اکسسوریحتما بخوانیدنکته های زندگی
موضوعات داغ

روش های تمیز کردن گردنبند نقره

تمیز کردن گردنبند نقره دارای روش هایی است که با توجه به آن ها می توان به سادگی آن ها را انجام داد

تمیز کردن گردنبند نقره در خانه به راحتی و با رعایت چند مورد ساده قابل انجام است. شما می توانید با وسایلی مانند پارچه، میکروفیبر، صابون یا مقداری جوش شیرین گردنبند نقره خود را تمیز کنید. در حالی که برخی از جواهرات را می توان به راحتی در خانه تمیز کرد اما بهتر است اکسسوری هایی از جمله نقره عتیقه، گردنبندهای شکننده و گردنبندهایی با سنگ های قیمتی را در اختیار افراد حرفه ای قرار دهید. هنگام تمیز کردن گردنبند نقره در خانه، می توانید از روش های شستشو با صابون و جوش شیرین استفاده کنید و اگر موفق نشدید از روش های دیگری مانند روش خمیر دندان و… را امتحان کنید. برای آشنایی با تمیز کردن گردنبند نقره با مجله مد و زیبایی پیکاک همراه شوید.

تمیز کردن گردنبند نقره

تمیز کردن گردنبند نقره با استفاده از پارچه های لطیف

سعی کنید از پارچه های لطیف استفاده کنید. از پارچه های میکروفیبر یا پارچه مخصوص پرداخت کننده جواهرات برای  تمیز کردن گردنبند خود استفاده کنید. این پارچه ها مانند حوله یا حتی دستمال کاغذی بوده و جواهرات شما را خراش نمی دهند. شما برای پرداخت و تمیز کردن جواهرات خود به پارچه ای نرم و بدون پرز نیاز دارید. اگر می خواهید درز ها و جاهای کوچک را تمیز کنید می توانید پنبه را امتحان کنید.

استفاده از مایع صابون

مراحل تمیز کردن گردنبند نقره خود را با کمی صابون شروع کنید. اگر گردنبند نقره ی شما فقط کمی لکه دارد، می توانید با استفاده از کمی صابون ظرفشویی آن را تمیز کنید. ابتدا در یک فنجان آب گرم، چند قطره مایع صابون اضافه کنید. آن را کاملا هم زده و سپس پارچه خود را با محلول به دست آمده خیس کنید و شروع به تمیزکاری کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای استفاده از جواهرات مینیمال

چگونگی مالش جواهرات

سعی کنید جواهر خود را با آرامی مالش دهید. ممکن است فکر کنید هرچه قدر بیشتر و محکم تر بر جواهر خود فشار وارد کنید بهتر تمیز می شود اما ممکن است با این حرکت گردنبند نقره یا جواهر شما خراشیده شود. به طور کلی بهترین روش، جلو و عقب مالش دادن است. اگر می خواهید زنجیر خود را تمییز کنید، ممکن است لازم باشد آن را به آرامی و با استفاده از پارچه بین دو انگشت بمالید. این حرکت را برای تمیز کردن همه ی قسمت ها انجام دهید. برای مناطق ریز و شیار دار می توانید از یک مسواک تمیز و نرم استفاده کنید.

تمیز کردن گردنبند نقره

تمیز کردن گردنبند نقره و دقت به جزئیات

از تمیز کردن جزئیاتی که عمدا بر روی اکسسوری گذاشته شده اند خودداری کنید. در برخی موارد، ممکن است شخصی که گردنبند را ساخته است، قسمت های خاصی از آن را برای برجسته کردن جزئیات تیره کرده باشد. بنابراین بهتر است از پرداخت آن قسمت ها خودداری کنید تا زیبایی گردنبند خود را از دست ندهید.

جلا دادن نقره

شما می توانید از موادی که به گردنبد نقره شما جلا ی بیشتری می دهند نیز استفاده کنید. اگر زیورآلات شما مقدار زیادی لکه دار شده اند، ممکن است برای تمیز کردن آن، نیاز به تهیه جلا دهنده ای خوب داشته باشید. یکی از روش های جلا دهنده این است که از جوش شیرین و آب خمیر درست کنید و آن را بر روی گردنبند بمالید. یکی از گزینه های دیگر این است که نصف فنجان آب لیمو به همراه یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را با هم ترکیب کرده و به گردنبند بمالید. همچنین می توانید از خمیر دندان نیز استفاده کنید. مواد موجود در خمیردندان ها می توانند به گردنبند نقره شما جلا دهند. به طور کلی هر آنچه را که برای دندان های خود استفاده می کنید به احتمال زیاد برای گردنبند نقره شما نیز مناسب است.

بیشتر بخوانید: روش های تمیز کردن کفش سفید

تمیز کردن گردنبند نقره با استفاده از خمیر دندان

مقداری خمیر دندان را روی گردنبند قرار دهید. اگر سنگ های قیمتی یا نیمه قیمتی روی گردنبند خود دارید، بهتر است روی آن ها خمیر دندان مالیده نشود. پس از قرار دادن مقداری خمیر دندان بر روی گردنبند آن را مالش دهید. در صورت استفاده از خمیر دندان می توانید با انگشتان خود نیز مالش را آنجام دهید. در صورت نیاز شما می توانید از یک پارچه میکروفیبر نیز استفده کنید. همچنین می توانید از یک مسواک با موی نرم نیز برای تمیز کردن با خمیر دندان استفاده کنید. سعی کنید اندازه ای مسواک بزنید که باعث خراش گردنبند نقره شما نشود.

شست و شوی گردنبند نقره

شما می توانید پس از تمیز کردن گردنبند نقره را با آب بشویید. پس از از بین  بردن لکه ها، گردنبند را زیر آب قرار دهید. تمام قسمت ها را با دقت بشویید. اگر نتوانستید همه مواد و لکه ها ی باقی مانده را از بین ببرید، می توانید این روند را تکرار کنید.

تمیز کردن گردنبند نقره با استفاده از جوش شیرین و نمک

ابتدا با یک صفحه آلومینیومی یا یک کاسه با ورق آلومینیوم کار خود را شروع کنید. یک قاشق غذاخوری (15 میلی لیتر) نمک به ظرف اضافه کنید. سپس یک قاشق غذاخوری جوش شیرین به آن اضافه کنید. در حالی که برخی از افراد این روش را روی گردنبندهایی با سنگ های قیمتی یا نیمه قیمتی استفاده می کنند اما این روش می ممکن است به سنگ های قیمتی صدمه  وارد کند، بنابراین اگر گردنبدند شما بسیار ارزشمند است بهتر است که از انجام این روش خودداری کنید. به طور کلی این فرایند تمام لکه ها، از جمله مناطق تزئینی (مناطق سیاه و سفید را برای ایجاد یک طرح ایجاد می کند) از بین می برد. در این مرحله می توانید 1.2 فنجان سرکه سفید (118 میلی لیتر) به ترکیب خود اضافه کنید. به خاطر داشته باشید، سرکه باعث ایجاد واکنش با جوش شیرین می شود، بنابراین مراقب سرریز شدن آن باشید.

استفاده از آب داغ

از آب داغ، جوش شیرین و نمک استفاده کنید. یک فنجان (237 میلی لیتر) آب داغ و نزدیک به جوش تهیه کرده و گردنبند خود را در آن قرار دهید. آب را به هم بزنید و مطمئن شوید که نمک و جوش شیرین به طور کامل در آن حل شده است. اجازه دهید گردنبند در محلول خیس بخورد. تا زمانی که لکه ها از بین نرفتن به گردنبند خود زمان دهید. گردنبند را بردارید. سعی کنید برای بیرون آوردن گردنبند از انبر یا چنگال استفاده کنید. با استفاده از دستمال یا پارچه میکروفیبر، هر قسمت از گردنبند را که به تمیزی بیشتری نیاز دارد، جلا دهید. سعی کنید با مناطق شکننده تر ملایم باشید. در مرحله آخر گردنبند را خشک کرده و کنار بگذارید.

ترانه جلیلی

ترانه جلیلی هستم؛ ۲۷ سالمه و رشته ی اصلیم گرافیک بوده و در واقع گرافیستم. اما در حال حاضر در مجله پیکاک مشغول به آماده کرن مقاله هایی در زمینه جذاب مد، پوشاک و زیبایی هستم و امیدوارم که از خوندن مقاله های من لذت ببرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا