مقالات سینما و تلویزیون
موضوعات داغ

11 انیمه عاشقانه که نباید از دست بدهید

انیمه هایی با داستان های شگفت انگیز عاشقانه که شما را محسور می کنند

فیلم، انیمیشن و انیمه عاشقانه ، همیشه طرفداران زیادی را به خود اختصاص می دهد. این ژانر به خصوص زمانی که با ته مایه ای از کمدی یا ژانر درام همراه باشد، می تواند شما را ساعت ها میخکوب کند. همه ما کم و بیش از فیلم ها یا انیمه های عاشقانه استقبال می کنیم. تماشای این آثار در زمان هایی مانند سالگرد ازدواج، آشنایی، تولد یا ولنتاین، یکی از بهترین کارهایی است که می توانید در کنار عزیزان خود انجام دهید. ما در این مقاله، 11 انیمه عاشقانه برتر که به انتخاب مخاطبان آنها در سراسر جهان، در این لیست جای گرفته اند را ذکر کرده ایم و توضیحات کوتاهی نیز در مورد هر یک خواهیم داد. در مقالات بعدی، در مورد دنیای انیمه و عناوین موفق در هر ژانر، بیشتر با شما صحبت خواهیم کرد. برای اطلاع از سایر مقالات حوزه سینما، حتما مجله دانش و سرگرمی پیکاک را دنبال کنید.

انیمه عاشقانه

انیمه عاشقانه : Fruits Basket (2019)

سبد میوه ها یا Fruits Basket، انیمه ای عاشقانه و نمونه ای بازسازی شده از اثر اصلی Natsuki Takaya است. شخصیت اصلی داستان، یک دختر دبیرستانی به نام توهرو هوندا است که وارد خانواده ای مرموز به نام سوهما می شود. این خانواده توسط ارواح زودیاک نفرین شده اند و …. سبد میوه ها در نگاه اول، یک انیمه عاشقانه است اما صحنه های کمدی و درام زیادی نیز در آن گنجانده شده است و دیدن آن خالی از لطف نخواهد بود.

انیمه عاشقانه

Your Name

اسم تو، در لیست 11 انیمه عاشقانه ، در صدر لیست خواهد بود. داستانی ساده اما جذاب که در سال 2016 و 2017، به یک موفقیت بین المللی تبدیل شد. داستان این انیمه، در مورد میتوشا، دختری از یک شهر کوچک و تاکی، دانش آموزی دبیرستانی و ساکن توکیو است. این دو هیچ شناختی از یکدیگر ندارند و یک روز به طور غیر قابل توجیهی، بدن هایشان با یکدیگر عوض می شود. لحظات کمدی، عاشقانه و شگفت انگیز انیمه Your Name برای تمامی طرفداران دنیای انیمه ها جذاب است. پایان این انیمه، یکی از غیرمنتظره ترین پایان ها را در بین انیمه های پرطرفدار، دارد.

انیمه عاشقانه

انیمه عاشقانه :My Love Story  

تمام روابط عاشقانه بین دو نفر، معمولا پس از یک بازه زمانی شروع به شکل گیری می کند اما یاماتو و تاکئو در انیمه داستان عاشقانه من، اینطور نیستند. تاکئو در نگاه اول یک رئیس یاکوزا به نظر می رسد، ظاهری خشن و غیر معمول دارد در حالی که یاماتو، دختری نوجوان با عشقی غیر معمول است. روابط بین تاکئو و یاماتو در طول داستان رشد می کند. آنها از ابتدا عاشق هم نیستند. سیر پیشرفت داستان در My Love Story به صورتی دلپذیر پیش می رود و مخاطب را تا انتها به دنبال خود می کشاند.

انیمه عاشقانه

Nisekoi

اگر به دنبال یک انیمه عاشقانه با تم کمدی هستید، Nisekoi را از دست ندهید. داستان این انیمه در مورد دو دانش آموز دبیرستانی به نام راکو و چیتوگه است. پدر این دانش آموز، 2 باند رقیب را اداره می کنند. راکو و چیتوگه، به نوعی از یکدیگر متنفر هستند اما برای برقراری صلح بین باندها ، پدران آنها تصمیم می گیرند که فرزندانشان با یکدیگر دوست باشند. راکو و چیتوگه باید وانمود کنند که همدیگر را دوست دارند تا اوضاع خراب نشود. در این بین، راکو، به دختر دیگری علاقمند است. اتفاقات بین این سه نفر، لحظات کمدی و عاشقانه این انیمه را رقم می زند. باور این موضوع که چیتوگه و اونودرا، هر دو می توانند در قلب راکو جای داشته باشند، حدسی است که برای مخاطب تا انتهای این انیمه، جذاب و مجهول باقی می ماند.

انیمه عاشقانه

انیمه عاشقانه :Toradora 

ریوجی تاکاسو چهره ای خشن اما شخصیتی لطیف دارد، در حالی که تایگا آیساکی، دختری کوچک اما به شدت خشن است و همیشه برای یک جنگ آماده است!!! این عصبانیت تایگا به حدی زیاد است که در مدرسه به او لقب ببر داده اند. تایگا و ریوجی به صورت اتفاقی با یکدیگر صحبت می کنند و متوجه می شوند که هر کدام، دوست صمیمی طرف مقابل را دوست دارند. آنها تصمیم می گیرند که برای رسیدن به فرد مورد علاقه شان به یکدیگر کمک کنند. Toradora یک انیمه عاشقانه با ته مایه ای دلچسب از ژانر کمدی است. شخصیت های تورادورا به خوبی به مخاطب معرفی می شود و بسیار دلپذیرند.

انیمه عاشقانه

Your Lie in April

دروغ تو در ماه آوریل، یک انیمه عاشقانه با داستانی صمیمانه در مورد آریما کائوسی، پیانیست دوره گردی است که بر اثر یک حادثه، مسیر کاری اش از روال عادی خارج می شود. برخورد تصادفی او با کائوری میازونو که یک ویولونیست با روحیه است، شور و اشتیاقی را که فکر می کرد مدتهاست در وجودش کمرنگ شده، دوباره زنده می کند.

آنچه انیمه ” دروغ شما را در آوریل ” را جالب می کند، رابطه عاشقانه آریما و کائوری نیست. بلکه کاوش در مسائل شخصی پیچیده آنها و راهی است که این دو برای نزدیک شدن به یکدیگر استفاده می کنند.

بیشتر بخوانید: رازهای پنهان انیمیشن ها

رابطه مخرب آریما با مادرش و تاثیر ماندگار آن بر روان او، ابر تاریکی است که او را احاطه کرده است. وقتی انگشتانش کلیدهای پیانو را لمس می کنند، خاطرات تلخ او را می پوشانند و بر او غلبه می کنند تا جایی که قادر به شنیدن صدای موسیقی که خود می نوازد نیز نخواهد بود.

انرژی زیاد و اشتیاق سرسختانه کائوری برای دیدن او که در تاریکی می جنگد، چراغ هدایتگر او می شود. آنها هر دو می دانند که موسیقی برایشان واقعا چه معنایی دارد و به مرور، خودشان برای یکدیگر چه معنایی دارند. انیمه ” دروغ شما در ماه آوریل ” به همان اندازه که عاشقانه است، زمینه ای قوی از درام را نیز در خود دارد.

انیمه عاشقانه

انیمه عاشقانه : Monthly Girls’ Nozaki-kun

ماهانه دختران نوازاکی کن، یک انیمه عاشقانه با محوریت عشق بین یک دختر نوجوان دبیرستانی به نام چیو ساکورا و نوزاکی کن، یک نویسنده کتاب های مانگای عاشقانه است. چیو ساکورا به طور اتفاقی، دستیار نوزاکی می شود و بین این دو اتفاقات می افتد که لحظاتی عاشقانه و کمدی را رقم می زند. Monthly Girls’ Nozaki-kun به عنوان یک انیمه کوتاه 12 قسمتی، مطمئنا ارزش دیدن را خواهد داشت.

انیمه عاشقانه

His and Her Circumstances

شرایط او و او، که با نام کاره – کانو نیز شناخته می شود، روایتگر داستان عشق بین دو دانش آموز به ظاهر کامل اما در باطن پر از نقص است. یوكینو میازاوا دانش آموز خود شیفته ای که به خود لقب ملکه داده است، با سویچیرو آریما، که یک مدل است، آشنا می شود. یوكینو سعی در خراب کردن سویچیرو دارد اما سویچیرو بسیار سریع متوجه می شود و از یوكینو شروع به اخاذی می کند.

با پیشروی داستان، بین این دو یک رابطه دوستی و در نهایت عاشقانه ایجاد می شود. عشق در این انیمه، به صورت واقع گرایانه ای مطرح شده است. این انیمه 26 قسمتی، یکی از بهترین های موجود در لیست 11 انیمه عاشقانه است.

انیمه عاشقانه

انیمه عاشقانه : Clannad: After Story

Clannad: After Story دنباله ای بر سریال Clannad است. داستان این انیمه، با وقایع پس از فارغ التحصیلی دبیرستان تومیا و ناگیسا در سری اول، شروع می شود. این انیمه عاشقانه با روابط خانوادگی قوی و مشکلات فردی زوجین سروکار دارد و اگر سری اول آن را نیز تماشا کنید، با یک داستان خوب بسیار شیرین، هیجان انگیز سر و کار خواهید داشت که اشکتان را در خواهد آورد.

انیمه عاشقانه

5 Centimeters Per Second

5 سانتیمتر در ثانیه فیلمی است که در سه بخش مجزا، زندگی کودکی و بزرگسالی تاکاکی تونو را پوشش می دهد. او به عنوان یک دانش آموز تازه وارد به دبیرستان، با دختری به نام آکاری دوست شده و عاشق او می شود. ” 5 سانتیمتر در ثانیه ” یک انیمه عاشقانه است که علاوه بر اینکه در مورد یک عشق نوجوانانه است، فاصله بین دو نفری را که توانایی برقراری ارتباط با یکدیگر را ندارند، به خوبی به تصویر می کشد.

بیشتر بخوانید: بهترین بازی های جهان باز یا Open World

انیمه عاشقانه

انیمه عاشقانه : Lovely Complex

ریسا کویزومی، بلندقدترین دختر کلاس است. در مقابل، آتسوشی اوتانی، کوتاه ترین پسر کلاس است. Lovely Complex یک انیمه عاشقانه و روایتگر رابطه بین ریسا و آتسوشی است. تفاوت قد این دو، یک چالش بزرگ برای آنهاست. این انیمه، پر از صحنه های عاشقانه و کلاسیک و البته خنده دار است و می تواند اوقات مفرحی را برای شما به ارمغان بیاورد.

 

قطعا تعداد انیمه هایی که می توانند در این لیست قرار بگیرند بسیار زیاد است. اما این 11 انیمه، از دیدگاه مخاطبان و بر اساس امتیازهای IMDb و منتقدان، به عنوان پربیننده ترین انیمه های عاشقانه انتخاب شدند.به نظر شما چه انیمه های دیگری را می توان در این لیست قرار داد؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا