجم و کارشناس تولید محتوا هستم. در حال حاضر در مجله مد و زیبایی پیکاک و در زمینه مد، پوشاک و زیبایی براتون می نویسم. امیدوارم مطالب من براتون مفید واقع بشن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا