حتما بخوانیدست کردن لباسلباس و پوشاک
موضوعات داغ

راهنمای ست کردن شلوار جین بوت کات

نکات و ترفندهایی برای شت کردن شلوار جین بوت کات که بهتر است همه بدانند

شلوار جین بوت کات می تواند یک لباس همه کاره در کمد لباس شما باشد، زیرا در کنار انواع کفش مانند چکمه، پاشنه دار یا کفش تخت شیک و بسیار عالی به نظر می رسد. این سبک از شلوار جین در قسمت بالا تنگ و در پایین شل تر است. برای پوشیدن شلوار جین بوت کات، ابتدا باید فرم بدن خود را بشناسید. سپس، استایلی راحت انتخاب کنید. می توانید انواع لباس های خود را با شلوار جین بوت کات ست کنید تا از سر تا پا بهترین استایل را داشته باشید. برای آشنایی با انواع نکات و ترفندهای ست کردن شلوار جین بوت کات با مجله مد و زیبایی پیکاک همراه شوید.ست کردن شلوار جین بوت کات

ست کردن شلوار جین بوت کات در افراد ریزنقش

اگر ریزه اندام هستید ، یک شلوار جین بوت کات با درز کوتاه تر تهیه کنید. درز شلوار، یا طول آن از بالای ران شما تا تازدگی پایین شلوار، در مورد شلوار جین بوت کات مخصوصاً برای افراد ریزه اندام یا قد کوتاه مهم است. افراد ریزه اندام به درز شلوار خیلی بلند احتیاج ندارند ، زیرا شلوار جین برای پاهای آن ها بسیار بلند خواهد بود و برای استفاده از آن آن لازم است قسمتی از شلوار را کوتاه کنید. درعوض این کار می توانید، درزهایی را انتخاب کنید که برای افراد ریزه اندام، معمولاً در حدود 29 تا 30 اینچ (74 تا 76 سانتی متر) ساخته شده باشد. ممکن است با درز کوتاه نیز لازم باشد که شلوار جین را متناسب با پاهای خود کنید، که در این صورت حالت بوت کات شلوار جین کمتر خواهد بود.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید شلوار جین مناسب

ست کردن شلوار جین بوت کات با کفش پاشنه دار

اگر قصد پوشیدن کفش پاشنه دار به همراه شلوار جین بوت کات را دارید به سراغ یک شلوار با درز بلندتر بروید. مدل شلوار جین بوت کات معمولاً با چکمه های پاشنه بلند، کفش لژدار یا صندل های پاشنه دار بسیار زیبا خواهد شد. با تهیه یک جفت شلوار جین بوت کات که دارای درز داخلی 1 تا 2 اینچ (2.5 تا 1.5 سانتی متر) بلند تر از درز معمول شما هستند، اطمینان حاصل کنید که ظاهری زیبا و کشیده داشته باشید. درز بلند تر باعث می شود شلوار جین 1 اینچ (2.5 سانتی متر) بالاتر از کفش شما باشد. اگر ریزه اندام هستید، درز کوتاه تری انتخاب کنید تا هنگام پوشیدن کفش پاشنه دار، شلوار جین بالای کفشتان بنشیند.

استایل با شلوار جین بوت کات کراپ

برای استایلی مد روز، شلوار جین بوت کات کراپ را امتحان کنید. شلوار جین بوت کات کراپ 1 تا 3 اینچ (2.5 تا 7.6 سانتی متر) بالاتر از مچ پا نشسته و کمی زیر زانو است. اگر می خواهید یک جفت کفش یا حتی یک جفت جوراب با کفش خود به نمایش بگذارید، آنها گزینه بسیار مناسبی هستند. این سبک بسیار رواج دارد و افراد قد کوتاه یا قد بلند می توانند آن را بپوشند.

ست کردن شلوار جین بوت کات

استایل با شلوار جین بوت کات فاق کوتاه

اگر ترجیح می دهید قسمتی از شکم شما بیرون باشد یک شلوار جین بوت کات فاق کوتاه تهیه کنید. اگر نمی خواهید خیلی محدود یا پوشیده باشید، باید شلوار جینی را انتخاب کنید که دقیقاً بالای باسن شما قرار دارد. به خاطر داشته باشید اگر تمایل به پوشیدن تاپ های کوتاه با شلوار جین خود دارید، باید شلوار را جوری انتخاب کنید که کمی پوست شکم خود را در معرض دید قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که شلوار جین فاق کوتاه ا کاملاً با باسن شما متناسب باشد تا مجبور نباشید هنگام نشستن یا خم شدن مرتباً شلوار را به سمت بالا بکشید. استفاده از کمربند با شلوار جین فاق کوتاه نیز می تواند به شما کمک کند تا از این مشکل جلوگیری کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش ست کردن شلوار جین با کتانی

استایل با شلوار جین بوت کات فاق بلند

اگر دوست دارید پوشیدگی بیشتری داشته باشید به سراغ یک شلوار جین بوت کات فاق بلند یا نیمه بلند بروید. فاق نیمه بلند، یعنی جایی که شلوار جین دقیقاً بالای باسن شما را می گیرد و فاق بلند، جایی است که شلوار جین دقیقاً زیر دکمه شکم شما قرار دارد، اگر ترجیح می دهید ناحیه شکم خود را پوشیده نگه دارید خوب است. اگر می خواهید پاهای خود را بلندتر نشان دهید و دیگر نگران کشیدن شلوار هنگام نشستن یا خم شدن نباشید نیز، آنها گزینه خوبی هستند. اگر دوست دارید تاپ کوتاه و کراپ با شلوار جین خود بپوشید و نمی خواهید شکم خود را در معرض دید قرار دهید نیز این نوع شلوار، گزینه خوبی است.

امتحان کردن شلوار جین بوت کات پیش از خرید

قبل از خرید شلوار جین همیشه آن را امتحان کنید. تنها راه برای تأیید مناسب شلوار جین این است که قبل از خرید آن را در فروشگاه امتحان کنید. در آنها راه بروید و هنگام پوشیدن شلوار بنشینید یا خم شوید تا احساس راحتی آن را بسنجید. درز شلوار باید به درستی روی بدن شما نشسته و در قسمت کمر شلوار نباید احساس سفتی و فشار کنید. اگر ترجیح می دهید شلوار جین را بصورت آنلاین خریداری کنید، قبل از خرید راهنمای اندازه گیری شلوار جین را با دقت بخوانید. درز و کمر خود را با نوار اندازه گیری اندازه بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که شلوار جین برای شما مناسب خواهد بود. هنگامی که شلوار جین را امتحان می کنید حتما شخصی را به همراه داشته باشید زیرا قادر نخواهید بود از هر زاویه ای ببینید که شلوار جین چگونه روی بدن شما نشسته است.

ست کردن شلوار جین بوت کات

استایل با شلوار جین بوت کات طرحدار

به دنبال یک شلوار جین بوت کات با طرح روی مچ پا برای کشیده تر نشان دادن اندام خود باشید. اگر باسن و رانهای بزرگی دارید، سراغ شلوار جین بوت کاتی بروید که در قسمت نیمه پایین شلوار جین طرح یا تزیینات بافته شده دارد. به دنبال شلوار جین باشید که دارای تازدگی پاچه شلوار جالب یا رنگ دیگری باشد تا اندام شما کشیده تر به نظر برسد.

ست کردن شلوار جین بوت کات با طرح روی جیب ها

با جستجوی یک شلوار جین بوت کات با جیب هایی که دارای تزئینات یا طرح بافته شده هستند، ران و باسن خود را برجسته کنید. برای برجسته سازی این قسمت مطمئن شوید که جیب ها بزرگ و نزدیک به هم هستند.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید لگ ورزشی

ست کردن شلوار جین بوت کات تیره

برای فرمال به نظر رسیدن شلوار جین بوت کات تیره انتخاب کنید. شلوار جین بوت کات تیره با یک تاپ یا بلوز  مجلسی برای یک شب بیرون رفتن بسیار زیبا به نظر می رسد. اگر دفتر کار شما اجازه شلوار جین را می دهد، می توان از آنها به عنوان یک استایل فرمال روزانه نیز استفاده کرد. به دنبال یک شلوار جین بوت کات تیره با دوخت کنتراست در اطراف پاچه های شلوار و جیب ها، مانند دوخت زرد یا سفید باشید. همچنین می توانید شلوار جین تیره را با یک تی شرت و کفش کتانی ست کنید، این نوع شلوار در ست کردن بسیار متنوع هستند.

ست کردن شلوار جین بوت کات

ست کردن شلوار جین بوت کات روشن

برای یک استایل معمولی تر و راحت تر، به سراغ شلوار جین بوت کات با رنگ های روشن بروید. شلوار جین بوت کات رنگ روشن برای یک روز کاری غیر رسمی یا صرف ناهار با دوستان عالی است. برای این منظور به دنیال یک شلوار جین بوت کات ساخت  شده از پارچه سبک، نرم یا حتی جین سفید باشید.

استایل با شلوار جین بوت کات و بوت پاشنه بلند

شلوار جین بوت کات را  با چکمه های پاشنه بلند برای یک ظاهر کلاسیک ست کنید. استفاده از چکمه هایی با پاشنه 1 تا 3 اینچ (2.5 تا 7.6 سانتی متر) یکی از محبوب ترین راه ها برای سبک پوشیدن شلوار جین بوت کات است. مطمئن شوید که شلوار جین دقیقاً بالای چکمه ها یا درست زیر مچ پا قرار دارد. سراغ چکمه هایی با پاشنه نوک تیز یا گرد بروید. چکمه هایی با رنگ روشن تر را با شلوار جین بوت کات تیره برای کنتراست بیشتر و جلوه ای براق تر بپوشید. شلوار جین بوت کات روشن با چکمه های قهوه ای یا خاکستری بسیار زیبا به نظر می رسد. شلوار جین بوت کات با چکمه های چرمی نیز عالی است.

بیشتر بخوانید: راهنمای ست کردن شلوار سفید

استایل با شلوار جین بوت کات و کفش پاشنه پهن

شلوار جین بوت کات را با کفش پاشنه پهن بپوشید تا استایلی مد روز داشته باشید. برای داشتن ظاهری مد روز و فشن کفش پاشنه پهن با تزئینات اطراف ناحیه انگشت پا، و همچنین پاشنه هایی به رنگ فلزی انتخاب کنید. ارتفاع پاشنه ها باید 1 تا 3 اینچ (2.5 تا 7.6 سانتی متر) باشد تا فقط از شلوار جین شما بیرون بیایند. همچنین می توانید این استایل را با صندل های بند دار نیز امتحان کنید تا مناسب بیرون رفتن برای کارهای روزانه یا ناهار کاری باشد.

ست کردن شلوار جین بوت کات

ست کردن شلوار جین بوت کات با کفش تخت

شلوار جین بوت کات کراپ که درست بالای مچ پایتان قرار دارد، با کفش تخت راحت ، صندل کم ارتفاع یا چکمه های تخت بسیار زیبا به نظر می رسد. همچنین می توانید کفش های کتانی بند دار یا بدون بند را با این استایل را امتحان کنید.

استایل با شلوار جین بوت کات و تاپ آزاد و بلند

شلوار جین بوت کات با تاپ های آستین کوتاه و یقه هفتی یا گرد با  پارچه های آزاد مانند توری، ابریشم، پنبه یا پارچه بسیار زیبا به نظر می رسد. تاپ هایی را که دقیقاً زیر کمرتان قرار دارد بگیرید تا تعادل میان تاپ و شلوار جین بوت کات را حفظ کند. اگر از شلوار جین بوت کات کمر پهن و فاق بلند استفاده می کنید می توانید تاپ هایی را که آزاد و راحت هستند انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای ست کردن شلوار کوتاه

ست کردن شلوار جین بوت کات با چند لایه لباس روی هم

برای استایلی مناسب قرار کاری، شلوار جین بوت کات را با چند لایه لباس بپوشید. سعی کنید بلوز یا پیراهن یقه دار بپوشید و روی آن یک بلوز یا ژاکت اسپرت و روزانه پوشیده تا همراه با شلوار جین بوت کات استایلی مناسب محل کار یا قرار های کاری داشته باشید. همچنین می توانید برای تکمیل این استایل یک تی شرت معمولی نیز بپوشید. پوشیدن شلوار جین بوت کات با بلوز یا ژاکت بلند می تواند به کشیده شدن اندام و بلندتر نشان دادن پاها کمک کند.

ست کردن شلوار جین بوت کات

استایل با شلوار جین بوت کات و ژاکت کراپ

برای یک استایل راحتی و روزانه شلوار جین بوت کات فاق بلند را با ژاکت کراپ امتحان کنید. یک ژاکت کراپ با طرح گرافیکی جالب یا با رنگ پررنگ و روشن انتخاب کنید تا به لباس شما شخصیت ببخشد. به دنبال ژاکت هایی باشید که دقیقاً بالای کمرتان نشسته باشند، تا پوست شکم شما معلوم نشود. سپس می توانید برای تکمیل این استایل یک کت بلندتر روی ژاکت کراپ خود بپوشید.

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

غزال درودیان

در وهله ی اول یک معمار اما در کنارش مترجم و کارشناس تولید محتوا هستم. در حال حاضر در مجله مد و زیبایی پیکاک و در زمینه مد، پوشاک و زیبایی براتون می نویسم. امیدوارم مطالب من براتون مفید واقع بشن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا