حتما بخوانیدزیبایی ناخننکات آموزشی
موضوعات داغ

ترفند هایی برای داشتن ناخن های زیبا

برای داشتن ناخن های زیبا بهتر است که هر چند روز یک بار برای زیبایی ناخن های خود وقت بگذارید

برای داشتن ناخن های زیبا مانیکور کردن کمک بسیاری به شما می کند. تغییر و فرم دادن به ناخن ها شاید به نظر برخی افراد کسل کننده باشد اما بسیار جذاب و دوست داشتنی است و شما می تواند با کمی وقت گذاشتن به فرم زیبایی از ناخن ها برسید. در ابتدا سعی کنید با مانیکور پوست های اضافی دور ناخن را گرفته و با سوهان دستی به ناخن های خود فرم دهید. سپس، از بین لاک های موجود رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید و ناخن های خود را با لاک آرایش کنید. مانیکور کردن ناخن به تنهایی باعث زیبایی ناخن ها می شود و اگر تمایلی به لاک زدن ندارید می توانید فقط مانیکوری تمیز انجام دهید. برای آشنایی با ترفند هایی برای داشتن ناخن هایی زیبا با مجله مد و زیبایی پیکاک همراه شوید.

ناخن های زیبا

وسایل مورد نیاز

 برای اینکه ناخن هایتان سالم و زیبا به نظر برسد به تعدادی وسیله نیاز دارید. ممکن است مجبور شوید برای خربدن این وسایل کمی پول خرج کنید. اگر مشکلی با این مساله ندارید به لیستی از وسایل مورد نیاز دقت کنید. وسایلی که مورد نیاز ما است شامل موارد زیر می باشد:

 • ناخن گیر
 • نیپر یا گوشت گیر دور ناخن
 • سوهان ناخن
 • استون و لاک پاک کن
 • پنبه
 • بافر
 • کرم  یا روغن کوتیکول
 • لوسیون دست
 • عقب زن چوبی یا پوشر

ناخن های زیبا

شروع به کار

در ابتدا اگر لاک قدیمی و کهنه ای روی ناخن هایتان وجود دارد، با کمی پنبه و استون یا لاک پاکن از پاک کنید. پس از پاک شدن کامل لاک ها، ناخن های خود را در یک کاسه آب گرم قرار دهید تا خوب خیس شوند. خیساندن ناخن ها باعث نرم شدن ناخن و پوست اطراف آن می شود. به همین دلیل باعث می شود که کوتیکول شما راحت تر از بین برود. سعی کنید حدود پنج دقیقه ناخن هایتان در آب قرار گیرد، سپس آدست ها را از آب درآورده و با حوله خشک کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه قارچ ناخن را از بین ببریم؟

مرتب کردن ناخن ها

شما می توانید از ناخن گیر برای شکل مورد نظر خود به صورت مربع یا گرد استفاده کنید. سعی کنید ناخن خود را خیلی کوتاه نکنید و بگذارید یک هلال سفیدی از ناخن روی دست ها باقی بماند. از ته نگرفتن ناخن و داشتن مقداری طول اضافی از ناخن های شما محافظت می کند و همچنین زیباتر به نظر می رسد. بهد از فرم دادن اولیه، از سوهان ناخن برای مرتب کردن لبه ها و صیغلی کردن ناخن های خود استفاده کنید. وقتی از سوهان ناخن استفاده می کنید، سعی کنید آن را در یک جهت مشخص حرکت دهید و سوهان ناخن را به عقب و جلو هدایت نکنید، زیرا این کار به الیاف ناخن شما آسیب می رساند. از کوتاه کردن ناخن های خود با سوهان ناخن بپرهیزید. همیشه با ناخن گیر ناخن ها را کوتاه و با سوهان ناخن فرم و شکل دهید. سعی کنید گوشه های ناخن را  را به سمت پایین و در کناره های بستر ناخن گرد نکنید زیرا این امر می تواند باعث رشد ناخن ها در گوشت بشود.

ناخن های زیبا

داشتن ناخن های زیبا و رسیدگی به کوتیکول

کوتیکول به پوست های اضافی دور ناخن گفته می شود. برای از بین بردن این پوست های اضافه، ناخن های خود را با حوله خشک کرده و از کرم یا روغن کوتیکول استفاده کنید. اجازه دهید کرم یا روغن حدود سه دقیقه روی ناخن و پوست دست شما باقی بماند، سپس با استفاده از عقب زن چوبی یا پوشر کوتیکول ها را به آرامی به عقب فشار دهید، بعد ازعقب زدن کوتیکول ها کرم یا روغن را پاک کنید. هرگز کوتیکول های خود را با زور به عقب فشار ندهید.کوتیکول ها برای جلوگیری از ورود عفونت ها به بدن ساخته شده اند و سعی کنید هیچوقت آن ها را از بین نبرید زیرا با برش یا کندن آنها انگشتان شما مستعد قرمزی، زخم و حتی عفونت می شوند. برای عقب زدن کوتیکول ها سعی کنید از پوشر چوبی استفاده کنید و هیچوقت از وسیله ی تیز و خشن برای این کار استفاده نکنید.

ناخن های زیبا

استفاده از بافر

بافر وسیله ای است که برای یک دست شدن سطح ناخن استفاده می شود. بافر ها معمولا 2 رو هستند. یک روی خشن و یک روی نرم تر دارند. ابتدا از قسمت خشن بافر برای صاف کردن سطح ناخن خود استفاده کنید. بافر را به صورت حرکت رفت و برگشتی و به آرامی روی سطح ناخن بکشید. سپس با قسمت نرم تر روی سطح ناخن ها را بافر بزنید. بسیار دقت کنید که سطح ناخن های خود را زیاد نازک نکنید. هدف از بافر زدن ناخن ها صرفا ایجاد یک سطح صاف و براق است.

بخوانید: راهنمای جامع برای داشتن زیبایی طبیعی

داشتن ناخن های زیبا و استفاده از لوسیون دست

پس از اتمام مراحل ذکر شده، دستان خود را خوب بشویید و لوسیون مخصوص دست بزنید. با این کار ناخن هایتان تمیز و پوست انگشتان و دستان شما لطیف و مرطوب می شود. اگر نمی خواهید ناخن های خود را لاک بزنید، مانیکور شما کامل شده و دیگر نیاز به انجام کار خاصی نیست. اگر تصمیم به زدن لاک دارید بهتر است لوسیون اضافی بر روی سطح و صدف ناخن را با لاک پاکن پاک کنید تا چربی اضافی از روی ناخن های شما کاملا پاک شود و ماندگاری لاک شما نیز بالا برود.

ناخن های زیبا

مراحل لاک زدن ناخن

برای لاک زدن ناخن ها پس از اتمتم مانیکور به چند محصول نیاز دارید. آنچه شما نیاز دارید شامل موارد زیر می باشد:

 • بیس کت یا لاک پایه بیرنگ
 • لاک ناخن به رنگ دلخواه
 • تاپ کت بیرنگ
 • گوش پاک کن

بیس کت یا لاک پایه

بیس کت یا لاک پایه را بادقت و آرامی به سطح ناخن های خود بزنید. بیس کت یا لاک پایه ماده ای سفت کننده و شفاف است که از ناخن محافظت می کند و به ماندگاری لاک شما کمک می کند. پس از بیس کت یا لاک پایه بگذارید کاملاً خشک شود سپس مراحل بعدی را شروع کنید. برخی از لاک پایه کمی چسبناک و نوچ هستند و باعث سهولت در لاک زدن و ماندگاری لاک شما می شوند.

ناخن های زیبا

مرحله ی اول لاک زدن

در این مرحله پس از خشک شدن کامل بیس کت، می توانید ناخن های خود را لاک بزنید. چند ثانیه شیشه ی لاک مورد نظر را را بین دستان خود بچرخانید تا گرم و کاملا مخلوط شود. شیشه ی لاک را باز کنید و قلم مو را کاملا به رنگ آغشته کنید، سپس اضافی لاک چسبیده به قلم را گرفته و شروع به لاک زدن کنید. برای لاک زدن اصولی و یکدست، از قسمت پایین و مرکزی ناخن شروع به کار کنید و پس از آن کل سطح ناخن را لاک بزنید و اجازه دهید کاملا خشک شود. سعی کنید لبه ناخن ها را لاک بزنید و ناخن را ببندید تا ماندگاری لاک شما بالا برود. اگر هنگام لاک زدن پوست شما رنگی شد، گوش پاک کن را به استون آغشته کنید و به آرامی بر روی نواحی رنگی بکشید.

بیشتر بخوانید: نکاتی مفید برای زیبایی ناخن ها پا

مرحله ی دوم  و نهایی لاک زدن

پس از خشک شدن مرحله ی اول می توانید مرحله ی دوم لاک زدن را آغاز کنید. بعد از اینکه لایه اول کاملاً خشک شد ، مرحله ی دوم را به همان روش بزنید و اجازه دهید کاملا خشک شود. پس از خشک شدن تاپ کت را به کل سطح ناخن می زنید. تاپ کت مرحله نهایی لاک است و باعث بالا رفتن ماندگاری و شفافیت بیشتر لاک شما می شود. پس از خشک شدن تاپ کت مراحل کاملا تمام می شوند. در صورت نیاز می توانید پس از اتمام مراحل روی ناخن خود نیز طراحی کنید.

ناخن های زیبا

ناخن های زیبا و طراحی ناخن

شما می توانید طرح های مختلفی را روی ناخن خود ترسیم کنید و از اینترنت یا اینستاگرام نیز ایده های بسیاری بگیرید. شما می توانید با توجه به سلیقه ی شخصی خود طرح های بسیار ساده یا شلوغ و پر زرق و برق را بر روی ناخن خود ترسیم کنید. به طور کلی طراحی های مرسوم و رایجی وجود دارند که تعدادی از آن ها را برایتان نام می بریم:

 • فرنچ کردن ناخن
 • آمبره و هایلات کردن ناخن
 • آبرنگی کردن ناخن
 • چسباندن دیزاین های مختلف مانند اکلیل و گل برجسته بر روی ناخن
 • طراحی اشکال مختلف مانند گل رز، پاندا، قلب و … بر روی ناخن

جویدن ناخن در تضاد با داشتن ناخن های زیبا است

از جویدن ناخن های خود دست بردارید. این عادت نامناسب به ناخن های شما آسیب می رساند و باعث ضعیف شدن و زیبایی ظاهری ناخن ها می شود. ناخن های شما هنگام جویدن استحکام کافی را از دست داده و نمی توانند به خوبی رشد کنند، بنابراین سعی کنید اگر عادت به جویدن ناخن های خود دارید هرچه سریع تر این عادت ناپسند را ترک کنید.

ناخن های زیبا

لاک پاک کن

سعی کنید از لاک پاک کن برای پاک کردن لاک های خود استفاده کنید و تا جای ممکن از استون دوری کنید. استون ماده ای است برای پاک کردن لاک های مختلف اما بسیار برای ناخن ها مضر می باشد . به طور کلی اگر ناخن های شما شکننده و خشک است، استون می تواند آن ها را ضعیف تر کرده و باعث شکستن آنها شود. به دنبال پاک کننده های لاک ناخنی که بدون استون هستند باشید. ممکن است لاک پاک کن ها به سرعت استون لاک شما را پاک نکنند اما ضرر آن ها بسیار کمتر می باشد.

بیشتر بخوانید: روش های پیشگیری از چرب شدن پلک

ناخن های زیبا و مواد شیمیایی

از ناخن های خود در برابر مواد مضر و شیمیایی محافظت کنید. پاک کننده های قوی و سایر مواد شیمیایی مانند وایتکس و … برای ناخن ها و پوست دست بسار مضر هستند. هنگامی که از محلول های تمیز کننده مانند وایتکس استفاده می کنید، سعی کنید برای محافظت از دستان خود از دستکش استفاده کنید.شما می توانید از پاک کننده های طبیعی به جای شیمیایی استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید محلول آب و سرکه سفید را به نسبت 50-50 ترکیب کنید و یک پاک کننده عالی و طبیعی برای سطوح درست کنید. سعی کنید هنگام شستن ظروف نیز از دستکش استفاده کنید. مایع ظرف شویی پوست دست را بسیار خشک می کند و باعث آسیب زدن به ناخن های شما نیز میشود.

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

ترانه جلیلی

ترانه جلیلی هستم؛ ۲۷ سالمه و رشته ی اصلیم گرافیک بوده و در واقع گرافیستم. اما در حال حاضر در مجله پیکاک مشغول به آماده کرن مقاله هایی در زمینه جذاب مد، پوشاک و زیبایی هستم و امیدوارم که از خوندن مقاله های من لذت ببرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا