تناسب اندامحتما بخوانیدراهنمای خریدست کردن لباس
موضوعات داغ

راهنمای خرید شلوار یوگا (لگ ورزشی)

دانستن نکاتی برای خرید شلوار یوگا و شناختن انواع آن بسیار به شما کمک می کند

خرید شلوار یوگا انتخابی مناسب برای فعالیت های ورزشی مانند یوگا، پیلاتس و… می باشد. شما می توانید انواع مختلفی از این شلوارها مانند سبک، رنگ و مدل های مختلف را بر اساس مکانی که می خواهید بپوشید یا سلیقه ی شخصی خود انتخاب کنید. اگر شما با شلوار یوگا آشنایی ندارید، این مقاله به شما کمک می کند تا با این شلوار آشنا شوید. بهتر است قبل از انتخاب شلوار یوگا، هدف خود را از خریدن آن مشخص کنید. پس از مشخص کردن هدف خود سپس می توانید با آگاهی کامل سراغ خرید این شلوار های کاربردی بروید. برای آشنایی با راهنمای خرید شلوار یوگا با مجله مد و زیبایی پیکاک همراه شوید.

خرید شلوار یوگا

انتخاب سبک

به طور کلی انواع مختلفی از شلوار یوگا در فروشگاه ها وجود دارد. شما می توانید با توجه به هدف و سلیقه ی خود انتخابی مناسب داشته باشید. به عنوان مثال شلوارهای نیم ساق یا کاپریس ساق کوتاه تری نسبت به سایر شلوار ها دارند. در قسمت کمر این شلوار ها نیز از کش های محکم استفاده شده تا کاملا سر جای خود قرار بگیرند. برای انتخاب شلوار یوگا بهتر است ببینید کدام یک از شلوار ها بیشتر مورد پسند شما است. بهتر است برای انتخابی درست  برای خرید شلوار یوگا، به کارایی و راحتی آن اهمیت زیادی بدهید.

بیشتربخوانید: راهنمای خرید کفش ورزشی

خرید شلوار یوگا و انتخاب مدل

به طور کلی شلوار یوگا در دو نوع  اصلی موجود است. این دو نوع شامل شلوار های نیم ساق یا کاپریس و شلوار های تمام ساق هستند. شلوارهای کاپریس و نیم ساق روی  قسمت بالایی عضله ساق پا، اما شلوارهای تمام ساق کاملا بر روی ساق پا قرار می گیرند. شلوارهای تمام ساق ممکن است در قسمت ساق کمی تنگ باشند اما شلوارهای کاپریس معمولاً بسیار تنگ نیستند. در انتخاب هرکدام از این شلوار ها به کشسانی بودن پارچه  و سایز آن نیز دقت کنید. اگر شلوار یوگای شما کشسانی مناسبی نداشته باشد ممکن است شما را با مشکل مواجه کند. اصولا شلوار یوگا به دلیل راحت بودن برای فعالیت های ورزشی انتخاب می شود. این راحتی وقتی ایجاد می شود که پارچه استفاده شده در این شلوار ها ترکیبی از نخ و کش باشد.

خرید شلوار یوگا

انتخاب کمر شلوار یوگا

انواع مختلفی از کمر را می توانید در شلوارهای یوگا انتخاب کنید. برخی از شلوار های یوگا در قسمت بالای کمر شما و بعضی از آنها در قسمت پایین تری قرار می گیرند. سعی کنید هنگام خرید شلوار یوگای مورد نظر، آن را بپوشید و در صورت امکان تعدادی حرکت ورزشی انجام دهید. روی زمین بنشینید و به جلو خم شوید تا از راحتی، کشسانی و چگونگی کمر شلوار مطمئن شوید. برخی از شلوار ها هنگام حرکات ورزشی به سمت پایین حرکت می کنند و کش آن ها شل و نامناسب است و یا بعضی از آن ها به حدی سفت و محکم هستند که باعث درد شده و شما را آزار می دهند. به طور کلی کش های بسیار سفت برای شلوار یوگا زیاد مناسب نبوده و اکثر افراد شلوارهای با بند های قابل تنظیم یا شلوار هایی با کش های متوسط را انتخاب می کنند.

بیشتر بخوانید: آموزش ست کردن شلوار کوتاه

خرید شلوار یوگا و انتخاب پارچه

سبک فعالیت ورزشی به انتخاب شما برای خرید شلوار یوگا کمک زیادی می کند. پارچه های مصنوعی مانند پلی استر کشسانی بیشتری از پارچه های نخی دارند اما ممکن است باعث تعریق بیشتر و انتشار بوی نامطلوب شوند. پارچه های پنبه ای رطوبت را جذب می کنند، اما به شما کمک می کنند تا در فعالیت های ورزشی بدن خود را گرم نگه دارید. در استفاده های طولانی مدت ممکن است هرکدام از پارچه های ذکر شده دچار کهنگی یا خرابی شوند. گوله شدن پارچه، شل شدن کش ها و … در صورت استفاده طولانی از این شلوار ها امری طبیعی می باشد. با این حال ، طول عمرالیاف مصنوعی مانند پلی استر و … از الیاف طبیعی کمتر می باشد و پارچه هایی مانند نخ، پنبه می توانند کیفیت بیشتری را در مدت زمان طولانی برای شما ارائه دهند. بسیاری از شلوارهای یوگا دارای تکه هایی از پارچه های تنفسی هستند که هوا را به جریان انداخته و از تعریق بیش از حد و بوی نا مطلوب جلوگیری کنند.

خرید شلوار یوگا

انتخاب رنگ مناسب

شما می توانید رنگ های متنوعی را برای شلوار یوگای خود انتخاب کنید. برای انتخاب رنگ شلوار خود به نوع فعالیت و میزان تعریق خود دقت کنید. لباس های پنبه ای و رنگ روشن، لکه های عرق را بیشتر نشان می دهند بنابراین شلوار هایی با جنس پنبه بهتر است با رنگ تیره انتخاب شوند تا در صورت تعریق زیاد باعث ناراحتی شما نشود.

خرید شلوار یوگا و نوع فعالیت

برای خرید شلوار یوگا مناسب ابتدا نوع فعالیت خود را مشخص کنید. به طور کلی شما می توانید برای هر فعالیت ورزشی از وزنه برداری تا دویدن از شلوار یوگا استفاده کنید، اما ماهیت و نوع فعالیت شما، فشارهای مختلفی را روی شلوار شما وارد خواهد کرد. پس بهتر است نوع فعالیت خود را مشخص کنید تا انتخاب بهتری داشته باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش ست کردن شلوار سفید

انتخاب جنس و نوع مناسب

مواد مصنوعی برای فعالیت هایی  با تعریق زیاد بهتر عمل می کنند. پارچه های از جنس پنبه  شما را در سرما گرم نگه می دارند. بهتر است هنگام دویدن از شلوارهای تنگ مانند لگ ها استفاده کنید. شلوارهای نخی و گشاد هنگام حرکاتی مانند وزنه برداری بهتر عمل می کنند.به طور کلی اگر حرکات ورزشی شما مربوط به بالا تنه است بهتر از شلوار های گشاد و اگر مربوط به پایین تنه است بهتر از شلوار های تنگ و کشی استفاده کنید. برخی از شلوارهای یوگا کششی هستند اما برای دویدن طراحی نشده و استفاده از آن ها برای این فعالیت توصیه نمی شود. برخی از شلوارهای یوگا که برای دویدن طراحی شده اند کشش کمتر و پارچه ای ضخیم تر دارند و مناسب دویدن می باشند. اگر دونده یا دوچرخه سوار هستید ، ممکن است شلوار یوگا با کشش بیشتری را نسبت به فردی که پیاده روی می کند ترجیح دهید. به تنگ بودن بیشا از حد شلوار یوگای خود دقت کنید. تنگ بودن بیش از حد شلوار یوگا باعث جلوگیری از انجام بعضی حرکات ورزشی شده و باعث آزار شما می شود.

خرید شلوار یوگا

استفاده غیر ورزشی از شلوار یوگا

با توجه به جنس، نوع و رنگ شلوار یوگای خود می توانید غیر از فعالیت ورزشی نیز از آن در مکان های دیگراستفاده کنید. به طور مثال می توانید در محل کار خود از این شلوار ها استفاده کنید. اگر شلوار شما بیش از حد تنگ، نازک یا توری نباشد به راحتی می توانید از آن در محل های غیر ورزشی استفاده کنید. به طور کلی بهتر است از شلوار یوگا در مکان های رسمی استفاده نکنید. اگر از شلوار یوگای خود می خواهید برای روزمره استفاده کنید می توانید با تاپ یا تی شرت های مختلف با رنگ های جذاب استایلی زیبا خلق کنید. برای محل کار یا مکان های این چنینی بهتر است از شلوار هایی با رنگ تیره مانند مشکی، خاکستری یا قهوه ای استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: لاغرتر به نظر رسیدن به ترفندهای ساده

خرید شلوار یوگا و فعالیت های روزمره

برخی از افراد شلوار یوگا را به غیر از ورزش برای انجام بسیاری از فعالیت های دیگر روزمره استفاده می کنند. برخی دیگر شلوار یوگا را صرفا برای فعالیت ورزشی استفاده می کنند. بعضی ها هم نمی دانند  فعالیت ورزشی خود چیست و تازه می خواهند وارد محیط ورزشی شوند و در انتخاب شلوار دچار سردرگمی می شوند. به طور کلی اگر رشته ورزشی خود را انتخاب نکرده اید و اول می خواهید لباس ورزشی انتخاب کنید، پیشنهاد ما برای شما انتخاب شلوار یوگا می باشد. سعی کنید هنگام انتخاب شلوار یوگا به لباس های دیگری که در کمد خود دارید نیز توجه کنید تا بتوانید استایلی زیبا و هماهنگ داشته باشید.

خرید شلوار یوگا

لباس یوگا چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

ورزش یوگا شاید به ظاهر ورزشی کم تحرک باشد اما در اصل در طول مدت زمانی که در حال پرداختن به این ورزش هستید، باید حالت های مختلفی به بدن خود بدهید و به همین علت لباس و شلوار یوگا نباید حرکت های شما را محدود کند. پس اولین ویژگی این لباس حفظ راحتی و عدم محدود کردن حرکات بدن است. نکته ی مهم دیگر این است که به هنگام ورزش یوگا لازم نیست که حتما زیبا به نظر برسید و مهم این است که لباسی را انتخال کنید که احساس راحتی به شما می دهد.

تاپ مناسب یوگا

تاپ های فیت تن خودتان را انتخاب کنید. درست کردن لباس در طول ورزش یوگا تمرکز شما را از بین می برد پس بهتر است لباسی را انتخاب کنید که فیت تن شما بوده و البته میزان پوشش آنها به میزان دلخواه شما باشد. اگر تاپ کشی انتخاب کنید بهتر است چرا که حرکات بدن را محدود نمی کند.

ویدیو: آیتم های ضروری در کمد لباس خانم ها

شلوار مناسب یوگا

گزینه های زیادی پیش روی شما هستند و می توانید از بین آنها بهترین انتخاب را برای ورزش یوگا داشته باشید. لگ ورزشی انتخاب  مناسبی برای شما خواهد بود چرا که انعطاف لازم را دارا بوده و حرکات بدن را به هنگام ورزش محدود نمی کند. انتخاب دیگر شلوارهای ورزشی هم آسیبی به ورزش کردن شما نخواهد زد فقط دقت کنید که شلوار یوگاه نباید خیلی گشاد باشد. قسمت کمر را به دقت بررسی کنید. شلوارهایی که کمر پهنی دارند و فاقشان هم بلند است بهترین انتخاب برای یوگا هستند.

خرید شلوار یوگا

انتخاب رنگ مناسب لباس یوگا

رنگ از اهمیت بالایی در انتخاب لباس یوگا برخوردار است. بهتر است رنگ هایی را انتخاب کنید که به شما نشاط می بخشند و با پوشیدن آنها احساس بهتری بدست می آورید. همانطور که گفتیم زیاد لازم نیست به دنبال زیبایی باشید اما اگر زیبایی لباس یوگا شما را به وجد می آورد و باعث می شود با نشاط تر شوید، لباس و شلواری انتخاب کنید که علاوه بر داشتن فاکتورهای بالا، زیبایی هم داشته باشند.

بیشتر بخوانید: قواعد ست کردن لگ با انواع پیراهن

دو نکته ی مهم به هنگام خرید شلوار یوگا

اولین نکته ای که لازم است به آن دقت کنید جنس لباس است. در ورزش یوگا هم مانند دیگر ورزش ها باید لباسی انتخاب کنید که به خوبی عرق بدن را جذب کند و دمای بدن را در حالت متعادل نگه دارد. پس بهترین انتخاب لباس هایی هستند که از الیاف طبیعی مانند پنبه و لاکرا ساخته شده باشند.

لباس یوگا اصلا نباید تنگ باشد؛ این باور غلط را هم کنار بگذارید! لباس مناسب ورزش یوگا باید فیت تن شما باشد و اجازه بدهد راحت ورزش کنیم. اگر لباس های تنگ را برای این ورزش انتخاب کنید باعث اذیت شدن شما در طول انجام حرکات کششی شده و اذیت خواهید شد.

ترانه جلیلی

ترانه جلیلی هستم؛ ۲۷ سالمه و رشته ی اصلیم گرافیک بوده و در واقع گرافیستم. اما در حال حاضر در مجله پیکاک مشغول به آماده کرن مقاله هایی در زمینه جذاب مد، پوشاک و زیبایی هستم و امیدوارم که از خوندن مقاله های من لذت ببرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا