حتما بخوانیدست کردن لباسلباس و پوشاک
موضوعات داغ

قانون های قدیمی مد که احتمالا درباره آنها نشنیده اید.

قانون هایی که زمانی بسیار دست و پاگیر بودند....

سبک مدرن در صنعت مد، تمایلی به پیروی از کلیشه ها ندارد. روندهای جدید معمولا برخلاف قوانین خاصی است که زمانی پایه و اساس صنعت مد بوند. این روندها سعی دارند که فردیت را به عنوان موضوعی پر اهمیت نشان دهند. قانون های قدیمی مد شاید در سال های گذشته کارآمد بودند اما بالاخره دوران این قانون های به اتمام رسیده است. به همین دلیل است که طراحان  مد و استایل در سراسر دنیا، در طراحی های خود از نمادهای مختلف همراه با ترکیب رنگ ها و یا طرح های جسورانه استفاده می کنند و از ترکیب طرح های مختلف و بی همتا با یکدیگر و پوشیدن آنها ترسی ندارند.

در این مقاله در مورد قانون های قدیمی مد که شاید درباره آنها نشنیده باشید، با شما صحبت خواهیم کرد. باعث افتخار ماست که برای مطالعه سایر مقالات مد و استایل، مجله مد و زیبایی پیکاک را دنبال کنید.

قانون های قدیمی مد : نمی توانید جواهرات نقره و طلا را با هم بپوشید

اگر در گذشته استفاده از طلا و نقره به صورت همزمان با یکدیگر، نشانه نداشتن سلیقه بود، اما امروزه هیچ چیز بدی در مورد این ترکیب وجود ندارد. به گفته سبک شناسان، تنها چیزی که باید به آن توجه شود این است که قطعات مورد استفاده باید دارای سبک مشابهی باشند تند و با سایر جزییات ظاهری مانند لباس یا سایر وسایلی که از آن استفاده می کنید مطابقت داشته باشد. حتما راهنمای خرید طلا و جواهر را مطالعه کنید.

قانون های قدیمی مد

نمی توانید بیش از 3 رنگ را در یک ظاهر ترکیب کنید

دومین مورد از قانون های قدیمی مد که دیگر کمتر کسی به آن توجه دارد، مقید بودن به تعداد رنگ ها در ترکیب لباس ها و ظاهر افراد است. ترکیب بافتها، رنگها و چاپهای مختلف در یک ظاهر، در طول سالها از “مدل بد” به ” مدل فوق العاده ” تبدیل شده است. امروزه طراحان و متخصصان مد خیابانی شجاعانه الگوها و رنگهای ظاهری غیرقابل مقایسه را با هم ترکیب کرده اند و به هیچ وجه نگران ناهماهنگی بین آنها نیستند.

قانون های قدیمی مد

بیشتر بخوانید: اشتباهات خانم ها در مورد استایل با شلوار جین

قانون های قدیمی مد : لباس های بزرگ فقط برای افراد لاغر یا قد بلند مناسب است

یک باور غلط وجود دارد که می گوید لباس های بزرگ فقط برای دختران باریک و بلند قد مناسب است. اما در واقعیت، این طرز تفکر باعث می شود دختران قدکوتاه تر و همچنین دخترانی با اندام درشت تر، تلاش کنند همه چیز در بدن خود را با کمد لباسشان هماهنگ کنند. در صورتی که لباس های بزرگ روی اندام این افراد نیز زیبا به نظر می رسند. برای مثال به عنوان می توانید هنگام پوشیدن یک ژاکت بزرگ و جادار، آن را با چیزی باریک و ساده هماهنگ کنید. برای ست کردن اصولی لباس های بلند، قواعد کلی ست کردن لباس های بلند را بخوانید.

قانون های قدیمی مد

زنان همیشه با کفش های پاشنه بلند زنانه به نظر می رسند

یکی دیگر از قانون های قدیمی مد در مورد استفاده از کفش های پاشنه دار است. یک نظر رایج وجود دارد که می گوید کفش های پاشنه بلند می توانند ظاهر دخترانه را به صورت یک ظاهر زنانه جلوه بدهند. در صورتی که صرفا با پوشیدن یک کفش ساده، نمی توان یک ظاهر زنانه کامل ایجاد کرد. ساختن این ظاهر به ویژگی های دیگری مانند راه رفتن، حالت بدن، اعتماد به نفس و لباس هایی که متناسب با فرم بدن شخص هستند نیز بستگی دارد. اما اگر به پوشیدن کفش پاشنه بلند علاقه دارید حتما راهنمای پوشیدن کفش پاشنه بلند را مطالعه کنید.

قانون های قدیمی مد

قانون های قدیمی مد : لباس های پلی استر ارزان به نظر می رسند

به گفته سبک Katharina Starlay، نباید از پلی استر یا سایر پارچه های مصنوعی ترسید. بیشتر لباس های ورزشی از پارچه هایی با الیاف مصنوعی تولید شده است. این لباس ها به سرعت خشک می شوند و بو را جذب نمی کنند. علاوه بر این، مارک های معروف اغلب لباس های خود را از پلی استر می سازند. در کل با رعایت کردن نکاتی ساده می توانید با هزینه ی کم ظاهری گران قیمت داشته باشید. این نکات را در مقاله ی نکاتی ساده برای پولدار به نظر رسیدن برایتان جمع آوری کرده ایم.

قانون های قدیمی مد

پوشیدن مشکی باعث می شود پیرتر به نظر برسید

تصور اینکه پوشیدن لباس های مشکی باعث می شود فرد پیرتر به نظر برسد، یک باور همه گیر است. در صورتی که اگر لباس های فرد به درستی انتخاب شده باشند، این رنگ می تواند بدن شما را لاغرتر نشان دهد و توجه افراد مختلف را به چهره شما جلب کند.

قانون های قدیمی مد

قانون های قدیمی مد : کیف های ساخته شده از چرم طبیعی شیک تر به نظر می رسند

یک کیف شیک، آخرین ویژگی ظاهر هر فرد است اما “شیک و زیبا” همیشه به معنی “چرم اصل” نیست. علاوه بر این، بسیاری از طراحان معروف شروع به انتشار مجموعه ای از کیف های چرمی مصنوعی و سازگار با محیط زیست کرده اند و امروزه افراد مشهور و دیگر طرفداران مد از این روند استفاده می کنند. راهنمای کامل انتخاب و خرید کیف دستی را از دست ندهید.

قانون های قدیمی مد

زرق و برق فقط برای استایل های  مورد استفاده در شب مناسب است

یکی از قانون های قدیمی مد این بود که زرق و برق را به عنوان چیزی مناسب برای لباس شب می دانست. در صورتی که مد لباس های افراد مشهور ثابت کرده است که چنین چیزهایی در لباس روزمره نیز جالب به نظر می رسد. در واقع می توان از این ترکیب در لباس های اصلی مانند شلوار راحتی، ژاکت و کت نیز استفاده کرد.

قانون های قدیمی مد

قانون های قدیمی مد : شما باید لباسهایی که مدتهاست نپوشیده اید را کنار بگذارید

در گذشته اغلب طراحان مد پیشنهاد می کردند که اگر لباسی را دارید که بیش از یک سال است آن را نپوشیده اید، باید کنار بگذارید. در صورتی که امروزه طراحان مد چنین نظری ندارند. دلیل اصلی این موضوع نیز این است که باید دلیل استفاده نکردن از این لباس ها را بفهمید. شاید چیزی برای پوشیدن به همراه این لباس ها وجود نداشته باشد و یا اینکه یک روز خوب و یا لحظه ای فرا برسد که شما مجددا تمایل به پوشیدن این لباس ها را داشته باشید.

آیا شما تا به حال قانون های قدیمی مد را شکسته اید؟ آنها چه قانون هایی بودند؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا