حتما بخوانیدکیف و کفشنکته های زندگی
موضوعات داغ

روش های تمیز کردن کفش سفید

تمیز کردن کفش سفید روش های متعددی دارد که با یادگیری این روش ها می توان کفشی زیبا و تمیز داشت

کفش های سفید هنگامی که تمیز و نو هستند زیبا به نظر می رسند. به طور کلی کفش های سفید به راحتی کثیف می شوند. برای اینکه کفش هایتان زیبا و مرتب به نظر برسند بهتر است مرتب آنها را تمیز کنید. تمیز کردن کفش سفید با آب روشی مناسب است اما می توانید از محلول های مختلف مخصوص تمیز کردن کفش مانند آب و صابون، جوش شیرین، سفید کننده های مخصوص یا خمیر دندان استفاده کنید. برای آشنایی با روش های تمیز کردن کفش سفید با مجله مد و زیبایی پیکاک همراه شوید.

تمیز کردن کفش سفید

تمیز کردن کفش سفید با آب و صابون

صابون را در 240 میلی لیتر آب گرم مخلوط کنید. شما می توانید از صابون های مایع برای تمیز کردن کفش استفاده کنید. سعی کنید حدود 1 قاشق چای خوری (4.9 میلی لیتر) صابون مایع را با آب گرم مخلوط کنید. محلول به دست آمده را با مسواک هم بزنید تا به طور یکنواخت مخلوط شود. به طور کلی ترکیب آب و صابون برای انواع کفش ها از جمله چرم سفید بهترین عملکرد را دارد. اگر نمی خواهید از صابون استفاده کنید، می توانید 1⁄2 فنجان (120 میلی لیتر) سرکه سفید را جایگزین صابون کنید.

تمیز کردن کف کفش و قسمت های پلاستیکی

سعی کنید برای تمیز کردن کفش سفید، کف کفش و قسمت های پلاستیکی را با دستمال های جادویی تمیز کنید. دستمال جادویی مورد نظر را در محلول آب و صابون خود فرو کنید و آن را کاملا آغشته کنید. دستمال جادویی خود را به قسمت هایی از کفش که از چرم یا پلاستیک ساخته شده اند بکشید. تا پاک شدن کامل کثیفی ها به پاک کردن ادامه دهید. دستمال های جادویی را می توانید از فروشگاه های بزرگ و سوپر مارکت ها تهیه کنید.

از بین بردن لکه های روی کفش سفید با آب و صابون

شما می توانید برای تمیز کردن کفش سفید و از بین بردن لکه های روی کفش از مسواکی سفت کمک بگیرید. سر مسواک را در آب یا محلول آب و صابون فرو کنید تا موهای مسواک کاملا خیس شوند. مسواک را با حرکات دایره ای به آرامی روی سطح کفش خود و لکه ها حرکت دهید. سعی کنید فشار دست خود را کنترل کنید و بیش از اندازه فشار ندهید. برای حفظ بهداشت مسواکی را که برای تمیز کردن کفش خود استفاده می کنید را خارج از دستشویی نگه دارید تا با مسواک خودتان اشتباه نگیرید.

تمیز کردن کفش سفید

گرفتن آب اضافی کفش سفید با حوله

پس از تمیز کردن کفش سفید با آب و صابون، آب اضافی روی کفش را با حوله خشک کنید. سعی کنید از حوله یا دستمال کاغذی استفاده کنید تا آب و صابون و خاک کفش را به راحتی پاک کنید. حتما از حوله یا دستمال تمیز برای پاک کردن کفش استفاده کنید. سعی کنید فقط محلول تمیز کننده اضافی را از سطح کفش پاک کنید و برای خشک شدن تلاش نکنید.

خشک کردن کفش سفید پس از شست و شو

اجازه دهید کفش شما در هوای آزاد خشک شود. بعد از اینکه آب اضافی را با حوله گرفتید کفش های خود را در فضای باز و آزاد قرار دهید. 2 تا 3 ساعت زمان دهید تا کفش های شما کاملا خشک شوند. همچنین شما می توانید کفش های خود را شب تا صبح در فضای آزاد قرار دهید.

تمیز کردن کفش سفید

تمیز کردن کفش سفید با سفید کننده یا وایتکس

1 پیمانه سفید کننده یا وایتکس را با 5 پیمانه آب مخلوط کنید. سعی کنید در قسمتی از خانه که دارای تهویه مناسب میباشد شروع به کار کنید. سعی کنید از سفید کننده یا وایتکس بیشتر از مقدار گفته شده استفاده نکنید زیرا استفاده ی زیاد از سفید کننده یا وایتکس  باعث می شود کفش سفید شما زرد شود. به طور کلی سفید کننده یا وایتکس برای کفش های پارچه ای سفید بهترین عملکرد را دارد. سعی کنید هنگام کار با سفید کننده یا وایتکس از دستکش های محافظ استفاده کنید تا از بروز التهابات پوستی جلوگیری کند.

بیشتر بخوانید: روش های ست کردن کفش سفید

از بین بردن لکه های روی کفش سفید با سفید کننده یا وایتکس

برای از بین بردن لکه ها از روی کفش سفید می توانید از مسواک کمک بگیرید. مسواک را به محلول سفید کننده یا وایتکس آغشته کرده و به صورت دایره ای بر روی لکه ها بمالید. سعی کنید تمرکز خود را بر روی لکه های عمیق بگذارید و فشار کمی به پارچه ی کفش وارد کنید. پس از اتمام کار، محلول سفید کننده یا وایتکس را با حوله ای مرطوب از روی کفش پاک کنید. سعی کنید از حوله های نرم میکروفیبر و آب گرم استفاده کنید. همچنین می توانید کفی های کفش خود را جدا کرده و کفش های خود را زیر شیر آب قرار دهید.

تمیز کردن کفش سفید

خشک شدن کفش در فضای آزاد

پس از تمیز کردن کفش سفید بگذارید کفش ها در یک مکان با تهویه مناسب خشک شوند. قبل از اینکه دوباره بخواهید کفش هایتان را بپوشید، بگذارید کفش هایتان حداقل 5-6 ساعت در فضای آزاد کاملا خشک شوند. در صورت  نیاز می توانید یک فن جلوی کفش خود قرار دهید تا سرعت خشک شدن را بالا ببرید.

تمیز کردن کفش سفید با جوش شیرین

برای تمیز کردن کفش سفید خود، جوش شیرین، سرکه و آب داغ را با هم مخلوط کنید. 1 قاشق غذاخوری (15 میلی لیتر) آب داغ، 1 قاشق غذاخوری (15 میلی لیتر) سرکه سفید و 1 قاشق غذاخوری (15 گرم) جوش شیرین را با هم در یک کاسه مخلوط کنید. مخلوط کردن محلول را تا زمانی که به شکل خمیر دربیاید ادامه دهید. جوش شیرین و سرکه هنگام ترکیب واکنش داده و شروع به حباب زدن می کنند. اگر ترکیب شما کمی شل است می توانید جوش شیرین بیشتری به آن اضافه کنید.

تمیز کردن کفش سفید

 

روش استفاده از خمیر جوش شیرین

برای تمیز کردن کفش سفید سر مسواک را به خمیر جوش شیرین خود آغشته کنید و با استفاده از مسواک بر روی کفش خود بمالید. به آرامی مسواک را فشار دهید تا پارچه ی کفش خمیر جوش شیرین را جذب کند. سعی کنید تمامی سطح خارجی کفش خود را با خمیر جوش شیرین بپوشانید. بعد از اتمام کار، مسواک خود را کاملاً بشویید تا خمیر جوش شیرین در لا به لای مسواک خشک نشود. پس از اتمام کار بگذارید خمیر جوش شیرین به مدت 3 تا 4 ساعت بر روی کفش مانده و خشک شود. بهتر است کفش مورد نظر را در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار بدهید. کفش ها را تا زمانی در فضای آزاد قرار دهید که بتوانید خمیر خشک شده را با ناخن خراش دهید. اگر نمی توانید کفش های خود را در فضای آزاد قرار دهید، آنها را نزدیک یک پنجره نورگیر یا در یک اتاق با تهویه مناسب قرار دهید.

پاک کردن خمیر جوش شیرین از روی کفش

پس از خشک شدن کامل خمیر جوش شیرین کفش هایتان را به هم بزنید و با استفاده از مسواک یا برسی خشک، خمیر جوش شیرین را از روی کفش پاک کنید. کف کفش های خود را به هم بکوبید تا خمیر جوش شیرین خشک شده از هم بپاشد و بر روی زمین بریزد. تکه های باقی مانده را با یک مسواک یا برس خشک خراش دهید تا کفش های شما کاملا تمیز شوند. اگر نمی توانید در فضای آزاد کار کنید، سعی کنید بر روی یک ملحفه کار کنید تا از کثیف شدن خانه ی خود جلوگیری کنید.

تمیز کردن کفش سفید با خمیر دندان

کفش سفید خود را با یک پارچه مرطوب خیس و نم دار کنید. مقداری خمیر دندان بر روی کفش و قسمت های کثیف بمالید و انتهای پارچه یا حوله میکروفیبر را مرطوب کرده و به آرامی بر روی کفش خود مالش دهید. سعی کنید حتما کفش های خود را کمی مرطوب کنید تا خمیر دندان کف کند. شما می توانید از خمیر دندان بر روی کفش های پارچه ای یا کفش های ورزشی استفاده کنید.

تمیز کردن کفش سفید

روش استفاده از خمیر دندان برای تمیز کردن کفش سفید

یک مقدار از خمیر دندان را با مسواک به کفش بمالید. سعی کنید خمیر دندان را مستقیماً روی کفش های خود به خصوص قسمت هایی که لکه های زیادی دارند قرار دهید. خمیر دندان را روی سطح کفش پخش کنید و با حرکت دایره ای به کمک مسواک مالش دهید. سعی کنید 10 دقیقه زمان دهید تا خمیر دندان کاملاً به کثیفی ها نفوذ کند. سعی کنید از خمیر دندان های سفید استفاده کنید. خمیر دندان های رنگی ممکن است روی کفش های شما لکه ای ایجاد کنند. پس از گذشت 10 دقیقه خمیر دندان را با پارچه ای مرطوب پاک کنید. برای پاک کردن خمیر دندان از کفش خود می توانید از همان پارچه قبلی استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که تمامی مواد از روی کفش پاک شده باشند.

مرحله ی نهایی

اجازه دهید تا کفش های شما به مدت 2 تا 3 ساعت کاملاً خشک شوند. شما می توانید کفش های خود را جلوی پنکه، در یک اتاق با تهویه مناسب یا در فضای آزاد قرار دهید. برای تسریع در روند خشک شدن می توانید کفش های خود را در معرض آفتاب قرار دهید.

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

ترانه جلیلی

ترانه جلیلی هستم؛ ۲۷ سالمه و رشته ی اصلیم گرافیک بوده و در واقع گرافیستم. اما در حال حاضر در مجله پیکاک مشغول به آماده کرن مقاله هایی در زمینه جذاب مد، پوشاک و زیبایی هستم و امیدوارم که از خوندن مقاله های من لذت ببرید.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

 1. زمان کافی برای تولیدمحتوا نداری؟
  میخوای برای سایتت تولید محتوا بکنی اما نمیدونی چی تولید کنی؟
  سایتت به خاطر نداشتن تولیدمحتوای باکیفیت، ورودی گوگلِ خوبی نداره ؟؟!!!

  تیم جادوگر سئو با قیمت مناسب و در کمترین زمان، تولید محتوای سایت شما رو انجام میده.
  برای یک متن 1000 کلمه ای ارگانیک فقط 65000 تومان سرمایه گذاری لازم است…

  نمونه کار ما :
  abimag.ir
  ccmag.ir
  digitalya.ir

  برای سفارش فقط کافیه تا روی لینک زیر کلیک کنید و از همین امروز روی سایتت سرمایه گذاری کنید
  https://jadogarseo.ir/content

  شماره مشاوره و پشتیبانی : 09220603472

  سایر خدمات ما رو میتونید از سایت https://jadogarseo.ir و پیج اینستاگرامی @jadogarseo.ir مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا