حتما بخوانیدنکات آموزشینکته های زندگی
موضوعات داغ

روش های زیبا ماندن با ترفندهای آسان

پوست و بدن انسان به رسیدگی نیاز دارد و برای زیبا ماندن باید نکات مختلفی را رعایت کرد

در مورد روش های زیبا ماندن نظرات متفاوتی وجود دارد.گاهی اوقات افراد فراموش می کنند به زیبایی خود اهمیت دهدند. به طور کلی افراد، با گذشت زمان و بالا رفتن سن فکر می کنند زیبایی خود را از دست داده اند .این طرز فکر اشتباه است و انسان در هر سنی زیبایی های متفاوتی دارد. برای آشنایی با زیبا ماندن با مجله مد و زیبایی پیکاک همراه شوید.

زیبا ماندن

تغذیه و رژیم غذایی مناسب

اکثر مردم فکر می کنند داشتن تغذیه و رژیم غذایی مناسب صرفا برای کاهش وزن می باشد. اما داشتن تغذیه و رژیم غذایی مناسب صرفا برای کاهش وزن نمی باشد وبرای سالم ماندن نیز باید به آن اهمیت داد. یک رژیم غذایی مناسب و سالم می تواند جایگزین غذا هایی مانند چیزبرگر، سوسیس و فست فود شود. بسته به اینکه رژیم غذایی شما در حال حاضر از چه چیزهایی تشکیل شده است، می توانید در طول روز غذاهای مورد نظر را مصرف نموده و به میزان کالری آن نیز توجه کنید. غذاهایی با ارزش غذایی بالا مانند سبزیجات سبز، بسیارعالی هستند. مصرف غذاهای خوب و پر خاصیت، فواید معجزه آسایی به بدن می رسانند. به طور کلی حتی اگر عادت دارید مقدار کمی غذا مصرف کنید، داشتن یک رژیم غذایی خوب و مفید باعث می شود احساس نشاط بیشتری نسبت به سال های قبل خود داشته باشید. سعی کنید یک ماده غذایی خاص را بیش از حد استفاده نکنید. بهتر است یک برنامه غذایی متناسب با نیازهای خاص بدن خود انتخاب کنید. بهتر است رژیم غذایی متناسب با بدن، نیاز ها و کمبود های بدنی خود داشته باشید.

زیبا ماندن

زیبا ماندن و خواب کافی

خواب کافی معمولاً اولین چیزی است که باید برای سلامتی و زیبا ماندن در نظر داشته باشیم. نداشتن خواب کافی روند پیری را تسریع می کند و همچنین انرژی موجود در بدن را کاهش می دهد. به طور کلی استراحت کافی می تواند بیشتر از آرایش برای ظاهر شما مهم و حیاتی باشد.سعی کنید قبل از خواب آرایش خود را کاملا پاک کنید. پاک نکردن آرایش می تواند واکنش های بد و ناپسندی در پوست شما ایجاد کند. پاک نکردن آرایش قبل از خواب باعث بروز آکنه بر روی پوست شما می شود. اگر از تیرگی زیر چشم خود رنج می برید، احتمالا خوابی کافی ندارید. پوست شما هنگام خواب خود را بازسازی و آب رسانی می کند و سیاهی تیرگی دور چشم ممکن است نشانه ای از نداشتن خواب کافی باشد.

بیشتر بخوانید: نکات مفید برای زیبایی ناخن های پا

مرطوب کردن پوست

 مرطوب کردن پوست یکی از عناصر اصلی جوان، سالم و زیبا ماندن پوست است. اگر تا الان از مرطوب کننده های پوست استفاده نمی کرده اید، حتما مرطوب کننده ی روزانه را تهیه و از آن استفاده کنید. بهتر است قبل از تهیه مرطوب کننده ، کمی تحقیق کنید و متناسب با پوست خود انتخاب کنید. به طور کلی موثرترین مرطوب کننده ها لزوما گرانترین گزینه ها نیستند. مرطوب کننده های پوست با کرم های دور چشم متفاوت هستند و برای هرکدام بهتر است جداگانه اقدام به خرید کنید. مرطوب کردن پوست قبل از خواب به بازسازی و آبرسانی پوست کمک بسیاری می کند.

زیبا ماندن

مسواک زدن

دندان های ناسالم و زرد حتی اگر همه موارد بهداشتی و آرایشی را رعایت کرده باشید می تواند ظاهر شما را خراب کند. اگر دندان های بسیار زردی دازید می توانید از خمیردندان های سفید کننده استفاده کنید. مواد و ژل های سفید کننده نیز برای سفید کردن دندان وجود دارند. داشتند لبخندی عالی قسمت مهمی از زیبا بودن است، پس باید به آن اهمینت بسیاری داد. اگر قصد دارید هزینه ی بیشتری کرده و کارایی بهتری را تجربه کنید می توانید به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کرده و دندان های خود را سفید کنید. اگر سلامت دندان شما در شرایط بسیار بدی قرار دارد، توصیه می شود در مورد مشکلات خود به دندانپزشک مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: روش های ست کردن لگ مخمل

زیبا ماندن و کرم ضد پیری

با افزایش سن، پوست شما تغییر خواهد کرد. این تغییر به خودی خود چیز بدی نیست و چرخه ی طبیعت است اما بسیاری از خانم ها با رسیدگی به پوست خود این روند را عقب انداخته و یا کند می کنند. کرم و مرطوب کننده های ضد پیری برای جلوگیری از چین و چروک و کاهش روند پیری پوست ساخته شده اند. به طور کلی اگر بروز چین و چروک شما را آزار می دهد، از کرم ضد پیری استفاده کنید.

زیبا ماندن

ارتباط آرایش و سن

هنگامی که سن شما بالا می رود تکنیک های آرایشی شما نیز تغییر می کند. به طور کلی بهتر است همیشه با توجه به سن و سال خود آرایش کنید. چین و چروک ها با گذشت زمان و بالا رفتن سن ظاهر می شوند. بروز این چین و چروک ها به هیچ وجه جلوی زیبایی را نمی گیرند و جزئی از چرخه ی طبیعت هستند. اما اگر احساس می کنید بدون این چین و چروک ها حس بهتری دارید، استفاده از کانسیلر دور چشم برای پوشاندن چین و چروک و تیرگی دور چشم ترفندی موثر است. با گذشت سال ها پلک ها نیز افتادگی پیدا می کنند. شما می توانید با استفاده از خط چشم و سایه افتادگی پلک خود را کم کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید و انتخاب ساعت

زیبا ماندن و آرایش ابرو

 ابروها عضو مهمی در صورت شما می باشند. ابرو هم مانند اعضای دیگر بدن بالا رفتن سن دچار تغییر می شود. به طور کلی با افزایش سن ابروها نازک می شوند و اهمیت توجه به آنها، افزایش می یابد. اما نگران نباشید زیرا این مسئله به راحتی با مداد یا سایه ابرو قابل حل است. برخی از افراد نیز برای رفع این مشکل، ابروهای خود را خالکوبی یا تاتو می کنند.

زیبا ماندن

تیرگی دور چشم

 گاهی اوقات سیاهی دور چشم می تواند یکی از علائم بیماری خاص باشد اما اکثرا به دلیل کمبود خواب یا استرس پدیدار می شود. سیاهی دور چشم صورت را خسته و ناخوشایند نشان می دهد. استفاده از کانسیلر در اطراف و ناحیه زیر چشم کمک زیادی به بهبود ظاهر و زیبا ماندن شما می کند.

زیبا ماندن و آرایش لب ها

 لب ها نشانه های اصلی زیبایی صورت است. برجسته سازی این قسمت به زیبایی شما کمک می کند. با استفاده از رژ لب و خط لب می توانید به خوبی لب های خود را برجسته و آرایش کنید. بهتر است با توجه به صورت خود لب های خود را آرایش کنید و بزرگ بودن بیش از حد صرفا نشانه ی زیبایی لب نمی باشد. بهتر است لب های خود را طبیعی جلوه دهید. با افزایش سن،  لب نیز مانند دیگر اجزای صورت دچار چین و چروک می شود و وقتی از رژ لب استفاده می کنید ممکن است ایت چین و چروک ها شما را آزار دهند. تمام تلاش خود را بکنید تا از ورود رژ لب به داخل چین و چروک ها جلوگیری کنید. به طور کلی مرطوب نگه داشتن لب ها قسمت مهمی از رسیدگی و جلوگیری از چین و چروک است. استفاده از بالم یا کره لب راه حلی موثر برای جلوگیری از بروز چین و چروک است.

زیبا ماندن

درک زیبایی

به طور کلی برداشت هر شخصی از زیبایی با شخصی دیگر فرق دارد و نظرات کاملا متفتوت هستند. بهتر است زیبایی رت برای خود تعریف کنید و ببینید معیار های زیبایی برای شما به چه شکل می باشد. نگرش و معیار های جذابیت می تواند در هر فردی متفاوت باشد. اعتماد به نفس نیز بسیار نقش مهمی در این حوزه دارد. بهتر از برای زیبا ماندن ابتدا معیار های خود را مشخص کنید.

بیشتر بخوانید: روش های از بین بردن بوی بد داخل کیف

زیبا ماندن و اعتماد به نفس

چیزی زیباتر از اعتماد به نفس وجود ندارد. اعتقاد به خود و داشتن اعتماد به نفس بسیار زیباست و هر شخصی برای پرورش آن کوشا باشد. اگر اعتماد به نفس پایینی دارید، نحوه برخورد شما با مردم و حتی زبان بدن شما تحت تأثیر قرار می گیرد. اعتماد به نفس ربطی به ظاهر، آرایش یا لباسی گران قیمت ندارد و هر شخصی باید جدا از خصلت های فیزیکی آن را پرورش دهد. اگر شما اعتماد به نفس بالایی داشته باشید و فکر می کنید زیبا هستید، مطمئن باشید افراد دیگر نیز این چنین فکر می کنند.

زیبا ماندن

اخلاق خوب

بسیاری از مردم زیبایی را صرفا خصلتی فیزیکی یا ظاهری میدانند. اما واقعیت اینگونه نیست. داشتن خلق و خوی شاد و اخلاق خوب، باعث می شود شما زیبا به نظر برسید. بافرادی که خلق و خوی نامناسب دارند و با مردم ترش رویی می کنند به هیچ عنوان زیبا به نظر نمی رسند.

زیبا ماندن و لبخند زیبا

هیچ چیز اندازه ی لبخندی زیبا نمی تواند شما را زیبا کند. لبخند زدن باعث زیبا دیده شدن شما شده و حس خوبی به اطرافیان شما می دهد. پس سعی کنید همیشه لبخند بزنید تا زیبا دیده شوید. لبخند زدن فقط از دهان شما قابل مشاهده نیست بلکه وقتی لبخند می زنید چشمان شما نیز زیبا می شوند.

بیشتر بخوانید: ترفندهای داشتن ناخن های زیبا

اهمیت لباس

اگر برای زیبا ماندن موارد ذکر شده مانند لبخند زدن را رعایت کنید دیگر کیف پول شما خالی نخواهد شو و احتیاجی به خرید لباس های گران قیمت ندارید . لباس های گران قیمت و دنیای مد نمی توانند از روند پیری جلوگیری کرده و یا شما را زیبا نشان دهند. انقدر نگران بالا رفتن سن خود نباشید زیرا شما در هر سن و سالی زیبایی های خاص خود را دارید. بالا رفتن سن جزئی از چرخه ی طبیعت است و تمام افراد مشهور جهان نیز سنشان بالا رفته و این موترد را تجربه می کنند. پس سعی کنید اینقدر به خود سخت نگیرید و از زندگی لذت ببرید.

زیبا ماندن

زیبا ماندن و حالت بدنی

حالت بدنی خوب، مزایای بسیار زیادی برای شما دارد، مهم تر از همه این است که باعث سلامتی، زیبایی و بهتر دیده شدن شما از لحاظ ظاهری می شود. سعی کنید روزانه ساعتی را برای ورزش کردن در نظر بگیرید. قوز نکنید و صاف بایستید. مدل ایستادن و حالت بدنی نیز به افزایش اعتماد به نفس شما کمک می کند و به مرور زمان باعث زیبا ماندن شما می شود.

ترانه جلیلی

ترانه جلیلی هستم؛ ۲۷ سالمه و رشته ی اصلیم گرافیک بوده و در واقع گرافیستم. اما در حال حاضر در مجله پیکاک مشغول به آماده کرن مقاله هایی در زمینه جذاب مد، پوشاک و زیبایی هستم و امیدوارم که از خوندن مقاله های من لذت ببرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا