حتما بخوانیدرابطه و زندگیراهنمای خریدست کردن لباس
موضوعات داغ

راهنمای جامع انتخاب لباس خواب مناسب

هر چیزی که لازم است در رابطه با لباس خواب بدانید

انتخاب لباس خواب مناسب

انتخاب یک لباس خواب مناسب برای اینکه بدن راحت باشد و تمام خستگی خود را در کند بسیار حیاتی است. در ابتدا باید بدانید که مدل لباس خواب باید بر اساس فصل و بدن فردی که قرار است آن را به تن کند انتخاب شود. پس لازم است قبل از خرید انواع لباس خواب ابتدا تمام پارامترهای مهم یک لباس راحتی بی‌نقص را بررسی کنیم. با تنوع بالای مدل، استایل و رنگ لباس های خواب موجود در بازار، انتخاب یک لباس خواب راحت می‌تواند کمی سخت باشد. داشتن خواب راحت نیازمند تنظیم ساعت خواب، ایجاد فضای مناسب و البته لباسی مناسب و راحت است. در ادامه به بررسی انواع مدل های لباس خواب زنانه ، لباس خواب مردانه ، لباس خواب دخترانه و لباس خواب دخترانه خواهیم پرداخت. همچنین به شما خواهیم گفت که کدام مدل لباس خواب برای بدن شما مناسب است و می‌تواند به داشتن یک خواب راحت کمک کند. با مجله مد و زیبایی پیکاک همراه باشید.

لباس خواب مناسب

لباس خواب عروس یا لباس خواب مجرد!!

همان‌طور که گفتیم انتخاب یک لباس مناسب برای خواب دارای پارامترهای زیادی است. اینکه مجرد هستید یا متأهل اولین نکته‌ای است که باید به آن توجه کنید. معمولاً لباس خواب عروس و البته خانم های میان سال که مدتی از ازدواج آن‌ها می‌گذرد باید جذاب و دلبرانه باشد. پس اگر در این دسته‌ها قرار دارید خرید لباس خواب زنانه جذاب را به شما توصیه می‌کنیم. اما اگر مجرد هستید، جذابیت لباس دارای اهمیت چندانی نیست و فقط لازم است که راحتی لباس را در نظر بگیرید. پس بر اساس وضعیت تأهل می‌توانید نوع لباس خود را تعیین کرده و سپس برای خرید یک لباس خواب مناسب سراغ دیگر نکات مهم بروید.

لباس خواب مناسب

انتخاب لباس خواب مناسب بر اساس جنس پارچه

یک لباس راحتی و خواب باید احساس خوبی به شما منتقل کند. اگر پارچه نخی و یا پارچه ی ابریشمی احساس خوبی به شما منتقل می‌کنند، پس لباس مخصوص خوابی انتخاب کنید که با این پارچه ها دوخته شده باشند. جنس پارچه ی لباس خواب همچنین برای تنظیم دمای بدن در طول شب نیز اهمیت دارد. اگر معمولاً در طول شب احساس سرما می‌کنید و سرمایی هستید لباس خواب توری به درد شما نمی‌خورد و باید پارچه ی پشمی یا فلانل را انتخاب کنید. همین‌طور اگر گرمایی هستید پارچه ی ابریشمی انتخابی ایده‌آل برایتان است.

بیشتر بخوانید: نکاتی که هر زنی باید بداند

قبل از خرید لباس مخصوص خواب حتماً باید جنس پارچه را بررسی کرده و آن را بر اساس فصل انتخاب کنید. برای مثال لباس خواب نخی و مدل لباس خواب حریر بهترین گزینه برای فصل تابستان هستند. پارچه ی نخی بسیار سبک است و مانند دیگر جنس‌های پارچه به پوست نمی‌چسبد. در نقطه‌ی مقابل لباس خواب ساتن و لباس خواب پشمی بسیار مناسب فصل سرما بوده و می‌توانند بدن شما را در طول شب از گزند سرما در امان نگه دارند.

این‌ها برخی از محبوب‌ترین جنس‌های پارچه هستند که برای لباس خواب مناسب می‌باشند:

پارچه نخی

پارچه ی نخی معمولاً نرم و سبک است و به پوست اجازه‌ی نفس کشیدن می‌دهد. این جنس پارچه به گردش هوا کمک می‌کند. همین‌طور پارچه ی نخی عایقی ضعیف است و برای افرادی که در طول شب زیاد عرق می‌کنند توصیه نمی‌شود.

پارچه ابریشم

ابریشم تنظیم کننده‌ی حرارت بدن است. وقتی احساس سرما می‌کنید، ابریشم شما را گرم کرده و زمان‌هایی که گرمتان است شما را خنک می‌کند. پارچه ی ابریشمی بسیار نرم است و البته می‌تواند هنگام خرید لباس خواب هزینه‌ی زیادی روی دستتان بگذارد.

لباس خواب مناسب

پارچه بامبو یا گیاهی

این پارچه ی نرم از الیاف گیاهی ساخته می‌شود. این جنس پارچه دمای بدن را ثابت نگه می‌دارد و جذب کننده‌ی رطوبت آن است. پارچه ی بامبو یا پارچه ی گیاهی را به افرادی توصیه می‌کنیم که از آلرژی و حساسیت رنج می‌برند. چرا که ضد آلرژی بوده و البته ممکن است کمی آنتی باکتریال هم باشد.

پارچه فلانل

این پارچه برای روزهای سرد زمستانی انتخابی بسیار مناسب است. این پارچه با اینکه سنگین و گرمابخش است اما به بدن اجازه‌ی تنفس داده و از عرق کردن جلوگیری می‌کند.

پارچه ی پشمی

این نوع پارچه ممکن است پوست را اذیت کند اما گرمای بسیار زیادی در طول شب به بدن می‌دهد. اما در مقابل مزایایی که دارد دارای معایب خاص خودش هم هست و آن هم این است که گردش هوا را سخت می‌کند.

لباس خواب مناسب

اندازه ی لباس خواب مناسب

مهم نیست لباس خواب فانتزی ، لباس خواب بادی و یا یک لباس خواب زنانه شیک را انتخاب کرده باشید؛ در همه‌ی موارد برای داشتن یک خواب راحت باید لباسی برای خواب بپوشید که به شما اجازه بدهد به آسانی جابه‌جا شده و تغییر حالت بدهید. برای همین مهم است که از انواع لباس زیر فانتزی تنگ و یا لباس خوابی که برایتان تنگ و جذب است استفاده نکنید. اگر لباسی که با آن می‌خوابید کمی گشاد و آزاد نباشد خواب راحتی را تجربه نخواهید کرد.

بیشتر بخوانید: بدون خرج کردن پول زیاد خوشتیپ باشید

پس اندازه ی لباس خواب مهم است. هر چه لباس مخصوص خوابتان آزادتر باشد احساس راحتی بیشتری در آن خواهید داشت. اشتباهی که معمولاً در انتخاب لباس خواب مناسب انجام می‌دهیم، توجه نکردن به تمام قسمت‌های بدن است. بالاتنه و پایین‌تنه‌ی یک لباس مخصوص خواب هر دو از اهمیت یکسانی برخوردار هستند. پاها اندام‌هایی هستند که نقش مهمی در تنظیم حرارت بدن ایفا می‌کنند. پس وقتی می‌خواهید یک لباس خواب زنانه یا یک لباس خواب مردانه ی مناسب انتخاب کنید، تمامی قسمت‌های بدن را مد نظر قرار دهید.

بلندی لباس خواب چطور؟

مدل لباس خواب عروس معمولاً کمی کوتاه است. اما اگر احساس خوشایندی ندارید می‌توانید از مدل لباس خواب عروس بلند هم استفاده کنید و زیرش لباس زیر جذاب بپوشید. این‌ها جزئیاتی هستند که یک لباس خواب زنانه جذاب را شکل می‌دهند. همچنین می‌توانید از شلوارک هم برای خواب استفاده کنید. فقط کافی است نکات دیگری که در رابطه با انتخاب لباس خواب مناسب به شما گفتیم را رعایت کنید. لازم به گفتن هم نیست که انواع لباس خواب کوتاه و مدل لباس خواب عروس توری برای فصل تابستان و انواع مدل لباس خواب زنانه ی بلند برای فصل زمستان مناسب هستند.

لباس خواب مناسب

رنگ لباس خواب هم مهم است

رنگ لباس خواب بازتاب‌دهنده‌ی شخصیت شماست. اگر تازه عروس هستید می‌توانید از رنگ‌های جذاب و چالش‌برانگیز مثل قرمز یا مشکلی استفاده کنید. اما اگر کمی خجالتی هستید و از ماجراجویی لذت می‌برید می‌توانید از رنگ‌های روشن تری مثل صورتی، کرم و سفید استفاده کنید. همین‌طور خرید ست لباس خواب عروس و داماد را هم به شما توصیه می‌کنیم.

لباس خواب مناسب بر اساس فرم بدن

با اینکه مدل لباس خواب شاید چندان هم مهم به نظر نرسد، اما خیلی چیزها در مورد شما بازگو می‌کند. لباس خواب یک‌تکه بسیار رمانتیک است و ست‌های پیژامه و روپوش نشانه‌ی این هستند که فرد منظمی هستید. به همین دلیل است که اگر هنوز هم یک تی‌شرت گشاد برای خواب می‌پوشید، باید تکانی به خود بدهید و سراغ لباس خواب مناسب خود بروید.

ویدیو: 13 قانون برای آب کردن شکم

البته که هر فردی با هر فرم و سایز بدن می‌تواند از میان انواع لباس های خواب هر مدلی که دوست دارد را انتخاب کند. اما اگر دنبال لباس خوابی هستید که به‌عنوان لباس خواب عروس استفاده کنید باید نکاتی که در ادامه به شما گوشزد می‌کنیم را مد نظر قرار دهید.

لباس خواب مناسب

مشخص کردن فرم اندام و انتخاب لباس خواب برای آن‌ها

منظور از فرم بدن، چاقی یا لاغری نیست. منظور شکل کلی بدن است که به‌طورکلی به پنج دسته تقسیم می‌شود. فرم هایی مانند گلابی شکل، مثلثی، مستطیلی، سیبی شکل و ساعت شنی فرم های اندامی رایج هستند. در میان این اشکال ممکن است بدن شما فقط در یک مجموعه قرار بگیرد و یا ترکیبی از دو دسته یا بیشتر باشد. پس ابتدا باید فرم بدن خود را تعیین کرده و بعد برای انتخاب لباس اقدام کنید. برای دانستن فرم بدن خود کمی وقت جلوی آینه بگذرانید و بدن خود را صادقانه ارزیابی کنید.

لباس خواب مناسب

لباس خواب مناسب برای بدن گلابی شکل

افرادی که دارای بدن گلابی شکل هستند قسمت پایین بدن آن‌ها از قسمت بالایی بدن پهن‌تر و عریض‌تر است. یعنی باسن آن‌ها از شانه ها عریض‌تر بوده و همین‌طور پایین بدن گرد است و کمر را به‌خوبی نمایان می‌کند. نقاط قوت این نوع اندام ها شانه ها، تنه و شکم صاف است. اگر بدن گلابی شکلی دارید باید پایین‌تنه خود را کوچک‌تر نشان داده و روی کمر و بازوها تأکید کنید.

بیشتر بخوانید: چطور پولدارتر به نظر برسیم؟

اگر بدن گلابی شکلی دارید باید سراغ لباس خواب های یک‌تکه بروید. لباسی انتخاب کنید که روی بالاتنه‌ی شما تأکید داشته و کمی باسنتان را کوچک‌تر نشان دهد. از لباس‌هایی استفاده کنید که در قسمت میانی دارای رنگ و طرح‌های جذاب باشند. مدل لباس خواب مهم نیست و می‌توانید از انواع لباس خواب استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که لباستان قسمت بالاتنه را بهتر نشان می‌دهد.

لباس خواب مناسب

لباس خواب جذاب برای بدن مثلثی شکل

اندام‌های مثلثی شکل که به‌عنوان مثلث معکوس هم شناخته می‌شوند، دارای قفسه سینه ی پهن و شانه‌های گسترده است که وقتی به دور کمر می‌رسد باریک می‌شود. نقاط قوت این نوع اندام ها پاها و پایین‌تنه هستند. پس باید تلاش کنید که تمرکز لباس‌هایتان بر روی قسمت پایینی بدن باشد. لباس خواب مناسب برای چنین افرادی، لباس‌هایی است که بلند بوده و در قسمت پایینی رنگی روشن داشته باشند. همچنین مدل لباس خواب زنانه باید به‌گونه‌ای باشد که کمر را پرتر نشان دهد.

لباس خواب مناسب

اندام‌های مستطیلی شکل چه لباسی بپوشند

مشخصات این اندام ها یک اندازه بودن دور کمر، ران و عرض شانه ها است. اگر دارای چنین اندامی هستید نیازی نیست هیچ‌یک از قسمت‌های بدنتان را کوچک‌تر نشان بدهید. تنها ایجاد منحنی و قوس‌هایی در بدن و نشان دادن پاهای بلند و باریک و بازوها کافی است. پس از لباس خواب هایی استفاده کنید که دارای یقه‌های باز هستند. همچنین می‌توانید لباس خواب فانتزی رنگی با جزئیات زیاد بپوشید تا بالاتنه جلوه بیشتری داشته باشد.

لباس خواب مناسب

لباس مخصوص خواب برای اندام سیبی شکل

در بدن های سیبی شکل، بیشتر وزن در بالاتنه است و همین‌طور که به پایین‌تنه می‌رسد بدن باریک می‌شود. به این صورت که شانه ها عریض‌تر از جاهای دیگر بدن هستند. نقطه قوت این نوع اندام ها پاها هستند پس سعی کنید لباس خوابی انتخاب کنید که پاها را نمایش دهند. همچنین از ترفندهای استفاده کنید که کمرتان باریک‌تر نشان داده شود. لباس های تک‌رنگ، یقه‌های هفتی و لباس‌هایی که در قسمت کمر کش دارند انتخاب‌های مناسبی خواهند بود.

بیشتر بخوانید: چطور زیبایی طبیعی داشته باشیم؟

لباس خواب مناسب

لباس مناسب برای اندام ساعت شنی

افرادی که دارای اندام ساعت شنی هستند پهنای شانه و باسن آن‌ها تقریباً با هم مساوی بوده و کمرشان باریک و کوچک است. انحناهای بدن در این نوع اندام ها نقطه قوت آن‌ها محسوب می‌شود پس باید آن‌ها را به نمایش بگذارید. لباس خواب مناسب برای این دسته از اندام ها لباس‌هایی است که منحنی‌ها و قوس‌ها را پنهان نکند. لباس خواب توری که در قسمت کمر حالت کشی دارند انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود. در کل لباس خوابی که انتخاب می‌کنید باید از پارچه های نازک و استایل‌های سبک باشد.

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

ذوالفقار شوقی

ذوالفقار شوقی متولد 1371 و کارشناس تولید و بازاریابی محتوا، متخصص سئو، گرافیست و طراح وبسایت هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا