حتما بخوانیدراهنمای خریدست کردن لباس
موضوعات داغ

راهنمای خرید شلوار جین مناسب

نکاتی برای انتخاب و خرید شلوار جین مناسب که بهتر است خانوم ها و آقایان بدانند

خرید شلوار جین به دلیل طیف وسیعی از اندازه ها، سبک ها و مارک های مختلف، می تواند دلهره آور باشد. با این حال، لازم نیست که خرید شلوار جین را برای خود سخت کنید. ابتدا با متر سایز خود را اندازه گیری کنید و سپس مشخص کنید که چه سبکی از شلوار جین مناسب فرم بدن شما است. اگر در حال خرید آنلاین هستید، حتماً جزئیات محصول و نظرات مشتری ها را با دقت بخوانید. اگر در فروشگاه خرید می کنید، از دستیار فروش مشاوره بخواهید و 2-3 اندازه را امتحان کنید تا مدل مناسب خود را پیدا کنید. برای آشنایی با تمامی نکات مربوط به خرید شلوار جین با مجله مد و زیبایی پیکاک همراه شوید.

خرید شلوار جین

اندازه گیری مناسب برای خرید شلوار جین

قبل از خرید شلوار جین خود را اندازه گیری کنید تا اندازه بهینه خود را پیدا کنید. برای شروع اندازه گیری کمر، باسن، ران و درز شلوار، یک متر خیاطی یا یک نوار اندازه گیری پارچه ای تهیه کنید. اطراف کوچکترین قسمت کمر، بزرگ ترین قسمت باسن و بزرگ قسمت ران خود را اندازه بگیرید. کمک یک دوست برای اندازه گیری شما می تواند مفید باشد. اندازه گیری کمترین قسمت کمر، همان اندازه گیری دور کمر است. این تقریباً 5/1 سانتی متر از دکمه شکم شما فاصله دارد. اندازه گیری بزرگ ترین قسمت باسن، اندازه گیری دور باسن است. این دقیقاً زیر استخوان های ران شما قرار گرفته است. اندازه گیری بزرگترین قسمت ران همان اندازه گیری دور ران است. این دقیقاً زیر فاق شلوار است. اندازه گیری درز شلوار به عنوان طول پا نیز شناخته می شود.

بیشتر بخوانید: راهنمای ست کردن شلوار سفید

اندازه گیری شلوار جین های قبلی

اگر نمی خواهید اندازه گیری بدن را انجام دهید، شلوار جین مناسب خود را که قبلاً دارید اندازه بگیرید. دکمه شلوار جین را بسته و آن را روی سطح صاف قرار دهید. شلوار را از عرض کمر اندازه بگیرید و تعداد آن را دو برابر کنید تا دور کمر اندازه گیری شود. درز شلوار، عرض ران (دو برابر مجدد عدد)، که فاصله از خط کمر تا درز فاق است، اندازه گیری کنید. بهتر است این اعداد را یادداشت کنید تا هنگام خرید آنها را در دسترس داشته باشید.

انتخاب شلوار جین تنگ

شلوار جین تنگ می تواند به شما کمک کند تا برجستگی های بدن بیشتر نمایان شود. به دنبال شلوار جینی باشید که دور کمر و پاهای شما کاملاً محکم باشد و در مچ پایتان حالت مخروطی شود تا به پاهای شما کمی فرم بیشتر بدهد.

اگر اسکلت بدنی باریک دارید و می خواهید حالت برجستگی بیشتری داشته باشید، به دنبال شلوار جین با جزئیات زیاد مانند تزئینات یا دوخت تزئینی در جیب های پشتی باشید.

خرید شلوار جین

خرید شلوار جین فاق بلند

اگر می خواهید توجهات را به برجستگی های خود بیشتر جلب کنید، شلوار جین فاق بلند را امتحان کنید. شلوار جین فق بلند برای تعادل اندام شما طراحی شده است. شلوار جین فاق بلند و کمر پهن را انتخاب کنید، زیرا این موارد به کشیده شدن پاهای شما کمک می کند. پوشیدن شلوار جین فاق بلند راحت تر  است، زیرا احساس نمی کنید که شکم شما بیرون افتاده است. اگر پاهای بلند و نیم تنه کوتاه تری دارید، به جای آن شلوار جین فاق کوتاه یا متوسط را امتحان کنید.

خرید شلوار جین راسته

اگر هیکل چارشانه دارید، شلوار جین مناسب و راحت انتخاب کنید. شلوار جین کمی راسته و راحت برای افرادی که وزن بیشتری روی پاها و باسن خود دارند، ایده آل است. شلوار جینی انتخاب کنید که در اطراف پاهای شما راحت بوده و کمی گشاد باشد، اما در قسمت کمر چسبان باشد. از شلوار جین بیش از حد گشاد یا بگی خودداری کنید، زیرا اینها به راحتی استایل شما را در خود گم می کنند. شلوار جین بوت کات نیز سبک مناسبی برای افرادی است که چارشانه هستند.

بیشتر بخوانید: راهنمای انتخاب مانتو برای خانم ها تپل

توجه به جزییات محصول برای خرید شلوار جین

جزئیات محصول را بخوانید تا از ترکیب و سبک پارچه مطلع شوید. انتخاب یک شلوار جین بدون دیدن پارچه و لمس فیزیکی آن می تواند مشکل باشد. جزئیات محصول را با دقت بخوانید تا آنجا که می توانید در مورد شلوار جین اطلاعاتی کسب کنید، از جمله مواد مختلفی که شلوار جین را کوتاه، متوسط یا بلند و هر جزئیات اندازه خاص تشکیل می دهد. ترکیب پارچه مواد مختلفی را که شلوار جین از آنها ساخته شده مشخص می کند. اگر شلوار جین با اندکی کشش می خواهید، به دنبال شلواری باشید که حداکثر 2٪ لیبرا یا اسپندکس باشددر این صورت شلوار جین راحت بوده، و با گذشت زمان گشاد و بیش از حد کشیده نمی شود.

خرید شلوار جین

توجه به اندازه واقعی شلوار جین

نظرات دیگران را بررسی کنید تا ببینید آیا اندازه شلوار جین واقعی است. اگر شلوارهای جین نقدی دارند، بررسی کنید که سایر مشتریان در مورد کیفیت، اندازه و جزئیات عملی شلوار جین مانند حمل و نقل و ارزش پول چه نظری دارند. بازبینی ها یک روش عالی برای فهمیدن اندازه کوچک، بزرگ یا واقعی است. این می تواند به شما در انتخاب اندازه مناسب شلوار جین کمک کند.

توجه به نمودار اندازه گیری برای خرید شلوار جین

برای تعیین اینکه به چه سایزی نیاز دارید، نمودار اندازه گیری را دنبال کنید. بیشتر شرکت ها نمودارهای مشخصی برای اندازه شوار جین دارند  این را می توان معمولاً در جزئیات محصول یا در بخش “راهنما” یافت. اندازه گیری های خود را با اندازه های گفته شده در نمودار اندازه گیری مقایسه کنید تا بهترین اندازه را برای شما مشخص کند. برخی از شلوارهای جین نیز دارای طول های مختلف، مانند بلند یا کوتاه هستند ، بنابراین نمودار اندازه را از نظر طول شلوارجین نیز بررسی کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای ست کردن کت و شلوار خاکستری

ضمانت بازگشت سایت برای خرید شلوار جین

قبل از خرید شلوار جین سیاست بازگشت به سایت را بررسی کنید. خرید آنلاین شلوار جین ممکن است دشوار باشد زیرا شما قبل از خرید امکان امتحان کردن آنها را ندارید. اطمینان حاصل کنید که در صورت نیاز می توانید شلوار جین را برگردانید و مدت زمان تحویل محصولات را بررسی کنید. سیاست های بازگشت را می توان اغلب در بخش “راهنما” در وب سایت یا در زیر جزئیات محصول یافت. اگر وب سایت سیاست بازگشتی دارد که با آن راحت هستید، خرید 2 سایز مختلف از شلوار جین مورد نظر شما می تواند ایده خوبی باشد. این بدان معنی است که شما این فرصت را دارید که اندازه ای را که مناسب ترین حالت است انتخاب کنید و جفت دیگر را برگردانید.

خرید شلوار جین

کمک از فروشنده برای خرید شلوار جین

هنگام ورود به فروشگاه از یک دستیار فروش مشاوره و راهنمایی بخواهید. سبک و اندازه شلوار جین مورد نظر خود را برای دستیار فروش توضیح دهید و به کمک آنها چند جفت مناسب را انتخاب کنید. اگر اندازه خود را نمی دانید، از دستیار فروش سوال کنید که آیا فروشگاه خدمات اندازه گیری ارائه می دهد. اگر ایده ای ندارید که به دنبال چه نوع شلوار جینی هستید، یک دستیار فروش نیز می تواند در این زمینه کمک کند.

بررسی پارچه شلوار جین

بررسی کنید که پارچه شلوار جین سنگین باشد. به عنوان یک قاعده کلی، شلوار جینی که با پارچه سنگین تر ساخته می شود، از کیفیت بالاتری برخوردار است و مناسب تر است و اغلب ماندگاری بیشتری نیز دارد. پارچه باید احساس محکمی و کمی سفتی نیز داشته باشد. از خرید شلوار جین که احساس سبکی یا شلی می کند خودداری کنید، زیرا احتمالاً این لباس ها بادوام نیستند. اگر هنگام خرید شلوار جین آن را کمی زبر یا ناراحت احساس می کنید نگران نباشید. پارچه های جین با وزن سنگین ممکن است قبل از اینکه توسط شستشو کمی نرم شوند زبرتر به نظر برسند.برچسب های پشت لباس اغلب مشخص می کنند که وزن شلوار سبک، متوسط یا سنگین است. اگر مطمئن نیستید پارچه سنگین است یا نه، پارچه چندین جفت شلوار جین را با یکدیگر مقایسه کنید را تا بتوانید مناسب ترین شلوار جین را انتخاب کنید. متناوباً، از یک دستیار فروش مشاوره بخواهید.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید گوشواره طلا

امتحان چند سایز مختلف برای خرید شلوار جین

برای خرید شلوار جین دو یا سه سایز مختلف از سبکی را که دوست دارید امتحان کنید. اندازه ای را که به طور معمول هستید و همچنین اندازه ای کوچکتر و بزرگتر را امتحان کنید. سایز شلوار جین مانند همه لباس ها تا حد زیادی در مارک ها و سبک های مختلف متفاوت است. غیر معمول نیست که اندازه شما در جفت های مختلف تغییر می کند.

خرید شلوار جین

انتخاب شلوار جین بادوام و راحت

شلوار جینی را انتخاب کنید که کاملاً متناسب باشد و در آن احساس راحتی کنید. قسمت عمده ای از خرید یک شلوار جین بادوامی و راحت بودن آن است. وقتی شلوار جین را امتحان می کنید، اطمینان حاصل کنید که مجبورید آن را کمی فشار دهید تا آن را بپوشید و دکمه های آن را نیز باید فشار دهید. اگر شلوار جین راحت است، سعی کنید 2 انگشت خود را از قسمت پشت کمر در شلوار قرار دهید. اگر می توانید 2 انگشت خود را جا دهید اما  بیشتر نیست، این بدان معنی است که شلوار جین مناسب شماست. اگر می توانید کل دست خود را در کمر بند شلوار جین قرار دهید، به این معنی است که شلوار جین برای شما بسیار بزرگ است.این نکته را نیز در نظر بگیرید که جین بر اثر شستشو کشیده و شل می شود.

امتحان کردن نهایی شلوار جین

وقتی شلوار جین را امتحان می کنید با آن حرکت کنید. به اطراف قدم بزنید و به پایین بنشینید تا تناسب نواحی مختلف بدن را آزمایش کنید. نباید پارچه اضافی زیادی در اطراف فاق شلوار جین وجود داشته باشد.

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

غزال درودیان

در وهله ی اول یک معمار اما در کنارش مترجم و کارشناس تولید محتوا هستم. در حال حاضر در مجله مد و زیبایی پیکاک و در زمینه مد، پوشاک و زیبایی براتون می نویسم. امیدوارم مطالب من براتون مفید واقع بشن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا