بهداشت و سلامتحتما بخوانیدزیبایی و آرایشنکات آموزشینکته های زندگی
موضوعات داغ

جوانتر به نظر رسیدن با آرایش

جوانتر به نظر رسیدن با آرایش دارای نکاتی است که بهتر است هر فردی آن ها را یاد بگیرد

از آنجا که آرایش کردن حوزه ای بسیار متنوع و سرگرم کننده ای است، می توانید اشکال مختلف، متفاوت و حتی جوانتر به نظر رسیدن با آرایش را تجربه کنید. شما می توانید حتی از برخی محصولات آرایشی و مراقبت از پوستی برای جوان ماندن استفاده کنید. وقتی از محصولات آرایشی به مقدار کمی استفاده کنید جوان و شاداب تر به نظرمی رسید. برای آشنایی با جوانتر به نظر رسیدن با آرایش  با مجله مد و زیبایی پیکاک همراه شوید.

جوانتر به نظر رسیدن با آرایش

استفاده از کرم پودر های سبک

بهتر است از مرطوب کننده های رنگی یا کرم پودر های سبک برای داشتن پوستی با ظاهری شاداب و جوان استفاده کنید. شما می توانید با استفاده از انگشتان خود کرم مورد نظر را به صورت خود بمالید یا اگر از زیر ساز و پرایمر استفاده می کنید، می توانید از اسفنج های آرایشی نیز استفاده کنید. سعی کنید از کرم های خود به مقدار کم استفاده کنید زیرا استفاده زیاد و سنگین از کرم ها می تواند ظاهری کیکی و سنگین به پوست شما بدهد و خطوط ظریف صورت شما را برجسته و زیاد کند.

بیشتر بخوانید: راهنمای زیبا ماندن با ترفندهای ساده

جوانتر به نظر رسیدن با آرایش و تناژ پوست

 اطمینان حاصل کنید که پرایمر یا مرطوب کننده مورد نظر متناسب با رنگ پوست شما باشد. اگر تناژ پوستتان سرد است، از پرایم، مرطوب کننده رنگی یا کرم پودر با تناژ رنگ گرم خودداری کنید زیرا پوست شما نارنجی و غیرطبیعی به نظر می رسد. اگر کانتورینگ و فرم دهی صورت انجام می دهید، به آرامی و با حوصله انجام دهید و محصولات مورد نظر را حتما با رنگ پوست خود مطابقت دهید. در غیر این صورت کانتورینگ شما  حالتی گل مانند و غیرطبیعی به خود می گیرد.

جوانتر به نظر رسیدن با آرایش

کانسیلر و سیاهی یا قرمزی دور چشم

اگر زیر چشمانتان حلقه های قرمز یا سیاهی دارید می توانید آن را با کانسیلر های رنگی اصلاح کنید. در ابتدا یک کانسیلر به رنگ سبز به گونه ها یا اطراف بینی خود بمالید و مخلوط کنید تا هرگونه قرمزی را خنثی کرده و بپوشاند. در مرحله بعد از کانسیلر نارنجی و زرد برای سیاهی و کبودی های صورت استفاده کنید. کانسیلر نارنجی و زرد سایه های بنفش، آبی و سیاه را خنثی می کند. در مرحله آخر از کانسیلر های رنگ پوست استفاده کنید. بهتر است از کانسیلرهای مایع به جای جامد یا مدادی استفاده کنید ، کانسیلر های جامد یا مدادی ممکن است روی صورت ماسیده و به خطوط ریز نفوذ کرده و حالتی کیکی ایجاد کنند. هنگام استفاده از کانسیلر می توانید از انگشتان خود استفاده کنید. برای داشتن ظاهری طبیعی بهتر است از کانسیلر کمتری استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: روش هایی برای از بین بردن چروک دور چشم

جوانتر به نظر رسیدن با آرایش و تاثیر پودر و پنکیک

سعی کنید از استفاده کردن پودر و پنکیک برای دور چشم که باعث برجسته شدن هرگونه چین و چروک می شود خودداری کنید. استفاده از پودر و پنکیک برای کل صورت نیز چین و چروک های کوچک یا خطوط ریز را بیشتر کرده و شما را پیرتر نشان می دهد. اگر شما علاقه دارید از پودر و پنکیک استفاده کنید، سعی کنید از پودرهای نیمه شفاف برای تثبیت کردن کرم پودر خود استفاده کنید. می توانید با براش های مخصوص، پودر و پنکیک مورد نظر را به صورت خود بمالید.

جوانتر به نظر رسیدن با آرایش

مداد و ژل ابرو

با مداد و ژل ابرو می توانید ابروهای خود را ضخیم کرده و حالت دهید و با این کار نیز جوانتر به نظر برسید. ابروهای شما با بالاتر رفتن سن نازک می شوند. از مداد های سر نازک و کمی روشن تر از رنگ ابروی خود استفاده کنید. سپس ژل ابرو را به آرامی روی ابروهای خود بمالید تا موهای ابروی شما مرتب شده و به سمت بالا فیکس شوند. آرایش ابروها به طبیعی ترین شکل باعث جوان به نظر رسیدن چهره شما می شود.

بیشتر بخوانید: مراحل آماده شدن برای میهمانی

جوانتر به نظر رسیدن با آرایش چشم

برای داشتن چشم هایی زیبا و درخشان و همچنین جوانتر یه نظر رسیدن از سایه های چشم خنثی و بافتی مات استفاده کنید. با یک برس مخصوص سایه روی کل پلک خود سایه چشم بزنید. به طور کلی سایه های مات کمتر خطوط و چروک ها را برجسته می کنند، بنابراین برای جوانتر به نظر رسیدن با آرایش سعی کنید از سایه های براق دوری کنید. همچنین می توانید از سایه برای گوشه های داخلی چشم خود استفاده کنید تا چشم های شما بزرگ تر به نظر برسند.

جوانتر به نظر رسیدن با آرایش

استفاده از خط چشم

سعی کنید از خط چشم قهوه ای یا خاکستری برای ظاهری زیباتر و جوانتر به نظر رسیدن با آرایش استفاده کنید. خط چشم مشکی می تواند ظاهری خشن به شما بدهد و چشمان شما را نیز کوچک نشان دهد. بهتر است از مداد قهوه ای تیره یا خاکستری برای خط چشم استفاده کنید و آن را به سمت بالا و خارجی چشم کشیده تا بزرگتر به نظر برسند. اگر دوست دارید از مداد مشکی استفاده کنید می توانید سرمه را امتحان کنید. به طور کلی سرمه حالتی طبیعی تر دارد و می توانید برای رنگ خاکستری نیز با کمرنگ و فید کردن از آن استفاده کنید. به طور کلی فید و کم رنگ کردن خط چشم باعث می شود چشمان شما جوانتر به نظر برسند. سعی کنید فقط پلک بالایی خود را خط چشم بکشید تا چشم های شما بزرگتر به نظر برسند. شما می توانید از خط چشم برای داشتن ظاهری طبیعی دوری کنید و فقط از سایه چشم و ریمل استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: انتخاب جواهرات بر اساس فرم صورت

جوانتر به نظر رسیدن با آرایش و استفاده از ریمل

شما می توانید با ریمل های بلند کننده چشمان خود را روشن تر و جوان نشان دهید. در صورت چسبیدن مژه ها به هم می توانید با استفاده ازخلال دندان مژه های چسبیده به هم را جدا کنید. به طور کلی مژه ها نیز مانند ابروها با افزایش سن نازک می شوند، بنابراین استفاده از ریمل باعث می شود مژه های شما پرتر و بلند تر دیده شوند. ریمل های پرپشت کننده دارای فرمولی سنگین تر از سایر ریمل ها می باشند و می تواند مژه های شما را پرپشت و سنگین کنند. سعی کنید قبل از استفاده از ریمل، مژه های خود را با فرم دهنده مژه و فر مژه حالت دهید تا چشم های بازتر دیده شوند.

جوانتر به نظر رسیدن با آرایش

استفاده از رژگونه

برای جوانتر به نظر رسیدن با آرایش سعی کنید استخوان های گونه خود را با رژگونه صورتی، کرمی یا هلویی رنگ آمیزی کنید. به طور کلی رژگونه به صورت شما شادابی می بخشد و استخوان گونه ی شما را نیز برجسته می کند. رژگونه را به آرامی روی سیب های گونه خود مالیده و پخش کنید. رژگونه را می توانید با اسفنج آرایشی ، براش مخصوص رژ گونه به صورت خود بمالید.

جوانتر به نظر رسیدن با خط لب و رژ لب

سعی کنید لب های خود را با استفاده از خط لب، پر و کمی بزرگ تر کنید. با افزایش سن لب های شما کوچکتر می شوند. برای اینکه لب های شما پرتر و بزرگ تر به نظر برسند، بهتر است از خط لبی متناسب با رنگ طبیعی لب خود استفاده کنید. سعی کنید خط لب خود را فید و کمرنگ کرده و حتما متناسب با رنگ رژ لب آن را انتخاب کنید. مواظب باشید رژ لب شما بیرون از خط نزند. اگر از رژ لب های مایع استفاده می کنید مواظب باشید که شره نکرده و به بیرون لب نیز لیز نخورد.

بیشتر بخوانید: لاغر به نظر رسیدن با چند ترفند ساده

استفاده از مرطوب کننده

سعی کنید از مرطوب کننده ی مخصوص پوستتان برای مرطوب نگه داشتن و سلامت پوست خود استفاده کنید. مقداری مرطوب کننده  بر روی پیشانی، گونه ها، بینی، چانه و گردن خود بمالید. مرطوب کننده را کاملا ماساژ داده تا جذب صورتتان شود. اگر پوست شما با اندازه کافی مرطوب نباشد، آرایش شما نیزعالی به نظر نمی رسد. مرطوب کننده باعث می شود پوست شما خشک و کدر نشود و از ایجاد چین و چروک نیز جلوگیری کند. سعی کند پوست خود را بشناسید و از مرطوب کننده مخصوص پوست خودتان استفاده کنید. سعی کنید شب ها قبل از خواب نیز از مرطوب کننده یا سرم پوست استفاده کنید تا از مرطوب شدن پوست هنگام خواب اطمینان حاصل کنید.

جوانتر به نظر رسیدن با آرایش

استفاده از دستگاه رطوبت هوا

اگر آب و هوای محل زندگی شما خشک است می توانید از دستگاه رطوبت هوا استفاده کنید. آب و هوای خشک می تواند باعث تحریک، خشک و پوسته پوسته شدن پوست شما شود. قرار دادن دستگاه رطوبت هوا در اتاق خواب، اتاق نشیمن یا دفتر کار باعث ایجاد رطوبت در هوا شده و از خشک شدن پوست شما جلوگیری می کند. سعی کنید آب دستگاه رطوبت هوا را پس از هر بار استفاده عوض کنید. به طور کلی میزان رطوبت توصیه شده در هوا  30 تا 50 درصد است. شما می توانید با استفاده از رطوبت سنج،  سطح رطوبت هوا را بررسی کنید.

بیشتر بخوانید: نکاتی برای داشتن ناخن های زیبای پا

جوانتر به نظر رسیدن با آرایش و ضد آفتاب

سعی کنید برای محافظت از پوست صورت و گردن خود از ضد آفتاب استفاده کنید. ضد آفتاب می تواند از پیری زودرس، چین و چروک و سرطان پوست ناشی از قرار گرفتن بیش از حد در معرض آفتاب جلوگیری کند. استفاده از کرم ضد آفتاب روی صورت و گردن از پوست شما محافظت کرده و باعث می شود جوان به نظر برسید. برخی از مرطوب کننده های صورت دارای SPF و ضدآفتاب هستند ، اما این میزان معمولاً برای محافظت از پوست در برابر آفتاب کافی نیست، بنابراین سعی کنید از کرم ضد آفتاب نیز به صورت جداگانه استفاده کنید.

جوانتر به نظر رسیدن با آرایش

لایه برداری پوست

سعی کنید با اسکراب و لایه برداری کردن، کلاژن پوست خود را افزایش دهید. کلاژن پروتئینی است که قدرت و قابلیت ارتجاعی پوست شما را بالا می برد. لایه بردارهای اسیدی به کلاژن سازی پوست کمک می کنند و می توانند پوست شما را که با افزایش سن نازک شده است ضخیم کنند. به طور کلی لایه برداری پوست به جوانتر به نظر رسیدن شما کمک می کند. افزایش کلاژن پوست از طریق رژیم غذایی یا مکمل های کلاژن ساز نیز اتفاق می افتد. شما می توانید سرم یا کرم های حاوی رتینول را نیز امتحان کنید. به طور کلی رتینول، تولید کلاژن را افزایش می دهد و چین و چروک ها را کاهش می دهد.

ترانه جلیلی

ترانه جلیلی هستم؛ ۲۷ سالمه و رشته ی اصلیم گرافیک بوده و در واقع گرافیستم. اما در حال حاضر در مجله پیکاک مشغول به آماده کرن مقاله هایی در زمینه جذاب مد، پوشاک و زیبایی هستم و امیدوارم که از خوندن مقاله های من لذت ببرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا