حتما بخوانیدست کردن لباس
موضوعات داغ

آموزش ست کردن کت و شلوار کلاسیک چهارخانه

اگر می‌خواهید کت و شلوار کلاسیک چهارخانه بپوشید، حتماً باید نکات مهمی را رعایت کنید

ست کردن کت و شلوار کلاسیک چهارخانه نیاز به رعایت کردن نکاتی بسیار مهم دارد. در خارج از کشور به این ست کت و شلوار، کت شاهزاده ولز می‌گویند. دلیل انتخاب این اسم برای این نوع از پوشش فراگیر شدن آن پس از دوران شاهزاده ولز یعنی ادوارد آلبرت است که بین سال‌های 1910 تا 1936 بسیار از این نوع کت و شلوارها استفاده می‌کرد. اما امروز کت و شلوار چهارخانه، پوششی کلاسیک محسوب می‌شود که برای مناسبت‌های زیادی استفاده می‌شود.  ست کردن کت و شلوار کلاسیک چهارخانه راحت است اما به شرطی که نکات مهمی که در ادامه به شما خواهیم گفت را رعایت کرده و از اکسسوری های مناسبی استفاده کنید. با مجله مد و زیبایی پیکاک همراه باشید.

مرحله اول: کنار هم قرار دادن اجزای ست

ست کردن کت و شلوار کلاسیک چهارخانه

با کت و شلوار خود پیراهن سفید بپوشید

یک پیراهن سفید ساده، با کت و شلوار کلاسیک چهارخانه هیچ تناقضی ندارد پس همیشه می‌تواند بهترین انتخاب باشد. برای ست کردن کت و شلوار کلاسیک چهارخانه‌یک پیراهن سفید کاملاً اندازه خودتان انتخاب کنید که آستین‌هایش حدوداً 1 تا یک و نیم سانتی‌متر از زیر آستین‌های کت و شلوار نمایان باشد. دکمه‌های پیراهن خود را همیشه تا آخرین دکمه ببندید و پیراهن را درون شلوار قرار دهید. همچنین به‌جای پیراهن سفید می‌توانید از پیراهنی خاکستری استفاده کنید که با طرح چهارخانه‌ی کت و شلوارتان تناسب داشته باشد.

ست کردن کت و شلوار کلاسیک چهارخانه

از کراوات تیره برای ست کردن کت و شلوار کلاسیک چهارخانه استفاده کنید

کراوات تیره می‌تواند بهترین انتخاب برای یک ست کت و شلوار شاهزاده ولز باشد. از رنگ‌های قرمز تیره، سبز تیره و یا خاکستری مایل به مشکی استفاده کنید. در فصل بهار، کراوات آبی پاستلی یا صورتی پاستلی هم درصورتی‌که می‌خواهید به یک مهمانی در فضای باز بروید گزینه مناسبی خواهد بود.

ست کردن کت و شلوار کلاسیک چهارخانه

بیشتر بخوانید: راهنمای ست کردن کاپشن پافر

رنگ کفش باید یکدست باشد

ست کت و شلوار کلاسیک چهارخانه می‌تواند به‌راحتی و با انتخاب اشتباه آیتم‌ها یا اکسسوری تبدیل به یک کابوس شود. در زمینه‌ی کفش باید بگوییم که یک کفش کلاسیک با رنگی یکدست انتخابی مناسب است. اگر قصد شرکت در یک مراسم کاملاً رسمی را دارید از کفش‌های مدل آکسفورد استفاده کنید و اگر مراسم کمی غیررسمی است و استایل شما هم آن‌قدرها رسمی نیست، کتانی‌های یکدست و بدون زرق‌وبرق زیاد انتخابی مناسب خواهند بود.

ست کردن کت و شلوار کلاسیک چهارخانه

از دستمال جیبی که درجه تیره‌تر از پیراهن خود استفاده کنید

دستمال جیبی که انتخاب می‌کنید باید یک درجه تیره‌تر از رنگ پیراهن شما باشد تا کمی کنتراست یا تضاد به استایل شما ببخشد. منظورمان از دستمال جیبی، پارچه‌های مربع شکلی است که تا شده و درون جیب جلویی کت و شلوار قرار می‌گیرند. از دستمالی انتخاب کنید که شبیه به پیراهنتان بوده اما رنگش کمی تیره‌تر از آن باشد.

ست کردن کت و شلوار کلاسیک چهارخانه

از گیره کراوات یا دکمه‌سردست‌های نقره‌ای غافل نشوید

رنگ نقره‌ای برای ست کردن کت و شلوار کلاسیک چهارخانه بسیار مناسب است. به یاد داشته باشید که انتخاب رنگ طلایی یا هر رنگ دیگری به‌هیچ‌عنوان توصیه نمی‌شود. اگر می‌خواهید از ساعت مچی نیز در استایل خود استفاده کنید، مطمئن شوید که رنگ ساعت هم نقره‌ای باشد.

بیشتر بخوانید: روش بستن گوشواره های بزرگ بدون درد گرفتن گوش

مرحله دوم: انتخاب استایل مناسب برای مناسب‌های مختلف

کت و شلوار کلاسیک چهارخانه رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی دارند که هرکدام را می‌توان برای مناسبت‌های مختلف استفاده کرد. در ادامه به شما خواهیم گفت هر رنگ و طرحی مناسب چه موقعیت و مناسبتی خواهد بود.

  • از رنگ خاکستری تیره برای شرکت در جلسه‌های کاری استفاده کنید.
  • طرح‌هایی که متشکل از خاکستری و یک رنگ دیگر هستند برای شرکت در مجالس رسمی مناسب هستند. مجالسی مانند عروسی، شرکت در نمایشگاه‌ها و دیگر مناسبت‌هایی که جنبه‌ی رسمی دارند در این دسته گنجانده می‌شوند.
  • برای رویدادهای غیررسمی می‌توانید کت چهارخانه کلاسیک خود را با یک تی‌شرت ست کنید! فراموش نکنید که رنگ تی‌شرت باید یکدست باشد.

مرحله سوم: اندازه‌ی مناسب اجزای ست کلاسیک

ست کردن کت و شلوار کلاسیک چهارخانه

بیشتر بخوانید: چگونه قارچ ناخن را از بین ببریم؟

اندازه کت در ست کردن کت و شلوار کلاسیک چهارخانه

برای اینکه متوجه شوید اندازه کت مناسب اندام شما هست یا خیر، دکمه‌ی بالایی کت را ببندید. کت‌های کلاسیک معمولاً دو یا سه دکمه دارند. هنگامی‌که دکمه بالایی کت رو می‌بندید، باید احساس راحتی کنید. ست کت و شلوار کلاسیک باید راحت باشد اما نه اینکه به تن شما گریه کنند. گشاد بودن دور سینه و آستین‌ها را حتماً چک کنید.

ست کردن کت و شلوار کلاسیک چهارخانه

اندازه‌ی سرشانه‌ی کت چطور باشد؟

چک کردن سرشانه‌ها بهترین راه برای فهمیدن این موضوع است که کت شما اندازه‌تان هست یا نه. انتهای سرشانه‌ی کت باید دقیقاً روی شانه‌های شما فیت باشد. اگر سرشانه‌ی کت اندازه‌ی مناسبی نداشت، کت دیگری انتخاب کنید چراکه تغییر اندازه‌ی سرشانه‌ی کت هزینه‌ی زیادی دارد اما تغییر اندازه‌ی آستین‌ها و دور سینه‌ی کت راحت‌تر است.

ست کردن کت و شلوار کلاسیک چهارخانه

میزان مناسب بلندی آستین‌ها

اندازه‌ی آستین‌های کت را چک کنید و مطمئن شوید بالای مچ شما قرار می‌گیرند. آستین‌های باید دقیقاً جایی قرار بگیرند که انگشت شست شما به قسمت بالایی مچتان می‌رسد. این مقدار کوتاهی برای سرآستین پیراهن شما در نظر گرفته‌شده است که باید یک الی یک و نیم سانتی‌متر از زیر آستین کت نمایان شود. اگر کتی که انتخاب کرده‌اید ازنظر سرشانه و آزادی دور سینه اندازه‌ی مناسبی دارد اما آستین‌هایش کمی بلند هستند، می‌توانید آن را انتخاب کرده و برای کوتاه کردن جزئی آستین‌هایش پیش خیاط بروید.

ست کردن کت و شلوار کلاسیک چهارخانه

شلوار را هم بررسی کنید

سوای راحتی شلوار یکی از مهم‌ترین گزینه‌ها در انتخاب شلوار مناسب، بلندی پاچه‌ی شلوار است. برای ست کردن کت و شلوار کلاسیک چهارخانه باید پاچه شلوارتان حدود دو و نیم سانتی‌متر روی کفش چین بخورد. همچنین مطمئن شوید که پاچه‌ی شلوار قوزک پای شما را کاملاً پوشانده باشد.

منبع: وبسایت ویکی هو

مترجم: ذوالفقار شوقی

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

ذوالفقار شوقی

ذوالفقار شوقی متولد 1371 و کارشناس تولید و بازاریابی محتوا، متخصص سئو، گرافیست و طراح وبسایت هستم.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا