حتما بخوانیدنکات آموزشینکته های زندگی
موضوعات داغ

روش های کشیدن خط چشم و انواع آن

روش های کشیدن خط چشم گوناگون است و با یادگیری روش های گوناگون می توان چشم هایی زیبا داشت

کشیدن خط چشم می تواند به برجسته یا بزرگتر نشان دادن چشمان شما کمک کند و حتی می تواند شکل و حالت چشم ها را نیز تغییر دهد. اگر شما از جزو آن دسته از افراد هستید که هیچوقت از خط چشم استفاده نمیکنید، می توانید با رعایت نکاتی کوچک و چند بار تمرین کردن به راحتی برای خود خط چشم بکشید. با مجله مد و زیبایی پیکاک همراه باشید.

روش های کشیدن خط چشم و انواع آن

روش های کشیدن خط چشم مدادی

برای  راحت کشیدن و طبیعی به نظر آمدن خط چشم بهتر است از مداد چشم استفاده کنید. استفاده از مداد چشم مخصوصا برای افراد مبتدی بسیار راحت تر است. قبل از شروع کار مداد چشم خود را بتراشید تا نوک مداد تیز شود. با مداد چشم می توانید خط چشم پهن، نازک و حتی اسموکی ایجاد کنید.

روش های کشیدن خط چشم و انواع آن

روش های کشیدن خط چشم مایع

خط چشم های مایع خطوطی صاف و بسیار دقیق ایجاد می کنند. به طور کلی کار با این خط چشم ها کمی سخت تر از مداد چشم است. خط چشم های مایع در انواع مختلفی مانند ماژیکی، قلمی و … در فروشگاه های لوازم آرایشی موجود می باشند. برای استفاده از خط چشم های مایع، خطوط پشت پلک خود را ترسیم کرده و سپس داخل خط ها را پر می کنید. شما می توانید با خط چشم مایع انواع مختلفی از خط چشم را برای خود طراحی کنید.

روش های کشیدن خط چشم و انواع آن

کشیدن خط چشم ژله ای

اگر می خواهید خطوط بی نقص داشته باشید می توانید خط چشم های ژله ای را امتحان کنید. خط چشم های ژله ای معمولا درون کاسه ای کوچک قرار دارند و با قلم های مخصوص به فروش می رسند. با ااین خط چشم ها می توان چشم هایی اسموکی و خط چشم های سنگین را تجربه کرد. شما می توانید از هر قلمی برای کشیدن خط چشم ژله ای استفاده کنید اما دقت کنید کنید قلم مورد نظر شما زاویه دار و نوک تیز باشد. برای جلوگیری از عفونت چشم پس از هربار استفاده قلم خود را تمیز کنید.

بیشتر بخوانید: فواید لیمو برای پوست و زیبایی

روش استفاده از خط چشم مایع

قبل از هربار استفاده از خط چشم های مایع برای اطمینان از مخلوط شدن مواد داخل بسته بندی، آن را خوب تکان دهید . قبل از تکان دادن خط چشم مایع، از محکم بودن درپوش اطمینان حاصل کنید. پس از تکان دادن، درپوش را باز کنید و قلم خط چشم را از بیرون بیاورید. شما می توانید قلم را به لبه ی بسته بندی کشیده تا مقدار اضافی خط چشم از قلم گرفته شود.

روش های کشیدن خط چشم و انواع آن

کشیدن خط چشم مایع 

برای کشیدن خط چشم از وسط پلک شروع کنید. قلم را روی خط فوقانی مژه خود قرار دهید و تا جایی که ممکن است به مژه های خود نزدیک کنید. سپس شروع به کشیدن کرده و به سمت لبه بیرونی خط مژه خود حرکت کنید. اگر نگران یکدست نشدن خط چشم خود هستید، می توانید خط مورد نظر را با مداد چشم کشیده و سپس با خط چشم مایع خطوط را پررنگ کنید.

کامل کردن خط چشم مایع

جاهای خالی را با خط چشم مایع کاملا پر کنید. بعد از اینکه قسمت بیرونی چشم را خط کشیدید سراغ گوشه های چشم بروید. شما می توانید از ضربه های کوچک برای اتصال خطوط خود استفاده کنید و در صورت لزوم بین خطوط را کاملا پر کنید تا یک خط چشم صاف و یکنواخت داشته باشید. اگر حین خط چشم کشیدن خرابکاری کردید، یک پنبه را به مقداری میسلار واتر آغشته کنید و با استفاده از نوک پنبه خرابکاری های خود را پاک کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه با آرایش جوانتر به نظر برسیم

دم خط چشم

پس از اتمام خطوط اصلی سراغ دم خط چشم بروید. کوتاه و بلند بودن دم خط چشم کاملا سلیقه ایست. به طور کلی اگر می خواهید چشم های شما درشت و کشیده شود از خط چشم های دم دار استفاده کنید. برای دم دار کردن خط چشم خود انتهای خط  چشم را تا جایی که می خواهید ادامه دهید و در صورت نیاز داخل خطوط را پر کنید. اگر می خواهید آرایش شما طبیعی و کم به نظر برسد، از دم های کوتاه استفاده کنید.

روش های کشیدن خط چشم و انواع آن

ترفند های صاف کشیدن دم خط چشم

برای کشیدن خطی صاف برای دم خط چشم خود می توانید از لبه کارت ویزیت استفاده کنید. کارت ویزیت را روی لبه خارجی پلک خود در یک زاویه ی مناسب قرار دهید و مانند خط کش خطی صاف بکشید. شما می توانید از چسب نواری نیز برای صاف کشیدن خط چشم مایع استفاده کنید. مقداری چسب نواری را در انتهای پلک خود و در زاویه ای مناسب بچسبانید. چسب نواری باید درست در لبه خارجی پلک و به سمت بالا تا ابرو چسبانده شود. قبل از شروع به کشیدن خط چشم، هر دو طرف را چسب نواری بزنید تا از یکی بودن آن اطمینان حاصل کنید. سعی کنید شیب زیادی به چسب ها ندهید تا خط چشم شما زشت و مصنوعی دیده نشود.

کشیدن خط چشم مدادی

در صورت لزوم و با توجه به نیاز خود خط چشم مدادی خود را تیز یا کمی پخ و گرد کنید. وضوح و مدل کشیدن خط چشم شما در نوع و فرم چشمان شما تأثیر می گذارد. با تراشیدن مداد خود و تیز کردن نوک آن می توانید یک خط چشمی نازک و دقیق ایجاد کنید و با گرد کردن نوک مداد، می توانید خط چشمی پهن و غیر خطی بکشید. برای تیزکردن مداد، از تراش های مخصوص مداد چشم استفاده کرده و برای گرد کردن، نوک مداد را به آرامی روی یک دستمال مالیده و فشار دهید تا به میزان مطلوب برسد.

روش هایی برای از بین بردن چروک دور چشم

گرم کردن مداد چشم

برای اطمینان از اینکه مداد چشم شما به نرمی کار می کند قبل از استفاده آن را روی دستان خود تست کنید. اگر مداد شما بسیار خشک است کمی سشوار به نوک آن بگیرید تا گرم شده و به نرمی مورد نیاز برسد. گرم کردن باعث نرم شدن و افزایش رنگدانه در مداد های چشم می شود. برای گرم شدن مداد چشم مورد نظر، سشوار را برای چند ثانیه در جهت خط چشم نگه دارید. با این کار مداد به اندازه کافی نرم می شود. قبل از اینکه مداد را پشت چشم خود بکشید، بر روی دستتان آزمایش کنید.

روش های کشیدن خط چشم و انواع آن

گوشه های پلک خود را بکشید

برای کشیدن خط چشم مدادی گوشه خارجی پلک خود را گرفته و به سمت بالا بکشید. انگشتان خود را روی لبه خارجی خط مژه فوقانی خود قرار داده و به آرامی به بیرون هدایت کنید تا پلک کشیده شود. این کار به شما کمک می کند تا خط چشمی صاف بکشید. برای ثابت نگه داشتن دست خود هنگام کشیدن خط چشم می توانید آرنج خود را روی میز قرار دهید.

بیشتر بخوانید: روش های پیشگیری از چرب شدن پلک

کشیدن گوشه های داخلی چشم

برای کشیدن خط چشم مدادی از گوشه های داخلی چشم شروع کنید. پس ازکشیدن گوشه های چشم به سمت لبه خارجی پلک حرکت کنید. سعی کنید به آرامی پیش بروید و از ضربات آرام برای ایجاد یک خط یکنواخت استفاده کنید. اگر می خواهید چشمانتان بزرگتر و بازتر به نظر برسند، می توانید از رنگ های روشن برای گوشه های داخلی چشم استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید از مداد چشم کرم رنگ برای گوشه های داخلی و از مداد چشم قهوه ای برای گوشه های خارجی استفاده کنید. اگر می خواهید بیش ازدو یا چندین رنگ را با هم ترکیب کنید بهتر است از برس های زاویه دار استفاده کنید. برای ظاهری طبیعی تر خط چشم خود را باریک و کوتاه بکشید. شما می توانید چشم هایتان را با سایه ای خنثی مانند قهوه ای روشن نیز زیبا تر کنید. خط مژه پایین خود را خط بزنید.

روش های کشیدن خط چشم و انواع آن

کشیدن مداد چشم برای پلک پایین

 اگر تصمیم دارید پلک پایینی چشم های خود را نیز خط چشم مدادی بکشید، انگشت خود را روی لبه خارجی پلک پایینی قرار داده و آن را کمی بکشید. سپس، استفاده از مداد چشم را با استفاده از ضرباتی آرام شروع کنید و دقیقاً همان کاری که با پلک بالایی انجام دادید را اجرا کنید. برای غلیظ تر شدن آرایش چشم می توانید داخل چشم را خط چشم مدادی بکشید. این کار باعث غلیض تر شدن آرایش شما و کوچک شدن چشم ها می شود. برای کشیدن خط چشم برای پلک پایینی بهتر است فقط نیمه بیرونی خط رویش مژه را خط چشم بکشید. برای پلک پایین می توانید به جای خط چشم از سایه نیز استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید از سایه ی قهوه ای روشن برای زیر پلک پایین خود استفاده کنید.

روش های کشیدن خط چشم و انواع آن

روش استفاده از خط چشم ژله ای

مقداری از خط چشم ژله ای به یک طرف قلم بمالید. خط چشم های ژله ای معمولاً در یک ظرف کوچک قرار دارند و برای استفاده از این خط چشم ها به قلم نازک نیاز دارید. درب ظرف را باز کنید و نوک قلم خود را به ژل آغشته کنید. معمولا خط چشم های ژله ای به سرعت خشک می شوند، بنابراین پس استفاده درب ظرف را محکم ببندید. اگر خط چشم ژله ای شما کمی خشک یا سفت شده است می توانید ظرف آن را در دستانتان گرم کنید تا استفاده از آن راحت تر شود. برای کشیدن خط چشم ژله ای از گوشه های داخلی و خارجی چشم شروع به کارکنید. از خط داخلی مژه خود شروع و به سمت مرکز چشم، خط مورد نظر را ادامه دهید و سپس مقداری خط چشم به خط خارجی مژه خود بمالید و به سمت لبه خارجی ادامه دهید. اگر پلک های شما افتاده هستند و خط چشم شما را می پوشانند، آن را قوس دار و نازک تر بکشید. این مدل به شما کمک می کند تا هنگام باز بودن چشمانتان نیز خط چشم مشاهده شود.  پس از اتمام خط کشی ها داخل و مرکز خط چشم را کاملا پر کنید.

ترانه جلیلی

ترانه جلیلی هستم؛ ۲۷ سالمه و رشته ی اصلیم گرافیک بوده و در واقع گرافیستم. اما در حال حاضر در مجله پیکاک مشغول به آماده کرن مقاله هایی در زمینه جذاب مد، پوشاک و زیبایی هستم و امیدوارم که از خوندن مقاله های من لذت ببرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا