حتما بخوانیدراهنمای خریدست کردن لباس
موضوعات داغ

راهنمای ست کردن کت و شلوار خاکستری با کفش قهوه ای

چگونه کت و شلوار خاکستری را با کفش‌های قهوه ای ست کنیم؟

وقتی صحبت از رنگ کت و شلوار می‌شود، خاکستری یک رنگ همه‌کاره است. ست کردن کت و شلوار خاکستری با کفش قهوه ای ظاهری کلاسیک به شما خواهد بخشید. شاید برخی کفش‌های مشکی را برای ست کردن با کت و شلوار ترجیح بدهند اما کفش‌های قهوه ای انتخابی جنجالی‌تر است. یک کت و شلوار خاکستری روشن در فصل گرما و مجالس رسمی استایلی درخشان برای شما خواهد بود. برای فصل سرد هم سراغ طیف رنگ خاکستری تیره و زغالی بروید اما حتماً به خاطر داشته باشید که کفش‌هایتان باید از کت و شلوار تیره‌تر باشد. برای دانستن نکات بیشتر در مورد ست کردن کت و شلوار خاکستری با کفش قهوه ای با مجله مد و زیبایی پیکاک همراه باشید.

 

ست کردن کت و شلوار خاکستری با کفش قهوه ای

ست کردن کت و شلوار خاکستری با کفش قهوه ای

ست کت و شلوار خاکستری با کفش‌های مشکی همیشه یک انتخاب مطمئن به‌حساب می‌آمده است. اما این استایل که پس از جنگ جهانی طرفداران زیادی پیدا کرده بود، این روزها ظاهری متمایز و جذاب پیدا کرده است. ست کردن رنگ‌های خاکستری و قهوه ای این روزها انتخابی جسورانه و جذاب به شمار می‌رود. اما نگران استایل خود نباشید؛ ست کردن این دو رنگ با یکدیگر از آن چیزی که فکر می‌کنید راحت‌تر است.

بیشتر بخوانید: آموزش ست کردن کت و شلوار کلاسیک چهارخانه

چرا کت و شلوار خاکستری انتخابی خوب خواهد بود؟

کت و شلوار خاکستری روشن و کت و شلوار خاکستری تیره همیشه جواب می‌دهند. مشکی خیلی رسمی و سرمه‌ای رنگی است که حس قدرتمند بودن القا می‌کند. در این میان خاکستری رنگی است که در گذشته نماد مطیع بودن به شمار می‌رفته اما این روزها نشان‌دهنده‌ی قابل‌اعتماد بودن است. مهم نیست مدیرعامل یا یک کارمند ساده باشید؛ خاکستری و طوسی در همه حال تأثیرگذار خواهند بود.

کت و شلوار خاکستری را می‌توان در اکثر موقعیت‌های رسمی و غیررسمی به تن کرد. حتی در میان رنگ‌های روشن نیز کت و شلوار خاکستری روشن تطبیق‌پذیرترین رنگ به‌حساب می‌آید. در میان رنگ‌های تیره نیز کت و شلوار خاکستری زغالی رنگی قابل‌دسترس‌تر است.

ست کردن کت و شلوار خاکستری با کفش قهوه ای

چرا خاکستری و قهوه ای ترکیبی جذاب هستند؟

تضاد جذاب است. خاکستری طبع سرد و قهوه ای طبعی گرم دارد. همچنین هرکدام از این دو رنگ، طیف رنگی گسترده‌ای دارند اما طبع اصلی آن‌ها غیرقابل تغییر است. به‌علاوه هر دوی این رنگ‌ها جزو رنگ‌های خنثی هستند. پس ترکیب کردن آن‌ها زیرکانه است و انتخابی بالغ به شمار می‌رود.

در نهایت، این دو رنگ را همیشه در طبیعت کنار یکدیگر مشاهده می‌کنید: سنگ مرمر، تنه‌های درختان ناهموار، کوه‌ها و البته پر پرندگان! ترکیب این دورنگ به معنای واقعی طبیعی است. با این تفاسیر حتی جسورانه‌ترین ترکیب‌های این دو رنگ هم ناخوشایند به نظر نمی‌رسند.

ست کردن کت و شلوار خاکستری با کفش قهوه ای

نکاتی برای ست کردن کت و شلوار خاکستری با کفش قهوه ای

انتخاب رنگ مناسب کت و شلوار

خاکستری و طوسی طیف رنگی گسترده‌ای دارند. به‌عنوان بحث پایه بیایید در مورد فصل‌های مختلف بحث کنیم. نکته‌ی اولیه و ساده‌ای که باید بدانید این است: رنگ‌های روشن مخصوص فصل گرم و رنگ‌های تیره‌تر مخصوص فصل سرما هستند. این اولین نکته‌ای است که در رابطه با ست کردن کت و شلوار خاکستری با کفش قهوه ای باید بدانید.

در اوایل بهار، یک کت و شلوار خاکستری زغالی روشن بپوشید. ازآنجایی‌که در طول فصل زمستان از رنگ‌های تیره‌تر استفاده کرده‌اید، انتخاب رنگ روشن باعث ایجاد یک تغییر دل‌نشین در سبک پوشش شما خواهد شد. پوشیدن لباس‌های خاکستری زیرکی و ظرافت خاصی می‌طلبد. پس در روزهای پایانی بهار سراغ رنگ خاکستری سنگی بروید. همین‌طور در تابستان هم از کت و شلوار طوسی روشن در استایل‌تان استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: ست کردن شلوار سفید با انواع لباس

اما با شروع پاییز نوبت به این می‌رسد که کم‌کم سراغ رنگ‌های تیره‌تر بروید.  همین‌طور که به انتهای پاییز نزدیک می‌شوید رنگ‌های تیره‌تر را انتخاب کنید. به‌عنوان‌مثال رنگ خاکستری مایل به قهوه ای انتخابی مناسب خواهد بود. در زمستان هم کت و شلوار خاکستری زغالی یار و یاور همیشگی شما خواهد بود.

ست کردن کت و شلوار خاکستری با کفش قهوه ای

انتخاب کفش مناسب با رنگ کت و شلوار

نکته‌ی مهم در ست کردن کت و شلوار خاکستری با کفش قهوه ای انتخاب کفشی است که طیف رنگی تیره‌تری نسبت به کت و شلوار شما داشته باشد. هر چه کفش تیره‌تر باشد، استایل شما رسمی‌تر خواهد بود. اگر می‌خواهید بیشتر جلب‌توجه کنید، برای کت‌های روشن کفشی با رنگ قهوه ای گرم و برای کت‌های تیره کفشی با رنگ قهوه ای سرد انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: نکاتی برای انتخاب کفش مناسب

بر اساس این نکات، پیشنهادهای ما به شما این‌ها هستند:

  • با کت و شلوارهای خاکستری روشن، کفش عسلی بپوشید.
  • با کت و شلوارهای خاکستری زغال، کفش‌های قهوه ای استاندارد و یا قهوه ای تیره بپوشید.
  • با کت و شلوارهای خاکستری مایل به قهوه ای، کفش‌های قهوه ای تیره یا ماه گونی بپوشید.
  • با کت و شلوارهای زغالی تیره، کفش‌های شرابی یا قهوه ای تیره استاندارد بپوشید.

ست کردن کت و شلوار خاکستری با کفش قهوه ای

رنگ مناسب پیراهن برای کت و شلوار خاکستری

نکته‌ی بعدی در ست کردن کت و شلوار خاکستری با کفش قهوه ای انتخاب یک پیراهن مناسب برای این ست است. هنگام انتخاب پیراهن خیلی درگیر انتخاب پیراهنی که یقه‌های کلاسیک دارد نشوید. باقی مدل‌های یقه‌های پیراهن را هم می‌توانید انتخاب کنید. اما یقه‌های کوچک فقط هنگامی مناسب هستند که قصد زدن کراوات ندارید.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید عینک طبی و آفتابی

ست کردن کت و شلوار خاکستری با پیراهن راحت است. برای مثال پیراهن‌های کتان با رنگ روشن مناسب تابستان هستند و به کت و شلوار رنگ روشن می‌آیند. این طیف رنگی برای کت و شلوار مشکی خیلی غیررسمی و برای کت و شلوار سفید خیلی جلف است. پیراهن‌های چهارخانه را با همه کت‌ها می‌توان ست کرد.

رنگ‌های آبی، آبی آسمانی و سفید در اکثر مواقع با کت و شلوار خاکستری ست می‌شوند. همین‌طور پیراهن‌های مشکی یا دیگر رنگ‌های تیره حتی به روشن‌ترین کت و شلوارهای خاکستری هم استایلی رسمی می‌بخشند.

ست کردن کت و شلوار خاکستری با کفش قهوه ای

کت و شلوار باید کاملاً اندازه شما باشند

اندازه بودن کت و شلوار در ست کردن کت و شلوار خاکستری با کفش قهوه ای اهمیت فراوانی دارد. فرم بدن خود را بشناسید و بر اساس آن لباس‌های خود را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که فرم بدن شما با بالاتر رفتن سن تغییر می‌کند پس همیشه در حال تحقیق باشید. رنگ خاکستری مثل رنگ مشکی نیست و مشکلات بدن شمارا مخفی نمی‌کند. پس حتماً به یاد داشته باشید کت و شلواری که انتخاب می‌کنید باید اندازه‌تان باشد.

بیشتر بخوانید: آموزش ست کردن هودی در فصل سرما

مردهای لاغر می‌توانند از کت‌های اسلیم و اسکینی استفاده کنند. اگر لاغر هستید اما پاهایتان خیلی استخوانی نیستند سراغ کت و شلوارهای اسلیم فیت بروید. برای مردانی با استایل متوسط و یا چاق هم مهم این است که کت و شلوار را بر اساس استانداردهای لازم، دقیقاً اندازه خودشان انتخاب کنند؛ نه چسبان و نه گشاد و آزاد!

ست کردن کت و شلوار خاکستری با کفش قهوه ای

اکسسوری ها را فراموش نکنید

ست کردن کت و شلوار خاکستری با کفش قهوه ای  بدون استفاده از اکسسوری‌های مناسب استایل خیلی جذابی به شما نخواهند بخشید. هنگام انتخاب کراوات نترسید. خوبی کت و شلوارهای خاکستری این است که با طرح‌های متنوع سازگاری دارند. اما این نکته‌ی مهم را در نظر بگیرید که طرح‌های روی کراوات باید از طرح‌های روی پیراهن کوچک‌تر باشند. همچنین تیره‌تر بودن رنگ کراوات از رنگ پیراهن، یک قانون خیلی کلی است.

کمربند و کیف‌دستی خود را با کفش‌هایتان ست کنید. همچنین در مورد دستمال جیبی هم باید این نکات را رعایت کنید: اگر کراوات شما تک‌رنگ است و طرح ندارد، از یک دستمال جیبی سفید، مشکی یا خاکستری استفاده کنید. اگر کراوات طرح دار چهارخانه یا راه‌راه بسته‌اید، دستمال جیبی را با یکی از رنگ‌های کراوات ست کنید.

ذوالفقار شوقی

متولد 1371 و مترجم، گرافیست و طراح وبسایت هستم و در حال حاضر مدیر اجرایی آژانس تولید محتوای پیکاک... امیدوارم بتونیم با مطالب خوب در خدمت همه ی اقشار جامعه باشیم و اطلاعات شما رو در زمینه های مختلف بالا ببریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا