دانستنی های عمومیمقالات سینما و تلویزیونمقاله های عمومی سرگرمی
موضوعات داغ

پرده برداری از رازهای پنهان انیمیشن ها

رازهای پنهان انیمیشن هایی که تا به حال از آنها خبر نداشته اید.

رازهای پنهان انیمیشن ها، چیزهایی است که به احتمال زیاد در مورد بیشتر آنها، چیزی نمی دانید و این مقاله باعث شگفتی شما خواهد شد. دنیای ما پر از رمز و راز های مختلف است. به هر طرف که نگاه کنیم، چه از محیط اطرافمان و چه مردمی که با آنها سروکار داریم . چه در زندگی شخصی و.. رازهایی نهفته است. حتی در کارتون ها و فیلم هایی که می بینید نیز، راز هایی وجود دارد. رازهایی که شاید گشودن بعضی از آنها بیش از هزاران سال هم طول بکشد، ولی این کار در مورد کارتون ها، بسیار راحت تر است. در این مقاله در مورد رازهای پنهان انیمیشن ها چه قدیمی و چه جدید، شما صحبت خواهم کرد. برای اطلاع از اخبار سایر موضوعات داغ دنیای سرگرمی و انیمیشن و کارتون، مجله دانش و سرگرمی پیکاک را دنبال کنید.رازهای پنهان انیمیشن ها

رازهای پنهان انیمیشن ها: نژاد سگ اسکوبی دو چیست؟

اسکوبی دو یازدهمین کارتونی است که در لیست پرده برداری از رازهای پنهان انیمیشن ها، قصد بررسی آن را داریم. نژاد سگ اسکوبی دو، دانمارکی است. سازنده این کارتون ایده طراحی خود را از همین نژاد دانمارکی سرشناس گرفته است. اما در طراحی نهایی این شخصیت رنگ بدن آن عوض شده است. حتی تغییرات کوچکی در بعضی از قسمت های بدن این سگ نیز انجام شده و در نهایت چند خال بر روی بدنش کشیده شده است.

بهترین بازی های PS4 را می شناسید؟

رازهای پنهان انیمیشن ها

آیا دانلد داک اردک خوار است؟

دانلد داک دارای راز های عجیب زیادی است که بررسی و پیدا کردن تک تک آنها، شاید چندین سال طول بکشد!!! بعضی از کاربران در قسمت روز شکرگزاری این کارتون، از دیدن این صحنه تعجب کرده اند. به احتمال زیاد غذای روی میز یک بوقلمون است. این قسمت شامل مراسم روز شکرگزاری است و طراح کارتون خواسته است تا این قسمت را بسیار شبیه به دنیای ما انسان ها به تصویر بکشد و طبق سنت بوقلمون سرو کند اما در این قسمت، اردک ها بوقلمون می خورند!!!!

رازهای پنهان انیمیشن ها

رازهای پنهان انیمیشن ها: جری در کارتون تام و جری چه جنسیتی دارد؟

کارتون تام و جری و شخصیت جری موشه بامزه، نهمین رازی است که قصد داریم تا در مورد آن صحبت کنیم. اگر این کارتون را تا به حال دیده باشید، متوجه رفتار های جری با موش های مونث شده اید. جوری که او به آن ها ابزار علاقه می کند این پیام را به ما می دهد که او پسر است!!!

رازهای پنهان انیمیشن ها

بچه خورشیدی انیمیشن  Teletubbies الان چه شکلی است؟

بچه خورشیدی، هشتمین کارتونی است که راز مخفی خاصی دارد و در این لیست قرار گرفته است. البته بچه خورشیدی، الان بزرگ شده است. جس اسمیت 22 ساله، همان بچه خورشیدی است. جس اسمیت در 19 سالگی گفت که از چهره او برای نمایش بچه خورشیدی استفاده شده است. بله درست متوجه شدید. جسی بازیگر نیست. بلکه فقط لبخند جسی مورد توجه دندان پزشکش قرار گرفت و از طرفی تهیه کنندگان سریال  Teletubbies به دنبال بازیگری برای نقش بچه خورشیدی بودند و این نقش به جسی رسید.

رازهای پنهان انیمیشن ها

چرا هیچ کس صورت خدمتکار کارتون تام و جری را ندیده است؟

تمام کسانی که کارتون تام و جری را از قدیم تا به الان دنبال کرده اند، حتما در این مورد کنجکاو شده اند. تقریبا در هیچ کدام از قسمت های این کارتون، ما صورت خدمتکار را نمی بینیم و فقط دست و پاهای او مشخص است. بگذارید این مسئله را برای شما روشن کنم. این انیمیشن بر اساس دیدگاه حیوانات نسبت به انسان ها ساخته شده است. مثلا اگر حیوان خانگی داشته باشید اثر حضور او را با اثر پنجه اش در محیط خانه مشاهده خواهید کرد. از دید این حیوانات نیز حضور انسان ها بر اساس وسایل و لباس های آن ها تعریف می شود و چهره آن ها مورد بحث نیست با این حال سازندگان تصمیم گرفتند، در یکی از قسمت ها صورت این خدمتکار مشخص باشد.

رازهای پنهان انیمیشن ها

رازهای پنهان انیمیشن ها: چرا شخصیت های کارتون سیمپسونها زرد رنگ هستند؟

انیمیشن سیمپسونها از آن دسته انیمیشن هایی  است که غیر ممکن است که در لیست های مربوط به رازهای پنهان انیمیشن ها جایی نداشته باشد. سیمپسون ها این روزها بیشتر به خاطر پیش بینی های عجیب و غریبش بر سر زبان ها افتاده است تا جایی که بعضی از افراد، این پیش بینی ها را جدی می گیرند. یکی از عجیب ترین چیزهایی که در این انیمیشن وجود دارد رنگ زرد کاراکتر ها است. مت گرونینگ، خالق این مجموعه معتقد بود که این کاراکتر ها باید به گونه ای متفاوت ساخته شوند. او علاقه ای نداشت تا از کاراکتر های خوک صورتی  که در آن زمان ها پخش میشد ایده بگیرد. اما هنگامی که انیماتورها، شخصیت های هومر، مارژ، مگی، بارت و لیزا را با رنگ زرد طراحی کردند و به او نشان دادند،  از این موضوع استقبال زیادی کرد و انقلابی در طراحی شخصیت های کارتونی شکل گرفت. امروزه غیر ممکن است کسی این شخصیت های زرد رنگ را نشناسد، حتی می توان گفت دلیل محبوبیت انیمیشن مینیون ها نیز توجه انیماتور ها به رنگ زرد در طراحی آن ها است.

فروش باورنکردی بازی GTA V

رازهای پنهان انیمیشن ها

رازهای پنهان انیمیشن ها: چرا اکثر کاراکتر های انیمیشن ها 4 انگشتی هستند؟

شاید برایتان عجیب است که چرا کاراکتر های انیمیشنی 4 انگشت دارند؟ پنجمین رازی که قرار است در رازهای پنهان انیمیشن ها بررسی کنیم، کاراکترهای 4 انگشتی هستند. زمانی که اولین انیمیشن های دیزنی به صورت دستی تولید میشد، طراحی بدن شخصیت ها، به این شکل باعث صرفه جویی در زمان تولید و هزینه نهایی می شد. شاید تصور کنید که این مورد زیاد هم مهم نیست اما اشتباه می کنید. در شرایطی که بیش از صد کاراکتر کارتونی، توسط یک تیم بزرگی از انیماتور ها طراحی می شد، حذف یک انگشت، دردسر چندین ماه کار طولانی را از دوش انیماتورها برمیداشت. به مرور زمان این کار تبدیل به یک سنت شد که هنوز هم از آن استفاده می شود.\

رازهای پنهان انیمیشن ها

رازهای پنهان انیمیشن ها: دلیل نامگذاری شخصیت های لاک پشت های نینجا چیست؟

تقریبا همه  بچه های امروزی، انیمیشن لاک پشت های نینجا را حداقل یک بار دیده اند و با آن آشنایی دارند. طراحان این انیمیشن ابتدا قصد داشتند تا اسم های ژاپنی را برای این کاراکتر ها در نظر بگیرند، ولی بعد از مدتی تصمیم گرفتند تا با هنرمندان عصر رنسانس شوخی کنند و نام لاک پشت ها را از نام های میکل آنژ ، لئوناردو داوینچی، رافائل سانتسیو و برنینی ایده برداری کردند ولی از آن جایی که برنینی، جذابیت چندانی نداشت، سازندگان از نام دوناتلو استفاده کردند.

غذاهای عجیب و غریب نقاط مختلف دنیا را بشناسید

رازهای پنهان انیمیشن ها

رازهای پنهان انیمیشن ها: چرا بیشتر پرنسس های دیزنی مادر ندارند؟

شاید غم انگیز ترین رازهای پنهان انیمیشن ها، بدون مادر بودن اکثر پرنسس های دیزنی است. این مورد به شخص والت دیزنی، موسس کمپانی دیزنی برمیگیرد. والت دیزنی، پس از اولین سود عظیم خود، خانه ای را برای والدینش خریداری می کند. در طی حادثه نشت گاز، مادر والت دیزنی به  طرز ناراحت کننده ای می میرد و این احساس گناه در والت دیزنی باعث می شود تا عنصر والدین را از فیلمنامه ها و انیمیشن های خود حذف کند. ولی همان طور که گفته شد این یک نظریه است که با زمان وقوع این اتفاق در ارتباط است. در واقع دیزنی با حذف مادران از این انیمیشن ها سعی در نشان دادن استقلال برای شخصیت ها را دارد. از طرفی این موضوع به ویژه برای مخاطبان کودک و نوجوان حائز اهمیت است.

رازهای پنهان انیمیشن ها

رازهای پنهان انیمیشن ها: آیا شخصیت تارزان، برادر آنا و السای فیلم فروزن است؟

این تئوری بر اساس گفته های کریس باک مدیر اصلی عناوین فروزن و تارزان است. بر اساس این نظریه پادشاه و ملکه آرندل از حادثه غرق شدن کشتی نجات پیدا کردند و به یک جزیره گرمسیری پناه بردند. آنها در این سفر طولانی صاحب پسری شدند و پس از حضور در جزیره پناهگاهی را برای زندگی بنا کردند. پس از مدتی و طی حمله یوزپلنگ والدین آن پسر کشته شدند و آن نوزاد به دست گوریل ها بزرگ شدو حدس میزنیم که این پسر، تارزان و برادر آنا و السا باشد.

رازهای پنهان انیمیشن ها

رازهای پنهان انیمیشن ها: دستورالعمل مخفی خرچنگی برگر چیست؟

بالاخره نوبت به اولین راز مهم لیست رازهای پنهان انیمیشن ها رسید. این راز هم چیزی نیست جز دستور ساخت همبرگر خرچنگی!!! اگر باب اسفنجی را دیده باشید، میدانید که پلانکتون همیشه سعی داشت تا دستور مخفی همبرگر آقای خرچنگ را بدست بیاورد اما هیچوقت موفق نمیشد. در این مقاله ما این راز را برای شما برملا می کنیم.

بازیگر نقش منفی کاپیتان مارول 2 مشخص شد

یک خرچنگی برگر شامل نان تست، ترشی، کاهو، خیار شور ریز، گوجه حلقه شده، گوشت چرخ کرده گاو یا خوک به همراه تخم مرغ،  سس گوجه، خردل، نمک و فلفل سیاه است. یعنی همان ترکیب های همبرگرهای معمولی خودمان!!! طرز تهیه آن هم مانند همبرگرهای معمولی است و فرقی ندارد. نان را نصف می کنید و گوشت همبرگری سرخ شده را داخل آن می گذارید و خردل، سس گوجه، خیارشور، کاهو، پنیر و گوجه فرنگی را به آن اضافه می کنید و همبرگر خرچنگی شما آماده است.

در مقالات بعدی هم در مورد رازهای پنهان انیمیشن ها مفصل تر با شما صحبت خواهیم کرد و تعداد بیشتری از رازهای پنهان انیمیشن ها را برای شما برملا خواهیم کرد.

امیر بهمن پور

امیر بهمن پور هستم، متولد 71، مترجم و تولید کننده محتوا هستم و در حال حاضر با مجله دانش و سرگرمی پیکاک همکاری میکنم. امیدوارم از مقالاتی که براتون میذارم، لذت ببرین.

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا