اکسسوریحتما بخوانیدراهنمای خرید
موضوعات داغ

راهنمای جامع انتخاب عینک برای خانوم های باحجاب

ایده های جدید و ناب برای انتخاب عینک برای خانوم های باحجاب که بهتر است همه خانوم های محجبه بدانند

عینک زدن با حجاب می تواند مشکل واقعا باشد، اما اصلا ناامید نشوید. فریم مناسب صورت شما می تواند لباس و حجاب شما را واقعاً چشمگیر کند، به خصوص اگر فرم صورت و رنگ پوست خود را بدانید. با مدل های مختلف حجاب و فریم عینک بازی کنید تا ظاهری راحت و شیک برای خود پیدا کنید. برای آشنایی با روش های انتخاب عینک برای خانوم های باحجاب با مجله مد و زیبایی پیکاک همراه شوید.

انتخاب عینک برای خانوم های باحجاب

پنهان کردن دسته عینک زیر روسری

بررسی کنید که دسته عینک با پوست و موهای شما تماس داشته باشد، سپس آن را دور گوش خود بیندازید. اگر از زیر مقنعه ای استفاده می کنید، ممکن است لازم باشد عینک خود را زیر آن قرار دهید. این یک گزینه واقعا محبوب برای بسیاری از افرادی است که حجاب دارند. اگر حجاب شما از مواد صاف و لغزنده ای مانند پارچه ابریشمی ساخته شده است، این می تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

قرار داردن عینک بین لایه های پارچه برای انتخاب عینک برای خانوم های باحجاب

اگر این کار برایتان راحت تر است، قاب های عینک خود را بین لایه های پارچه قرار دهید. فریم های خود را بین لایه اول و دوم پارچه حجاب خود قرار دهید تا مطمئن شوید که عینک شما واقعاً محکم است. عینک خود را روی پارچه اطراف گوش خود محکم کنید. این بهترین کار برای  مواد غیر صاف حجاب، مانند ژرسه، است.

راهنمای ست کردن اکسسوری برای پیراهن قرمز

زدن عینک روی پارچه حجاب

اگر راحت تر است، عینک خود را روی پارچه حجاب خود بزنید. عینک خود را به طور معمول زده و فریم ها را در کنار حجابتان نمایان کنید. سعی کنید عینک خود را به دور گوش خود بچسبانید تا در طول روز روی آن بماند. این روش با پارچه های لغزنده مانند پارچه ابریشمی خوب جواب نمی دهد.

انتخاب عینک برای خانوم های باحجاب

فریم های رنگ روشن برای انتخاب عینک برای خانوم های باحجاب

عینک های رنگ روشن را انتخاب کنید تا با رنگ پوست گرم تر مطابقت داشته باشد. به آینه نگاه کنید تا ببینید که آیا پوست شما رنگ گرمی دارد یا ته رنگ های صورتی و آبی ملایمی دارد. اگر چنین است، قاب هایی با رنگ های روشن تر و پاستلی مانند صورتی روشن یا هلویی بخرید. هیچ قانون سخت و سریعی در مورد رنگ پوست وجود ندارد. اگر دلتان روی عینکی است که به طور طبیعی پوست شما را تکمیل نمی کند، راحت از آن استفاده کنید. مهمتر از همه، عینکی را انتخاب کنید که به بهترین وجه با استایل شخصی شما مطابقت داشته باشد.

فریم های رنگ تیره برای انتخاب عینک برای خانوم های باحجاب

فریم‌های تیره‌تر را انتخاب کنید تا با رنگ پوست سرد هماهنگ شوند. پوست خود را از نظر ته رنگ زرد و هلویی بررسی کنید تا ببینید که آیا رنگ پوست سردتری دارید یا خیر. به عنوان یک مکمل خوب، به دنبال عینک با رنگ های تیره و پررنگ، مانند مشکی یا قهوه ای تیره باشید. با فریم های مختلف بازی کنید تا زمانی که سبکی را پیدا کنید که واقعاً دوست دارید.

بیشتر بخوانید: 10 نکته مهم برای داشتن موهای سالم

انتخاب فریم زاویه دار برای صورت گرد

یک جفت عینک زاویه دار برای تکمیل صورت گردتر انتخاب کنید. به دنبال فریم هایی با لنزهای مربع یا مستطیل باشید که کمی به کشیده شدن صورت شما کمک می کند. با فریم های مختلف آزمایش کنید تا زمانی که جفتی پیدا کنید که واقعاً به تعادل ویژگی های شما کمک می کند. اگر صورت گردتری داشته باشید، عینک‌های واقعا کوچک یا بدون لبه ممکن است چندان چشمگیر به نظر نرسند.

انتخاب عینک برای خانوم های باحجاب

فریم دایره ای برای انتخاب عینک برای خانوم های باحجاب

برای صاف کردن صورت بیضی شکل، از فریم های دایره ای استفاده کنید. به دنبال یک جفت عینک با فریم دایره ای یا تخم مرغی، بر خلاف لنزهای مستطیلی یا مربعی باشید. توجه داشته باشید که عینک‌های گرد با شکل صورت بیضی واقعاً جذاب به نظر می‌رسند و کمی به تعادل ویژگی‌های شما کمک می‌کنند. به دنبال عینک با بخش پل بینی قوی باشید، زیرا این عینک با فرم صورت شما واقعاً چشمگیر به نظر می رسد. فریم های واقعا بزرگ ممکن است چندان جذاب نباشد.

بیشتر بدانید: روش های تشخیص مروارید اصل

انتخاب فریم دایره ای برای صورت مستطیل شکل

صورت مربعی شکل را با عینک های گرد ملایم کنید. فریم هایی با قاب های بیضی شکل یا دایره ای را انتخاب کنید، زیرا این قاب ها واقعاً ویژگی های شما را تکمیل می کنند. علاوه بر این، به دنبال فریم هایی باشید که بتوانند روی بینی شما بالاتر بنشینند، زیرا این سبک عینک با نوع صورت مربعی واقعاً جذاب به نظر می رسد. عینک های مربع شکل و جعبه ای ممکن است چندان چشمگیر به نظر نرسند.

فریم گربه ای برای انتخاب عینک برای خانوم های باحجاب

به سراغ عینک گربه ای بروید تا چهره ای الماسی شکل داشته باشید. عینک هایی را بخرید که کمی از گونه های شما عبور می کنند، مانند لنزهای چشم گربه ای یا فریم های بزرگ و بیضی شکل. به خاطر داشته باشید که فریم های بزرگتر به تکمیل استخوان گونه شما کمک می کند. از قاب‌هایی که واقعاً باریک یا مربع هستند اجتناب کنید، زیرا این قاب‌ها جذاب به نظر نمی‌رسند.

انتخاب عینک برای خانوم های باحجاب

انتخاب عینک برای خانوم های باحجاب با صورت قلبی شکل

صورت قلبی شکل را با فریم های منحنی متعادل کنید. به دنبال عینک‌هایی باشید که منحنی هستند و فریم‌های ضخیم‌تری در پایین لنز دارند. برای این کار می توانید لنزهای مربعی یا مستطیلی را نیز انتخاب کنید، البته تا زمانی که فریم ها منحنی هستند.

انتخاب عینک برای خانوم های باحجاب با استایل سنتی

با پیچیدن حجاب به دور سر خود استایلی سنتی ایجاد کنید. حجاب خود را از وسط تا کنید، سپس آن را روی سر خود بکشید، آن را در امتداد بالای سر و زیر چانه خود با سنجاق های صاف محکم کنید. قسمت پشتی پارچه را بالای سرتان تا کنید تا جلوه ای شیک و چند لایه ایجاد کنید. در این مرحله، قسمت بلندتری را که روی شانه آویزان است بردارید و آن را در جهت عقربه های ساعت دور سر خود حلقه کنید. روسری را در بالای سر خود سنجاق کنید و روی عینک مورد علاقه خود بکشید تا استایل را کامل کنید. می توانید از رنگ حجاب ساده مانند قهوه ای تیره برای استایلی ظریف تر استفاده کنید یا می توانید با رنگ ها و طرح های مختلف بازی کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای ست کردن شلوار جین خاکستری

انتخاب عینک برای خانوم های باحجاب با استایل مدرن

حجاب خود را از وسط تا کنید و آن را به صورت ناهموار روی سر خود ببندید، سپس روسری را سنجاق کنید تا زیر چانه شما محکم شود. قسمت بلندتر و آویزان پارچه را دور گردن خود حلقه کنید، سپس آن را روی شانه خود بکشید. به عنوان کار نهایی، بخش کوتاه‌تری از پارچه را زیر پیراهن خود قرار دهید. استایل را با گذاشتن عینک مورد علاقه خود کامل کنید. بخش کوتاه‌تر زیر قسمتی از روسری که دور گردن شما پیچیده می‌شود، پنهان می‌شود. فریم های گرد می توانند با این سبک حجاب ظاهری واقعاً شیک ایجاد کنند.

انتخاب عینک برای خانوم های باحجاب

انتخاب عینک برای خانوم های باحجاب با استایل نامتقارن

بخشی از حجاب خود را روی شانه هایتان آویزان کنید تا ظاهری نامتقارن داشته باشید. حجاب خود را از وسط تا کنید و آن را به طور ناهموار روی سر خود بکشید، سپس آن را در جای خود سنجاق کنید. قسمتی از پارچه را که پشت سرتان آویزان است بگیرید و آن را به جلو و روی سرتان بچرخانید تا لایه دوم ایجاد شود. قسمت کوتاهتر و آویزان حجاب را داخل پیراهن خود قرار دهید، سپس قسمت بلندتر و آویزان حجاب را بردارید و دور سر خود بپیچید و پارچه را به شانه خود برگردانید. عینک خود را در جای خود گذاشته تا استایل شما کامل شود.

غزال درودیان

در وهله ی اول یک معمار اما در کنارش مترجم و کارشناس تولید محتوا هستم. در حال حاضر در مجله مد و زیبایی پیکاک و در زمینه مد، پوشاک و زیبایی براتون می نویسم. امیدوارم مطالب من براتون مفید واقع بشن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا