تاریخچه برندحتما بخوانید
موضوعات داغ

اهمیت دانستن تاریخچه برندهای معروف لباس و پوشاک

تاریخچه برندهای معروف لباس و پوشاک چه کمکی به طراحان جوانی که می‌خواهند در این مسیر گام بردارند می‌کند؟

طراحی لباس شکلی از هنر جدید است که به طراحی و ساخت لباس و اکسسوری های دیگر اختصاص دارد. هنرمندان طراح لباس برای طراحی لباس ها و اکسسوری های جدید در درجه‌ی اول نیازمند داشتن ایده‌های نوآورانه و البته ایجاد خلاقیت هستند. اما طراحان خلاق گاه با مشکلات مهم‌تر دیگری نیز روبرو می‌شوند. مشکلاتی که متأسفانه در شرایط کنونی جامعه نیز بیشتر از گذشته گریبان گیر طراحان و صاحبان برندها می‌شوند. درست مثل باقی مشاغل، طراحی لباس و ساختن یک برند معروف هم سختی‌های خاص خودش را دارد. از ناامید شدن طراح و  مشکلات زیرساختی گرفته تا عدم توانایی در فروش محصولات تولیدشده! در این زمینه دانستن تاریخچه برندهای معروف لباس و پوشاک می‌تواند کمک زیادی به طراحان لباس کند. با مجله مد و زیبایی پیکاک همراه باشید.

تاریخچه برندهای معروف لباس
عکس قدیمی از کارخانه لوی

دانستن تاریخچه برندهای معروف لباس از چه نظر اهمیت دارد؟

برندهای مطرح نیز در گذشته برای رسیدن به جایگاه فعلی خود با مشکلات بسیار زیادی دست‌وپنجه نرم کرده‌اند. دانستن تاریخچه‌ی چنین برندهایی می‌تواند الهام‌بخش طراحان و صاحبان برند کنونی باشد. به‌عنوان‌مثال خواندن تاریخچه برندهای معروفی همچون دیور، ماسیمو دوتی، زارا و… و دانستن چالش‌هایی که این برندها برای رسیدن به جایگاه کنونی خود پشت سر گذاشته‌اند می‌تواند برای طراحانی که به‌تازگی قدم در چنین مسیری گذاشته‌اند، امیدوارکننده و البته الهام‌بخش باشد.

هلن اوکنر، طراح مطرح لباس‌های زنانه در یکی از مصاحبه‌هایش به طراحان جوان توصیه کرده است خودشان را باور داشته باشند و به رویاهایی که در سر دارند رنگ واقعیت دهند. او از طراحان جوان می‌خواهد از ریسک کردن هراسی نداشته باشند. و همیشه به خودشان تأکید کنند اگر بقیه توانسته‌اند، پس آن‌ها هم می‌توانند.

تاریخچه برندهای معروف لباس
عکسی از آقای پل اسمیت طراح حرفه ای مد و لباس

هدف ما از داشتن چنین دسته‌ای در مقالات وب‌سایت چیست؟

اهمیت دانستن تاریخ و تاریخچه‌ی زمینه‌ی فعالیتتان بسیار بیشتر از آن چیزی است که فکرش را بکنید. به همین خاطر قصد داریم تاریخچه برندهای معروف لباس و پوشاک را به‌صورت ترجمه‌شده، روان، داستان گونه و تمام و کمال در اختیارتان قرار دهیم تا بتوانید با خواندن آن‌ها بیشتر به خود و کارتان ایمان بیاورید. اولین طراح لباس دنیا را می‌شناسید؟ می‌دانید این فرد که بسیار فراتر از زمانه‌ی خود می‌اندیشیده است چگونه به اولین طراح لباس دنیا تبدیل شده است؟

بیشتر بخوانید: راهنمای ست کردن کت و شلوار کلاسیک چهارخانه

شاید برایتان جالب باشد که بدانید اولین طراح لباس دنیا چارلز فردریک ورث بوده که در قرن نوزدهم میلادی می‌زیسته است. پیش از اینکه آقای فردریک ورث خانه‌ی طراحی خود را در پاریس تأسیس کند، لباس  ها بر اساس استانداردهای مد لباس‌های سلطنتی و توسط خیاطان ناشناس دوخته می‌شدند. همه‌ی مردم لباس‌هایی شبیه به یکدیگر داشته و تنها از محصولات موجود در بازار استفاده می‌کردند. ورث اولین کسی بود که با خواسته‌های مشتریانش مخالفت می‌کرد و به آن‌ها لباس مناسب با هیکل، رنگ پوست، رنگ مو و البته سن و سالشان پیشنهاد می‌داد. درواقع خانه مد آقای ورث پایه‌گذار هنر طراحی مد در دنیا است.

دانستن تاریخچه برندهای معروف لباس علاوه بر اینکه علم شما را در رابطه با صنعت مد بیشتر می‌کند، چراغ راه پرپیچ‌وخمی که در پیش دارید نیز خواهد بود. خواندن همین داستان کوتاه چندخطی در مورد آقای چارلز فردریک ورث می‌تواند مسیر خیلی از طراحان جوان را تغییر دهد. اگر در قرن نوزدهم میلادی فردی می‌زیسته که برخلاف تمام قواعد عمل کرده و کار خودش را به بقیه تحمیل کرده است، پس چرا شما نتوانید؟

تاریخچه برندهای معروف لباس

چگونه می‌توان حرفه طراحی مد را آغاز کرد؟

به نظر من دانستن تاریخچه برندهای معروف لباس اولین گام است. با دانستن این جزئیات در گام اول می‌توانید بهترین تصمیم را بگیرید. خواندن در رابطه با برندهای معروف دنیا به شما این امکان را می‌دهد که بیشتر به مسیری که قرار است در پیش بگیرید فکر کنید. درک سختی‌های مسیر، چالش‌هایی که قرار است تجربه کنید، مشکلاتی که گاهی تا زمین زدنتان دست‌بردار نیستند، سختی‌های طراحی، دوخت و فروش محصولات و… همگی با خواندن تاریخچه برندهای معروف لباس و پوشاک میسر می‌شوند. پس از دانستن همه‌ی این چالش‌ها است که می‌توانید بهترین تصمیم را گرفته و به‌قول‌معروف از همان ابتدای راه کلاهتان را با خودتان قاضی کنید.

بیشتر بخوانید: فوت و فن انتخاب عطر مناسب

پس‌ازاین مرحله تازه به ویژگی‌هایی فردی که لازمه‌ی انجام این کار هستند می‌رسیم. همان‌طور که گفتیم طراحی لباس شکلی از هنر است و شما به‌عنوان یک طراح باید دارای شخصیتی هنری و خلاق باشید. مهارت کافی در نقاشی دارید؟ برای پیاده کردن ایده‌های ذهنی خود روی کاغذ، نیاز به چنین مهارتی خواهید داشت. البته لازم نیست که یک نقاش حرفه‌ای باشید! تنها داشتن مهارت در ترکیب رنگ‌ها، تن و سایه‌ها کافی است.

تاریخچه برندهای معروف لباس

اما مهم‌تر از همه‌ی این‌ها، داشتن قوه‌ی تخیل قدرتمند است. شما باید بتوانید طرح خود را به‌صورت سه‌بعدی در ذهنتان تجسم کرده و از همه نظر آن را مورد بررسی قرار دهید. مهارت کار کردن با پارچه و منسوجات به شیوه‌ای خلاق و اصیل هم دارای اهمیت فراوانی است. مورد بعدی داشتن آگاهی در مورد بازار مد و پوشاک است. شما باید لحظه به لحظه اخبار مد را دنبال کنید و هر لحظه با خواندن تاریخچه برندهای معروف لباس و پوشاک در حال افزایش علم خود در این مورد باشید.

بیشتر بخوانید: هفت قانون زیبا بودن

شما باید علاقه‌مند به یادگیری چیزهای جدید و خواندن مجلات، وب‌سایت‌ها و کتاب‌های متنوع باشید. فردی که می‌خواهد به یک طراح لباس موفق تبدیل شود باید در هر فرصتی از نمایشگاه‌های هنری بازدید کرده و با دیگر هنرمندان و خالقان اثرهای هنری در تعامل باشد. داشتن تجربیات خیاطی نظیر برش، شناخت پارچه، دوخت و… هم مهم هستند و یک طراح موفق باید بتواند تفاوت موجود بین کیفیت‌های مختلف پارچه‌ها را تشخیص دهد.

داشتن درک درست از شیوه‌ی زندگی، نیازها و خواسته‌های مشتریان نیز یکی دیگر از ویژگی‌های مهم یک طراح لباس است. با خواندن تاریخچه برندهای معروف لباس متوجه می‌شوید که طراحان معمولاً مهارت‌های ارتباطی خوبی داشته‌اند. با داشتن این مهارت می‌توانید ایده‌های ذهنی خود را به‌خوبی بیان کنید. و در آخر داشتن ایده‌های بدیع و اصیل را هیچ‌گاه فراموش نکنید. باید توانید مشتری را تحت تأثیر قرار دهید و این جز داشتن ایده‌های ناب به چیز دیگری احتیاج ندارد.

معروف‌ترین برندهای پوشاک دنیا

این لیست به مرور به روزرسانی خواهد شد…

گوچی Gucci

این نام تجاری توسط شخصی به نام گوچیو گوچی در ایتالیا تاسیس شده است. دلیل شهرت این برند در جهان کالاهای چرمی بسیار با کیفیت آن هستند که کیفیتی عالی دارند. گوچی به عنوان برترین نام تجاری ایتالیایی دست یافته است و در لیست اینتربرند عضو صد برند برتر جهان می باشد. تاریخچه برند گوچی را در وبسایت ما مطالعه کنید.

هرمس Hermes

هرمس شرکتی فرانسوی است که در سال 1837 تاسیس شده است. موسس برند فردی به نام تیری هرمس است که ابتدا به تولید زین و لوازم سوارکاری پرداخت و سپس خط تولید شرکتش را به تولید کالاهای لوکس چرمی، لوازم جانبی، لباس، عطر و دیگر کالاهای لوکس گسترش داد. تاریخچه برند هرمس را در وبسایت ما مطالعه کنید.

لویی ویتون Louis Vuitton

لویی ویتون یا لوییس ویتون یا لویی ویتان یکی دیگر از برندهای مشهور فرانسوی است که فروشگاه اصلی اش در خیابان شانزلیزه ی پاریس قرار دارد. لویی ویتون که پسر یک نجار بود ابتدا به ساخت چمدان های مسافرتی برای طبقه اشراف و ثروتمندان پرداخت و سپس مانند تیری هرمس خط تولید محصولاتش را به کالاهای چرم به خصوص کیف دستی و کیف پول افزایش داد.

ذوالفقار شوقی

ذوالفقار شوقی متولد 1371 و کارشناس تولید و بازاریابی محتوا، متخصص سئو، گرافیست و طراح وبسایت هستم.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. مقاله‌ی بسیار مفیدی بود ممنون از مجله‌ی مد و زیبایی پیکاک که اینقدر خوش ذوق هستند و زحمت می کشن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا