دانستنی های عمومیمقاله های عمومی سرگرمی
موضوعات داغ

9 راز شگفت انگیز از چیزهایی که در اطرافتان می بینید

رازهایی که شما را سورپرایز خواهند کرد....

هر روزه تعداد زیادی از چیزهایی در اطراف ما وجود دارد که حاوی یک راز شگفت انگیز هستند. علت اینکه این رازها را تا به امروز نمی دانستید، این است که اکثر ما عادت نداریم که به جزئیات توجه چندانی داشته باشیم. بیشتر اوقات، هر کدام از این رازهای شگفت انگیز، حاوی داستان های جذاب یا ایده های ابتکاری و جالبی هستند. در این مقاله می خواهیم شما را با 9 راز شگفت انگیز آشنا کنیم. برای اطلاع از سایر دانستنی های جالب، مجله دانش و سرگرمی پیکاک را دنبال کنید.


راز شگفت انگیز

9 راز شگفت انگیز : زیگزاگ خطوط تراموا

اگر به خطوط هوایی یک تراموا دقت کنید، می بینید که سیم های تماس آن به جای اینکه در یک خط مستقیم باشند، به صورت عقب و جلو یا همان زیگزاگ هستند. بر روی همه ترامواها پانتوگراف ( وسیله ای برای انتقال برق از شبکه برق بالای سر تراموا و انتقال به موتورهای تراموا ) وجود دارد. قسمت بالای پانتوگراف، به تدریج توسط سیم سربار ( سیم مربوط به شبکه برق بالایی ) فرسوده می شود و در نهایت نیاز به تعویض دارد. برای ساییده شدن آن به طور مساوی، سیم دقیقاً در امتداد مسیر تراموا نصب نمی شود بلکه به صورت زیگزاگ نصب می شود. با حرکت تراموا ، پانتوگراف در امتداد سیم سر می خورد و به طور یکنواخت از بین می رود.

شاهکارهای نویسنده هایی که تنها با یک اثر شناخته میشوند

راز شگفت انگیز

چه کسی پادشاه را کشت؟

دومین راز شگفت انگیز، در مورد کارت های بازی است. در این کارت ها، هر نماد ( دل، خشت، پیک و گشنیز ) شامل 13 کارت مختلف است. در هر کارت 2 شاه و ملکه وجود دارند. در کارتهای فرانسوی، تصویر شاه دل، حالت عجیبی دارد. او تنها پادشاه بدون سبیل است و علاوه بر این، تنها پادشاهی است که به نظر می رسد شمشیر را به سر خود فرو می کند. تئوری های مختلفی برای این کارت خاص وجود دارد. تئوری اول می گوید که در اصل، شاه دل، یک تبر در دست چپ خود داشته است و در چندین قرن کپی برداری اشتباه توسط سازندگان کارت، تبر پادشاه ناپدید شده و بیشتر شبیه شمشیر شده است. تئوری دوم معتقد است که شاه دل، نماینده چارلز هفتم (پادشاه فرانسه) است. بر اساس تصور عموم، چارلز هفتم دیوانه شد و از ترس مسموم شدن شمشیر را در سرش فرو برد. در تئوری سوم، بعضی از مورخان بر این باورند که شاه دل، نماینده آژاکس بزرگ است و ملکه دل نیز، نماد هلن تروا، زیباترین زن جهان است. آژاکس یکی از خواستگاران هلن بود اما هنگامی که به او جواب رد داد، او با شمشیر خود خودکشی کرد.

راز شگفت انگیز

9 راز شگفت انگیز : نشان سلطنتی انگلستان

هر کدام از سکه های یک، دو، پنج، ده، بیست و پنجاه پنی انگلستان بخش هایی از نشان سلطنتی را نشان می دهد که اگر آنها را کنار هم بگذارید، کل این نشان ( یک سپر ) تشکیل می شود. البته پشت سکه یک پوندی، کل این سپر به صورت کامل وجود دارد.

غذاهای عجیب و غریب نقاط مختلف دنیا

راز شگفت انگیز

نماد شیشه بر روی بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی

چهارمین راز شگفت انگیز، مربوط به نماد شیشه بر روی بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی است. بر روی تمامی محصولات آرایشی و بهداشتی، نمادی به شکل یک ظرف کوچکی که در آن باز شده است وجود دارد. این نماد همان نماد PAO (دوره پس از افتتاح) است که مشتریان را از مدت زمان تعیین شده ای که ممکن است محصول پس از باز شدن استفاده شود و هیچ صدمه ای به مصرف کننده نرساند، مطلع می کند ( این مدت با تاریخ انقضای محصول متفاوت است. ممکن است از فاصله تاریخ تولید تا انقضای یک محصول 3 سال زمان باشد اما اگر درب محصول باز شود، باید به جای تاریخ انقضای آن، به عددی که کنار این نماد نوشته شده دقت کنید.) کنار این نماد حرف “M” ( بیانگر ماه ) و یک عدد نیز وجود دارد. مثلا 12M به معنای 12 ماه است.

پرده برداری از رازهای مخفی انیمیشن ها

راز شگفت انگیز

9 راز شگفت انگیز : تاج مجسمه آزادی

بر روی تاج مجسمه آزادی، هفت سنبله وجود دارد. این هفت سنبله، نمادی از هفت اقیانوس و هفت قاره جهان است و بیانگر مفهوم جهانی آزاد است. وزن هر سنبله دقیقاً 150 پوند ( معادل حدودا 68 کیلوگرم ) است.

راز شگفت انگیز

صفحات خالی در کتاب ها

ششمین راز شگفت انگیز، در مورد علت وجود صفحات خالی در کتاب ها است. شاید متوجه شده اید که بسیاری از کتابها در ابتدا یا انتهای خود دارای چند صفحه خالی هستند. صفحات کتاب اغلب به جای چاپ بر روی صفحات کوچک، بر روی کاغذهای بزرگ چاپ می شوند. بنابراین اگر محتوای کافی برای پر کردن این صفحات بزرگ وجود نداشته باشد، صفحات خالی ایجاد می شوند. ناشران برای اینکه خوانندگان تصور نكنند که وجود این صفحات ناشی از اشتباه چاپی است، غالباً كلمه “یادداشت ها” را در ابتدای این صفحات چاپ می كنند یا علامت دیگری روی آنها می گذارند.

راز شگفت انگیز

9 راز شگفت انگیز : خمیردندان های چند رنگ

خمیردندان های سه رنگ، سالهاست که در بازار وجود دارند. اما آیا تا به حال به دلیل وجود این رنگ بندی دقت کرده اید؟ در این خمیر دندان ها، رنگ سفید بیانگر وجود ماده فلوراید است که در واقع با ارزش ترین ماده در خمیردندان است. فلوراید حاوی موادی است که دندانها را سفید کرده و پلاک ها را از بین می برد. رنگ آبی (یا سبز) بیانگر وجود موادی است که دارای اثرات ضد میکروبی و خوشبو کننده نفس می باشند. رنگ قرمز نیز شامل برخی از عناصر مهمی است که برای حفظ سلامت لثه ها شما است.

برترین بازی های جهان باز را می شناسید؟

راز شگفت انگیز

کارتریج تلخ نینتندو سوییچ

هشتمین راز شگفت انگیز، مربوط به کارتریچ های بد مزه نینتندو سوییچ است. اگر با نینتندو سوییچ  بازی کرده باشید، احتمالاً از اینکه کارتریج های آن مزه تلخی دارند، اطلاع ندارید. باید بگوییم که این کار عمداً و توسط تولید کنندگان آن انجام شده است. کارتریچ های نینتندو سوییچ بسیار کوچکند و احتمال بلعیدن آنها توسط کودکان وجود دارد و طعم تلخ آنها باعث می شود تا کودکان با انزجار کارتریج را به بیرون تف کنند.

راز شگفت انگیز 

9 راز شگفت انگیز : اعداد موجود در کنار سس های کوچک تک نفره

بعضی از سس های تک نفره، در گوشه بالا سمت راست خود شماره های خاصی دارند. که حتی ممکن است در یک محصول مشابه بر روی بسته های مختلف، اعداد متفاوتی وجود داشته باشد. این اعداد نشان می دهد که سس تک نفره ای که شما در درست دارید، دقیقا بر روی کدام یک از خط های تولید در کارخانه پر شده اند.

امیدوارم از این مقاله، اطلاعات خوبی را کسب کرده باشید. منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا