حتما بخوانیدست کردن لباس
موضوعات داغ

اشتباهات خانومها در هنگام پوشیدن شلوار جین چیست؟

اشتباهاتی که ظاهر شما را به شدت تحت تاثیر قرار می دهند....

لوی اشتراوس، شلوار جین را در سال 1871 اختراع کرد. از آن زمان این لباس تغییرات زیادی را پشت سر گذاشته و تقریبا جزو جدا نشدنی زندگی اکثر افراد در سراسر جهان شده است و در کمد لباس های بسیاری از ما به احتمال زیاد حداقل 2-3 شلوار یا لباس جین وجود دارد. در این بین در بسیاری از موارد ممکن افراد در پوشیدن لباس های جین و یا هماهنگ کردن آنها با یکدیگر، دچار اشتباهاتی شوند که به طور مستقیم در جذابیت تیپ یا استایل ظاهری آنها اثرگذار خواهد بود. در این مقاله در مورد اشتباهات خانومها در هنگام پوشیدن شلوار جین با شما صحبت خواهیم کرد. باعث افتخار ماست که برای مطالعه سایر مقالات مد و استایل، مجله مد و زیبایی پیکاک را دنبال کنید.

اشتباهات خانومها در هنگام پوشیدن شلوار جین : بلوز و شلوار جین یک رنگ

لباس های جین ظاهر زیبایی به شما می دهند و می توانید پیراهن و کت های جین را با شلوار جین هماهنگ کنید. اما دقت داشته باشید که ترکیب رنگی شلوار و کت یا پیراهن جین شما باید با یکدیگر یکسان نباشد و حداقل چند درجه نسبت به یکدیگر تفاوت رنگ داشته باشند. مثلا می توانید از یک رنگ به صورت تیره و روشن و یا دو رنگ کاملا متفاوت استفاده کنید.

اشتباهات خانومها در هنگام پوشیدن شلوار جین

پوشیدن شلوار جین راسته با قد اشتباه

یکی از شایع ترین اشتباهات خانومها در هنگام پوشیدن شلوار جین مربوط به پوشیدن شلوار جین راسته با قد اشتباه است. این شلوارها معمولا بهتر است نهایتا تا مچ پای شما برسد. شلوارهایی که از مچ پا بلندتر باشند، از نظر ظاهری پاها را بزرگ و حتی چاق نشان می دهد.

اشتباهات خانومها در هنگام پوشیدن شلوار جین

اشتباهات خانومها در هنگام پوشیدن شلوار جین : تا زدن دم پای شلوار جین

ممکن است شلواری که شما انتخاب می کنید، برای قد شما مناسب نباشد و بلندتر باشد. معمولا در این حالت باید شلوار را کوتاه کنید اما ممکن است فرصتی برای این کار نداشته باشید. در این صورت، می توانید شلوار را موقتا تا بزنید. برای اینکه تا زدن دم پای شلوار به صورت یکدست و صاف باشد، می توانید از انگشتات خودتان به عنوان وسیله ای برای سنجش میزان پارچه ای که باید تا بزنید استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید شلوار جین مناسب

اشتباهات خانومها در هنگام پوشیدن شلوار جین

استفاده از شلوارهای جین با فاق اشتباه

فاق شلوار به معنای فاصله کمر شلوار جین تا درز بین پاها است. اگر شما قد بلندی دارید، استفاده از شلوارهای جین فاق بلند نسبت به انواع فاق کوتاه برای شما گزینه مناسب تری است اما گاهی ممکن است این شلوارها نیز برای شما به اندازه کافی بلند نباشند و بخشی از شلوار در بین پاهای شما به صورت برجسته جمع شود.

اشتباهات خانومها در هنگام پوشیدن شلوار جین : استفاده از چکمه های نامناسب

اگر از آن دسته خانومهایی هستید که به بوت ها و چکمه های بلند علاقه دارید، بهتر است شلوار جین را با بوت های دارای ساق بسیار گشاد یا بسیار تنگ استفاده نکنید. این بوت ها می توانند چین های نامناسبی روی زانو ایجاد کنند. ست کردن شلوار جین با بوت مچی هم یکی دیگر از روش هایی است که می توانید با استفاده از آن ظاهر زیبایی به استایل خود بدهید.

اشتباهات خانومها در هنگام پوشیدن شلوار جین

پوشیدن شلوار لی با کتونی های ساق دار

یکی دیگر از اشتباهات خانومها در هنگام پوشیدن شلوار جین، استفاده از کتونی های ساق دار با این شلوارها است. ست کردن شلوار جین با کتانی نیز قواعد خاصی دارد. پاچه های شلوار جین نباید بر روی قسمت بالای چکمه و یا کتونی های ساق دار قرار گیرد. به عبارت دیگر بهتر است پاچه های شلوار جینی که انتخاب می کنید، پیش از شروع قسمت ساق کفش تمام شوند.

اشتباهات خانومها در هنگام پوشیدن شلوار جین

بیشتر بخوانید: راهنمای ست کردن شلوار جین بوت کات

محکم کردن شلوارهای فاق بلند بر روی قسمت کمر با روش های نامناسب

شلوارهای جین فاق بلند چند سالی است که مجددا وارد بازار مد شده اند. این مدل از شلوار جین، بسیار شیک به نظر می رسد و برای پوشیدن نیز راحت هستند. با اینحال، اگر می خواهید از شلوارهای جین فاق بلند استفاده کنید، بهتر است این شلوارها را برای محکم ماندن زیاد بالا نکشید و به جای اینکار، از کمربند برای صاف نگه داشتن شلوار بر روی کمرتان استفاده کنید. و یا اینکه اما اطمینان حاصل کنید که آنها را تا ناف خود نکشید و برای تناسب بهتر آنها را با کمربند محکم کنید. حتی نیم اینچ از این حالت ، چین های نامناسبی بین پاها ایجاد می کند.

اشتباهات خانومها در هنگام پوشیدن شلوار جین

استفاده از شلوارهایی که برای اندام شما مناسب نیستند

شما نباید کورکورانه از مد پیروی کنید. یکی از بزرگترین اشتباهات خانومها در هنگام پوشیدن شلوار جین، استفاده از شلوارهایی است که با اندام آنها تناسب ندارند. به طور مثال شلوارهای دم پا گشاد برای افرادی که چاق هستند و یا قد کوتاهی دارند، مناسب نیست و بهتر است خانومهای با اندام ظریف تر و قد بلندتر از این مدل از شلوارها استفاده کنند.

اشتباهات خانومها در هنگام پوشیدن شلوار جین : قرار دادن کمری شلوار روی باسن

حتما خیلی از افراد را دیده اید که هنگام پوشیدن شلوار جین، پیراهن خود را داخل شلوار قرار می دهند و به این ترتیب کمری شلوار جین روی باسن و یا حتی پایین تر از آن قرار می گیرد. این مورد می تواند ظاهر شما را شیک و تا حد زیادی جذاب کند اما این فقط در صورتی میسر خواهد بود که شما قد بلندی داشته باشید. در غیر اینصورت بهتر است این کار را انجام ندهید. البته این مدل به تنهایی نیز گاهی باعث بهم ریختن استایل شما نیز خواهد شد و بهتر است نسبت به استفاده از آن در تیپ ظاهری خود با احتیاط عمل کنید.

اشتباهات خانومها در هنگام پوشیدن شلوار جین

پوشیدن شلوارهای جین لوله تفنگی و بلند

شلوارهای جین لوله تفنگی به خصوص برای افراد لاغر، نقش زیادی در ظاهر شیک آنها خواهد داشت اما اندازه این شلوارها نباید نادیده گرفته شود. پاچه شلوارهای لوله تفنگی باید تا قسمت مچ پا و یا حتی قبل از رسیدن به آن تمام شود و نباید به اندازه ای بلند باشد که در قسمت مچ پا چین بخورد.

اشتباهات خانومها در هنگام پوشیدن شلوار جین

پوشیدن همزمان شلوار جین فاق کوتاه همراه با تاپ کوتاه

تاپ های نیم تنه یا کوتاه صرفا با شلوارهای فاق بلند ظاهر زیبایی دارند. استفاده از این تاپ ها با شلوارهایی که فاق کوتاه دارند، قسمت بزرگی از شکم و کمر شما را در معرض نمایش خواهد گذاشت و جذابیت چندانی ندارد.

اشتباهات خانومها در هنگام پوشیدن شلوار جین : استفاده از شلوار جین بسیار بلند

یکی از اشتباهات خانومها در هنگام پوشیدن شلوار جین، به خصوص در مورد خانومهای قد بلند، استفاده از شلوارهایی است که پاچه های بسیار بلندی دارند. طول ایده آل برای شلوار جین معمولا به اندازه 3 الی 4 سانتیمتر بالاتر از مچ پای شما است. شلوارهایی که از این اندازه بلندتر باشند علاوه بر ظاهر غیر جذابی که دارند، به دلیل بلندی بیش از حد روی زمین کشیده می شوند و همیشه شلوار شما کثیف و نامرتب خواهد بود.

اشتباهات خانومها در هنگام پوشیدن شلوار جین

سایز نامناسب شلوارهای جین

اکثر ما در هنگام خرید شلوار جین معمولا بین 2 سایز مختلف تردید داریم. در این مواقع، بهتر است سایزی که با اندام شما کاملا متناسب است را خریداری کنید زیرا معمولا شلوارهای جین بعد از چند بار شستشو اندکی گشادتر می شوند و اگر شما از همان ابتدا سایز بزرگتر از خودتان را انتخاب کرده باشید، بعد از مدتی شلوار جین برای شما گشاد خواهد شد و ظاهر زیبایی را در اندام شما نخواهد داشت.

اشتباهات خانومها در هنگام پوشیدن شلوار جین : جیب های عقب نامناسب

شکل و محل قرارگیری جیب های پشتی در شلوارهای جین می تواند شکل ظاهری اندام شما را تغییر دهد. جیب های پهن معمولا باسن را پهن تر جلو می دهند در صورتی که جیب های کوچکتر پاها را بلندتر نشان داده و فرم بدن را پرتر و کوچکتر جلوه می دهند.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید شلوار جین مام استایل

اشتباهات خانومها در هنگام پوشیدن شلوار جین : استفاده از شلوار جین تنگ و بدون کمربند

چند سال قبل شلوارهای جین چسبان که افراد را لاغرتر نشان می دادند، مد شده بودند و بسیاری از خانومها از این شلوارها استفاده می کردند. الان نیز دوباره این شلوارها مد شده اند اما یکی از اشتباهات خانومها در هنگام پوشیدن شلوار جین چسبان، استفاده نکردن از کمربند است. این شلوارها معمولا با کمربند، بسیار شیک تر و جذاب تر خواهند بود.

اشتباهات خانومها در هنگام پوشیدن شلوار جین

شما از چه ترفندهایی برای جذاب تر شدن استایل خودتان با پوشیدن انواع پیراهن و شلوار جین استفاده می کنید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا