مقالات سینما و تلویزیونمقالات کمیک
موضوعات داغ

11 سوتی فیلم های ابرقهرمانی

سوتی هایی که کمتر کسی متوجه آنها می شود....

اگر از طرفداران فیلم های ابرقهرمانی هستید، شاید تا به حال بارها به دنبال سوتی فیلم های ابرقهرمانی در اینترنت گشته اید. این سوتی ها اشتباهات پیش آمده در روند تولید فیلم های ابرقهرمانی را به ما نشان می دهند. ساخت فیلم های ابر قهرمانی به دقت زیادی نیازمند است و نویسنده و کارگردان این فیلم ها، برای ساختن دنیای داستانی خود و شخصیت های اصلی، باید به ریزترین جزئیات نیز توجه می کند. با این حال گاهی ایراداتی نیز در این فیلم ها وجود دارد که یک طرفدار تیزبین فیلم می تواند آن را کشف کند. در این مقاله قصد داریم تا در مورد چند تا از سوتی های این فیلم ها با شما صحبت کنیم. برای اطلاع از سایر مقالات سینما و تلویزیون، مجله دانش و سرگرمی پیکاک را دنبال کنید.سوتی فیلم های ابرقهرمانی

سوتی فیلم های ابرقهرمانی: مرد عنکبوتی و چراغ ثابت

سه گانه مرد عنکبوتی، از بهترین و به یاد ماندنی ترین فیلم های ابرقهرمانی است که در واقع جزو اولین تولیدات کمپانی مارول است. در قسمت اول این فیلم، هنگامی که پیتر پارکر قصد دارد تا نحوه کار با تار انداز خود را یاد بگیرد، به طور اتفاقی چراغ خواب کشیده می شود و به دیوار برخورد کرده و می شکند. اما با این حال، چند لحظه بعد وقتی خاله پیتر در خانه را میزند، بیننده می تواند چراغ خواب را صحیح و سالم در جای قبلی خود ببیند.

سوتی فیلم های ابرقهرمانی

مرد عنکبوتی در زمان های مختلف

دومین سوتی فیلم های ابرقهرمانی مربوط به سری سوم فیلم های مرد عنکبوتی در فاز سری انتقام جویان است ( همان سری پیتر پارکر با بازی تام هالند ). داستان این فیلم یک ایراد بزرگ دارد. این مشکل به سازندگان آن مربوط است که دقیقا نمی توانستند زمان مشخصی برای داستان فیلم تعیین کنند. حوادث فیلم کاپیتان آمریکا : جنگ داخلی در سال 2016 اتفاق می افتد. در این فیلم وزیر امور خارجه  بیان می کند که از اولین حمله به نیویورک 4 سال گذشته است، پس اتفاقات فیلم انتقام جویان در سال 2012 رخ داده است. 2 ماه بعد از فیلم ” کاپیتان آمریکا : جنگ داخلی ” ، اتفاقات مربوط به ” مرد عنکبوتی : بازگشت به خانه ” رخ می دهد. این فیلم با سکانسی از اتفاقات مربوط به بقایای اولین جنگ انتقام جویان در مقابل مهاجمان شروع می شود. بعد از این سکانس به مخاطب گفته می شود که داستان مرد عنکبوتی در 8 سال بعد از این اتفاق، رخ می دهد. در صورتی که این داستان باید 2 ماه پس از جنگ داخلی اتفاق می افتاد. به نظر می رسد که به جای دو ماه، چهار سال از وقایع جنگ داخلی گذشته است. البته این فقط یک اشتباه کوچک نیست و بیانگر مشکل بزرگتری است. فیلم مرد عنکبوتی بازگشت به خانه 8 سال بعد از انتقام جویان اتفاق افتاده است. سوتی بازگشت به خانه به اینجا ختم نمی شود و مشکل بزرگتری را نشان می دهد. اگر فیلم مرد عنکبوتی بازگشت به خانه 8 سال بعد از انتقام جویان اتفاق افتاده باشد، پس طرح این داستان در سال 2020 اتفاق افتاده است. حتی این داستان 2 سال بعد از ” انتقام جویان : جنگ ابدی ” قرار دارد. اما با این حال مرد عنکبوتی به عضویت تیم انتقام جویان در نیامده است. شاید تصور کنید که مرد عنکبوتی مسافر زمان است که در طی 8 سال دو بار به 4 سال قبل بازگشته است، در این صورت این اتفاق منطقی نخواهد بود.

بیشتر بخوانید: سکانس های تغییر یافته ی فیلم های معروف

سوتی فیلم های ابرقهرمانی

سوتی فیلم های ابرقهرمانی: ثور و جهت های جغرافیایی

سومین فیلم در این لیست، ثور است. اگر دقت کرده باشید، در صحنه ای از فیلم، هنگامی که تور به دنبال چکش خود می گردد، متوجه می شود که چکش جایی در غرب است. ثور به آسمان و به خورشید نگاه می کند تا مسیر حرکت خود را پیدا کند. اما با توجه به این که صبح شده است خورشید در سمت شرق قرار دارد. اگر به سایه ها دقت کنید، می بینید که سایه تمامی اشیا در سمت غرب است. سایه ثور نیز در سمت چپ او قرار دارد. در نتیجه ثور در حال رفتن به طرف شمال است که این مسیر در جهت اشتباهی است.

سوتی فیلم های ابرقهرمانی

مرد پولادین و منطقه های زمانی

چهارمین سوتی فیلم های ابرقهرمانی مربوط به فیلم مرد پولادین است. این طور که به نظر می رسد تولید کنندگان فیلم مرد پولادین ( سوپرمن ) اطلاعات درستی درباره منطقه های زمانی و جغرافیا ندارند. در داستان فیلم، بیگانگان از سیاره کریپتون یک پیام را برای انسان ها مخابره می کنند. این پیام به صورت همزمان در تمامی تلویزیون ها در کره زمین نمایش داده می شود. با این وجود بر خلاف تفاوت در منطقه های زمانی و بر اساس سکانس های فیلم تمام کره زمین شب است که این یک اتفاق غیر ممکن است.

بیشتر بخوانید: 11 انیمه عاشقانه که نباید از دست بدهید

سوتی فیلم های ابرقهرمانی

سوتی فیلم های ابرقهرمانی: سفر عصای لوکی

پنجمین سوتی، مربوط به سری انتقام جویان است. هنگامی که بیوه سیاه، عصای لوکی را در فیلم انتقام جویان 2012 به دست می آورد، بالاخره این سلاح قدرتمند و خطرناک در اختیار انتقام جویان قرار می گیرد و به طبع باید آن را در یک جای ایمن نگه داری کرد. ولی در فیلم  Avengers: Age of Ultron می فهمیم که عصای لوکی در اختیار هایدرا است. اما چطور چنین چیزی اتفاق افتاده است؟ اگر سریال  Agents of S.H.I.E.L.D را دیده باشید، می بینید که در این سریال، هایدرا عصای لوکی و بسیار از اشیا با ارزش دیگر را می دزدد. ولی به دلیل اینکه سریال Agents of S.H.I.E.L.D محبوبیت سری انتقام جویان را ندارد و بسیاری از افراد آن را ندیده اند، مخاطبان در این مورد سردرگم می شوند.

سوتی فیلم های ابرقهرمانی

تله پاتی لوکی

ششمین سوتی فیلم های ابرقهرمانی مربوط به فیلم های ثور است. در پایان فیلم ثور، لوکی برادر ناتنی ثور به فضا می افتد و در سیاه چاله فرو می رود. بعد از آن ثور و پدر او اودین، حاکم آزگارد یک مکالمه خصوصی دارند که در این مکالمه ثور اظهار می کند که اودین خردمندترین پادشاه آزگارد است. در پایان فیلم Thor: The Dark World ، ثور به نزد اودین می رود تا با او صحبت کند. اودین حرف های ثور درباره حکومت حکیمانه را به یاد می آورد و از او می پرسد که آیا هنوز هم به عقاید خود پایبند است؟ در این صحنه دیگر اودین وجود ندارد و لوکی به جای او تغییر شکل داده است. هنوز مشخص نیست که لوکی چگونه از مکالمه خصوصی که در پایان قسمت اول فیلم ثور رخ داده است، خبر دارد؟

سوتی فیلم های ابرقهرمانی

سوتی فیلم های ابرقهرمانی: مستر فریز خوش شانس!!!

در فیلم بتمن و رابین، مستر فریز یک شخصیت شرور است که شاید از خوش شانس ترین ابر شرور ها نیز باشد. اولین خوش شانسی او وقتی اتفاق می افتد که مستر فریز، رابین را با الماسی که در دست او قرار دارد، منجمد میکند. مستر فریز قادر است تا از یخ زدن الماس جلوگیری کند و به راحتی الماس را به دست بیاورد اما از نظر منطقی برای برداشتن الماس باید اول یخ روی آن را از بین می برد.

در جای دیگری از این فیلم، هنگامی که مستر فریز به بتمن حمله می کند و او را به دیوار می چسباند، دست های بتمن رو به بالا قرار گرفته است. مثل اینکه بتمن تصمیم گرفته در این حالت خاص قرار بگیرد تا کار یخ زدن برای مستر فریز راحت تر باشد!!!

سوتی فیلم های ابرقهرمانی

بتمن و افراد روی پشت بام

هشتمین سوتی فیلم های ابرقهرمانی در فیلم  Batman: Dark Knight اتفاق افتاده است. در صحنه ای از فیلم، نور هلی کوپتر بر روی اتاقی در روی سقف یک ساختمان می افتد که چند نفر در آن حضور دارند. این افراد، تیم فیلمبرداری بوده اند که به شکل اتفاقی در آن زمان در تصویر حضور داشته اند.

سوتی فیلم های ابرقهرمانی

سوتی فیلم های ابرقهرمانی: یک بازیگر و دو نقش

در فیلم چهار شگفت انگیز که بر اساس یکی از کمیک ها مارول ساخته شده است، کریس ایوانز به جای جانی استورم یا همان مشعل انسانی ایفای نقش می کند.از طرفی در مجموعه فیلم های انتقام جویان، ایوانز نقش کاپیتان آمریکا را نیز بازی می کند. البته باید این نکته را در نظر گرفت که Fantastic Four به جای مارول، توسط موسسه قرن بیست کمپانی فاکس ساخته شده است.

نقص های ظاهری سلبریتی ها که در نگاه اول قابل تشخصی نیستند

سوتی فیلم های ابرقهرمانی

آسیب پذیری Wolverine

دهمین سوتی فیلم های ابرقهرمانی به شخصیت Wolverine  مربوط می شود. اگر از طرفداران کمیک های مارول باشید، می دانید که اسکلت بدن Wolverine از جنس آدامانتیوم که فلزی بسیار مستحکم می باشد، ساخته شده است. با این حال وقتی در یک صحنه پلیس به سمت او شلیک می کند گلوله به سر او اصابت می کند و او بیهوش می شود. اگر استخوان های ولورین به اندازه ای که گفته شد محکم هستند پس چگونه ممکن است گلوله از جمجمه سرش عبور کرده و او را بیهوش کند؟

سوتی فیلم های ابرقهرمانی

سوتی فیلم های ابرقهرمانی: قدرت های مرد مورچه ای

مرد مورچه ای یکی از ابر قهرمان هایی است که با افزایش دادن فاصله بین اتم های بدن خود قادر است تا به اندازه یک غول بزرگ تبدیل شود. در این حین به قدرتی فرا بشری دست پیدا می کند که این امکان را به او می دهد تا اتوبوس و حتی اجسامی به بزرگی یک هواپیما را جابجا کند. حال سوالی پیش می آید که این قدرت از کجا آمده است؟ بر اساس کمیک، مرد مورچه ای قادر است تا 4 برابر وزن خود را در هنگام پوشیدن لباس مخصوصش تحمل کند، با این وجود اگر فاصله بین اتم های او نیز افزایش پیدا کند، جرم او همچنان ثابت است. وزن یک هواپیما غول پیکر قطعا از وزن 4 انسان بیشتر است. مرد مورچه ای حتی در وضعیتی که کوچک می شود نیز باید ثابت بماند ولی ابر قهرمان ما یک تانک را در جیب خود جای می دهد!!

تئوری دیگری بیان می کند که مرد مورچه ای نمی تواند از مجموع اتم های خودش کوچکتر شود. در این حالت فقط فاصله بین آن ها کمتر می شود. ولی در نهایت می بینیم که مرد مورچه ای از یک اتم هم کوچکتر می شود و به دنیای کوانتومی می رود. اما چگونه این اتفاق ممکن است؟

همان گونه که می بینید، حتی ابر قهرمان هایی که همیشه برای نجات بشر از بلایا در صحنه حاضر می شوند نیز خالی از اشتباه نیستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا