حتما بخوانیدلباس و پوشاکنکته های زندگی
موضوعات داغ

نحوه ی اندازه گرفتن سایز شلوار

اندازه گرفتن سایز شلوار روشی است که با دانستن اصول آن می توانید خریدی دلچسب داشته باشید

اگر به دنبال خرید شلوار جین مناسب هستید، هیچ چیز بهتر از این نیست که شما شلواری با ظاهری زیبا و سایز مناسب داشته باشد. اما یافتن یک شلوار مناسب می تواند مشکل باشد. اندازه و سایز شلوارها بر اساس مارک های مختلف متفاوت است، بنابراین اطلاع از اینکه چه سایزی را باید خریداری کنید دشوار است. بهترین راه برای یافتن یک شلوار مناسب این است که اندازه های خود را بدانید. دانستن اندازه دور کمر، سینه و باسن کار شما را بسیار راحت تر می کند. برای آشنایی با اندازه گرفتن سایز شلوار  با مجله مد و زیبایی پیکاک همراه شوید.

اندازه گرفتن سایز شلوار

اندازه گرفتن سایز دور کمر شلوار

دور کمر خود را با دقت اندازه بگیرید. یک متر نرم به دور کمرتان بپیچید و کمی شل آن را نگه دارید. سعی کنید انگشت خود را بین بدن و متر قرار دهید تا تناسب راحت تری داشته باشد. شما می توانید متر های ترم و شل را از خیاطی ها، پارچه فروشی ها، فروشگاه های رفاه یا سوپر های بزرگ خریداری کنید. اگر عدد ناحیه ای از بدن شما بین دو اندازه است بهتر است عدد را گرد کنید. به عنوان مثال، اگر دور کمر شما 34.5 اینچ است عدد را گرد کرده و دور کمر خود را 35 اینچ محاسبه کنید. هنگامی که معیار اندازه گیری شما سانتی متر است، نزدیکترین عدد زوج را محاسبه کنید. به عنوان مثال، اگر 71 سانتی متر اندازه دور کمر شما است، آن را به 52 سانتی متر گرد کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش ست کردن شلوار کوتاه

محاسبه قد شلوار

از کشاله ران خود تا مچ پا را متر کنید تا اندازه قد شلوار شما به دست بیاید. به منظور اندازه گیری دقیق، متر را تا آنجا که می توانید در قسمت داخلی ران خود قرار دهید. سعی کنید هنگام اندازه گیری، متر شما کاملا صاف باشد. سعی کنید این اندازه گیری را با کفش انجام دهید. شما می توانید از کسی درخواست کنسد تا این اندازه گیری را برای شما انجام دهد. به خاطر داشته باشید که برخی از پارچه ها بعد از شستشو می توانند کوچک شود. برای جلوگیری از تنگ شدن شلوار پس از شست و شو می توانید شلوار مورد نظر را کمی گشاد و کمی بلند تر انتخاب کنید.

اندازه گرفتن سایز شلوار

رابطه سایز شلوار و پوشیدن آن قبل از خرید

سعی کنید قبل از انتخاب نهایی شلوار حتما آن را پوشیده سپس اقدام به خرید کنید. حتی اگر فکر می کنید شلوار انتخاب کاملا سایز مناسبی دارد، آن را بپوشید سپس اقدام به خرید کنید. خواندن اندازه و سایز شلوار بر روی برچسب های مخصوص معمولاً شما را راهنمایی می کنند، اما از آنجا که اندازه و سایز شلوار می تواند در مارک های مختلف کمی متفاوت باشد، پوشیدن آنها قبل از خرید هنوز دقیق ترین روش برای تعیین اندازه است. به طور کلی یافتن سایز مناسب می تواند آزمون و خطا را در پی داشته باشد.

اندازه متفاوت دور کمر

کمر خود را با متر اندازه گیری کنید. سعی کنید کمر خود را با پیچیدن متر نرم در زیر دنده و بالای دکمه شکم اندازه گیری کنید. بعضی اوقات، بعضی از شلوار ها فاق کوتاه تری دارند و ارتباط کمتری با شکم و کمر دارند، در این صورت ، کافی است قسمتی از کمر یا باسن خود را که در آن شلوار دخیل است اندازه بگیرید.

بیشتر بخوانید: روش های بلند کردن قد با ورزش و تغذیه

محاسیه قد شلوار با کفش

طول شلوار می تواند براساس نوع کفشی که با آن می پوشید تغییر کند. اگر می خواهید از کفش تخت استفاده کنید، اندازه خود را دقیقاً از جایی که کفش با مچ پا برخورد کدره است اندازه بگیرید. شلواری که می خواهید با کفش پاشنه بلند بپوشید را باید از وسط پاشنه اندازه گیری کنید. به طور کلی برای اندازه گیری بهتر سعی کنید هنگام متر کردن کفش مورد نظر را بپوشید. اگر در اندازه گیری مشکل دارید می توانید از اطرافیان خود کمک بگیرید.

اندازه گرفتن سایز شلوار

واحد اندازه گیری سایز شلوار

اندازه گیری های خود را متناسب با  واحد اندازه گیری در کشور خود محاسبه کنید. سایز شما با توجه به اینکه در چه کشوری خرید می کنید متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، دور کمر 26 اینچ (66 سانتی متر) در آمریکا با عدد 6، در انگلستان با عدد 10 و در فرانسه با عدد 38 نشان داده می شود. بهترین راه برای یافتن اندازه خود در یک برند و کشور، مقایسه اندازه گیری های شما با راهنمای اندازه آن لباس می باشد.

بیشتر بخوانید: روش های مراقبت از پوست در خانه

سایز های مختلف

سعی کنید قبل از خرید شلوار آن را امتحان کنید. حتی زمانی که دو جفت شلوار از یک برند خریداری می کنید باز ممکن است سایز آن ها متفاوت باشد.. از امتحان کردن اندازه و سایز های مختلف نترسید.

ترانه جلیلی

ترانه جلیلی هستم؛ ۲۷ سالمه و رشته ی اصلیم گرافیک بوده و در واقع گرافیستم. اما در حال حاضر در مجله پیکاک مشغول به آماده کرن مقاله هایی در زمینه جذاب مد، پوشاک و زیبایی هستم و امیدوارم که از خوندن مقاله های من لذت ببرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا