اکسسوریحتما بخوانیدراهنمای خریدنکته های زندگی
موضوعات داغ

تشخیص کیف لویی ویتون تقلبی

تشخیص کیف لویی ویتون تقلبی دارای نکاتی است که با توجه به آن ها می توانید خریدی لذت بخش را تجربه کنید

وقتی کیف های گران قیمت با برند های بسیار لوکس مانند لویی ویتون خریداری می کنید باید از اصل بودن آن کالا مطمئن باشید و سپس اقدام به پرداخت پول کنید. نگاه کردن به جزئیات مانند دوخت، برش و… می تواند به شما در تشخیص تقلبی یا اورجینال بودن کیف کمک کند. قبل از خرید کیف مورد نظر، حتماً درباره فروشنده و مغازه تحقیق کنید و از اصل بودن کالا اطمینان حاصل کنید. برای آشنایی با تشخیص کیف لویی ویتون تقلبی با مجله مد و زیبایی پیکاک همراه شوید. همچنین مقاله ی تشخیص کیف گوچی اصل و اورجینال را نیز از دست ندهید.

تشخیص کیف لویی ویتون تقلبی

تشخیص کیف لویی ویتون تقلبی با برند روی کیف

حکاکی، نماد یا لوگوی موجود بر روی کیف را پیدا کنید. کیف های لویی ویتون همیشه دارای قسمتی است که روی آن “Louis Vuitton” و “made in France” نوشته شده  یا اگر کشور دیگری ساخته شده باشد نام کشور مربوط را می نویسد. اگر کیف شما فاقد این مهر یا نماد است  احتمالاً فیک و غیر اصل است. به دنبال نماد یا چاپی باشید که مستقیماً در داخل کیف شما حک شده است. این نماد ها باید شامل ویژگی های خاصی بوده که نشان دهنده اصالت آن باشند. دایره ها و حرف o و بزرگتر ازحرف L هستند. حروف  TSبسیار هم اندازه  می باشند. حروفی نازک و ترد است.

بررسی کد تاریخ ساخت

کد تاریخ ساخت کیف را با نوشته روی کیف بررسی کنید و از درست بودن آن اطمینان حاصل کنید. به دنبال کد تاریخ داخل کیف درست در لبه بالایی دهانه کیف بگردید. کد تاریخ باید شامل 2 حرف و یک شماره 4 رقمی باشد. 2 عدد اول در عدد 4 رقمی نشانگر هفته و 2 عدد دوم سال را نشان می دهد. اگر حروف موجود در کد و تاریخ، کشوری متفاوت با اطلاعات کیف را نشان دهد پس احتمالا کیف غیر اصل و فیک می باشد. توجه داشته باشید که کیف هایی که قبل از سال 1980 ساخته شده اند دارای کد تاریخ نیستند، بنابراین این نکته به شما در تأیید اعتبار کیف قدیمی کمک نمی کند. کدهای تشکیل شده از حروف متنوعی برای نشان دادن منطقه کشوری وجود دارد و نشان می دهد که کیف ها در آن منطقه ساخته شده اند، بنابراین ممکن است مجبور شوید کد را جستجو کنید تا ببینید آیا با مهر “ساخته شده” مطابقت دارد. به عنوان مثال، M، SD، THو VI همه کد های مناطق مختلف فرانسه هستند.

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل خرید و انتخاب کیف دستی

تشخیص کیف لویی ویتون تقلبی و طرح کیف

اطمینان حاصل کنید که الگو بر روی  کل کیف موجود باشد. چاپ کیف باید یک دست و بدون برش باشد. اگر یک طرح دایره از یک طرف قطع شده باشد باید ادامه آن از طرف دیگر شروع شود و به هم پیوسته باشد. الگو و طرح کیف باید مستقیم به نظر برسد و هرگز در زاویه یا کج باشد. توجه داشته باشید که اگر لوگوی کیف پنهان باشد و یا هر جایی را قطع کند احتمال دارد کیف مورد نظر تقلبی و فیک باشد. لوگوی لویی ویتون بر روی کیف اورجینال و اصل، پنهان یا قطع شده نیست.

تشخیص کیف لویی ویتون تقلبی

آرم پشت کیف

به دنبال LV  وارونه در پشت کیف بگردید. از آنجایی که لویی ویتون از یک نوار چرمی یک تیکه برای ساخت کیف های خود استفاده می کند، آرم LV باید در سمت راست و جلوی کیف به صورت وارونه و در قسمت پشت کیف ظاهر شود. اگر کیف مورد نظر از یک نوار یک تیکه ساخته نشده باشد یا آرم های LV در دو طرف کیف در سمت راست قرار داشته باشند، احتمالاً کیف شما تقلبی و فیک است. به خاطر داشته باشید که این نکته فقط در مورد کیف های Louis Vuitton صدق می کند.

تشخیص کیف لویی ویتون تقلبی و قفل و زیپ ها

کیفیت کلی کیف، زیپ و قفل ها را بررسی کنید. به طور کلی قفل و زیپ ها باید از جنس فلز با روکش طلا باشند. قفل و زیپ ها نباید دچار هیچگونه تغییر رنگ و لکه شوند. آن ها باید همیشه براق و درخشان به نظر برسند. اگر قفل و زیپ ها از جنس پلاستیک بوده یا دارای کثیفی و لک هستند کیف مورد نظر فیک و غیر اصل می باشد. برخی دیگر از ویژگی ها که باید به آن ها توجه کنید شامل این موارد است: چاپ دقیق و خوانا بر روی زیپ و قفل ها، به این صورت که شما باید بتوانید به راحتی کلمه Louis Vuitton را روی زیپ و قفل ها مشاهده کنید.اگر کیف مورد نظر چفت و بستی درست داشته باشد، اما روی آن آرم حک نشده باشد، می توانید تقلبی و فیک باشد.

تشخیص کیف لویی ویتون تقلبی

دستگیره کیف

اگر کیف شما دارای دستگیره می باشد به آن توجه کنید. به طور کلی با گذشت زمان، دسته های کیف لویی ویتون از رنگ سفید یا روشن به یک قهوه ای یا حتی قرمز مایل به قهوه ای دچار تغییر می شوند. این تغییر رنگ نتیجه اکسیداسیون و جذب روغن چربی است. این تغییر رنگ یک روند طبیعی برای اجناس چرم است. اگر کیف چرمی پیدا کردید که به عنوان محصول قدیمی در بازار عرضه شده و دچار تغییر رنگ نشده است تقلبی و فیک می باشد.به عنوان مثال، اگر کیف در دهه 1990 ساخته شده باشد، دستگیره ها باید سایه ی قهوه ای داشته باشند. اگر رنگ دستگیره ها قهوه ای روشن یا سفید بوده و تغییر رنگ نداده اند، کیف تقلبی و فیک می باشد.

بیشتر بخوانید: روش های از بین بردن بوی بد داخل کیف

تشخیص کیف لویی ویتون تقلبی و دوخت پایین دستگیره

در بالای هر دستگیره به دنبال پنج عدد دوخت های زرد یا خردلی باشید. کیف های لویی ویتون دارای پنج عدد دوخت بوده و از نخ زرد و خردلی در آن ها استفاده می شود. بنابراین وجود دوخت های بیشتر یا کمتر از پنج عدد و یا وجود دوخت ها با رنگ های متفاوت نشانه های تقلبی و فیک بودن کیف است. به عنوان مثال اگر برای دوخت ها از نخ قهوه ای یا سیاه استفاده شده باشد کیف تقلبی است. دوخت کیف باید بسیار تمیز و یکدست باشد. اگر دوخت کیف شل و ول و نا منظم باشد نیز می توانید نشانه ای از تقلبی بودن باشد.

تشخیص کیف لویی ویتون تقلبی

پوشش داخل کیف

پوشش داخلی کیف را کاملا بررسی کنید و از قهوه ای بودن درون کیف اطمینان حاصل کنید. کیف لویی ویتون اصل داخل کیف را با پارچه های با کیفیت قهوه ای تولید می کند. لویی ویتون برای داخل کیف های خود از پارچه هایی مانند چرم، پلی استر، جیر، میکرو و الیاف با کیفیت استفاده می کند.

بیشتر بخوانید: قواعد کلی ست کردن پیراهن بلند

فروشنده معتبر

سعی کنید قبل از اقدام به خرید درباره فروشنده تحقیق کنید. این نکته به ویژه در صورت خرید کیف از حراجی های آنلاین یا از طریق مکان مشابه آنلاین بسیار مهم است. بازخورد فروشنده را بررسی کنید تا ببینید مشتریان دیگر آن ها، چگونه محصولات این فروشنده  را ارزیابی کرده اند. به دنبال فروشندگانی باشید که درصد زیادی از نظرات آن ها بازخورد مثبت داشته باشند. از فروشندگانی با بازخورد منفی یا بدون بازخورد خودداری کنید. سعی کنید از خرید، از فروشندگانی که قانون مرجوع یا گارانتی کالا را ندارند، خودداری کنید زیرا این نکته نشان می دهد که فروشنده کیفیت محصولات خود را تضمین نمی کند.

تشخیص کیف لویی ویتون تقلبی

تشخیص کیف لویی ویتون تقلبی با قیمت کیف

به قیمت های ارائه شده توجه کنید. کیف های لویی ویتون  کمتر از 100 دلار به فروش نمی رسد . این بدان معناست که اگر قرار باشد فروشنده ای کیف لویی ویتون را پایین تر از این قیمت به فروش بگذارد، مهر تقلبی بودن را به کیف می زند. شما می توانید کیف های دست دوم لویی ویتون  را با هزینه ی کمتری نسبت به کیف های نو خریداری کنید، اما در صورت نادر بودن نوع کیف، ممکن است بسیار گران نیز باشند.

ویدیو: استایل های جذاب زمستانی برای خانم ها

عمده فروشی

از فروشندگانی که خودشان را عمده فروش کیف های لویی ویتون می دانند اجتناب کنید. هر فروشنده ای که ادعا می کند کیف هایی با قیمت عمده فروشی و تخفیفی دارد، اجناس تقلبی می فروشد. به طور کلی لویی ویتون هیچ وقت تخفیف نمی گذارد. لویی ویتون   به هیچ عنوان عمده فروشی نمی کند. به هر فروشنده ای که ادعای خلاف این نکات را داشته باشد نباید اعتماد کرد. همچنین کیف های لویی ویتون  را از فروشندگان و دست فروش های خیابانی خریداری نکنید، زیرا این شرکت به فروشندگان خیابانی اجازه حمل کالاهای خود را نمی دهد. پس کیف های این فروشندگان خیابانی نیز تقلبی و غیر اصل می باشد.

ترانه جلیلی

ترانه جلیلی هستم؛ ۲۷ سالمه و رشته ی اصلیم گرافیک بوده و در واقع گرافیستم. اما در حال حاضر در مجله پیکاک مشغول به آماده کرن مقاله هایی در زمینه جذاب مد، پوشاک و زیبایی هستم و امیدوارم که از خوندن مقاله های من لذت ببرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا