دانستنی های علمیدانستنی های عمومیمقاله های عمومی سرگرمی
موضوعات داغ

موجودات ترسناک ساکن استرالیا

ترسناک ترین موجوداتی که از وجود آنها بی خبر بوده اید....

اگر فیلم های سینمایی ژانر وحشت را دیده باشید، حتما با تعدادی از موجودات ترسناک خیالی که در این قبیل فیلم ها نمایش داده می شوند، روبرو شده اید. این موجودات ترسناک شاید از نظر شما، در دنیای واقعی وجود نداشته باشند اما باید بگوییم که اینطور نیست و بسیاری از این موجودات، برگرفته از نمونه های واقعی هستند و با هنر کارگردان و استفاده از جلوه های ویژه، به این شکل درآمده اند. در قاره اقیانوسیه و در کشور استرالیا، گونه های مختلف گیاهی و جانوری زندگی می کنند. از کانگوروهای زیبا گرفته تا حیوانات واقعا ترسناکی که هیچ کس نمی خواهد آنها را در زندگی واقعی ببیند. ظاهر برخی از آنها جوری است که به نظر می رسد شخصیت های اصلی یک فیلم ترسناک باشند! در این مقاله می خواهیم تا شما را با 11 موجود ترسناکی که در استرالیا زندگی می کنند و به تازگی توسط دانشمندان کشف شده اند، آشنا کنیم. برای اطلاع از سایر دانستنی های علمی، مجله دانش و سرگرمی پیکاک را دنبال کنید.


موجودات ترسناک

موجودات ترسناک : Grimpoteuthis

Grimpoteuthis نوعی اختاپوس است که بیشتر در نواحی عمیق یافت می شود. این اختاپوس ها به طور متوسط حدود 8 اینچ ( حدود 20 سانتی متر ) طول دارند و در موارد استثنایی طول آنها به 70 اینچ ( حدود 178 سانتی متر ) و 16 پوند ( حدود 7.5 کیلوگرم ) وزن هم میرسد.

9 راز شگفت انگیز از چیزهایی که اطرافتان می بینید

موجودات ترسناک

ستاره شکننده

ستاره شکننده، دومین موجود در لیست موجودات ترسناک ساکن استرالیا است. این موجود برخلاف ظاهر ترسناکی که دارد، ابدا خطرناک نیست. بعضی از انواع این گونه، شاخک های بزرگی دارند که طبیعتا ظاهر آنها را ترسناک تر می کند.

موجودات ترسناک

موجودات ترسناک : عنکبوت دریایی

عنکبوت ها، موجوداتی هستند که روزی زمین هم، افراد زیادی از آنها وحشت دارند چه برسد در دریا. دانشمندان بیش از 1000 نوع عنکبوت دریایی را می شناسند که هم در کنار ساحل و هم در آبهای عمیق زندگی می کنند.

کتاب هایی که به نویسندگان خود رحم نکرده اند!!

موجودات ترسناک

ماهی بی چهره

چهارمین موجود در لیست موجودات ترسناک ساکن استرالیا، این ماهی ترسناک بدون صورت است. موجودی که فقط دهان و سوراخ های بینی دارد و فاقد چشم است. علت عدم وجود چشم در این ماهی، محل زندگی این موجود است که در اعماق دریا است. جایی که نوری وجود ندارد که نیازی به چشم داشته باشد. آخرین مرتبه ای که این ماهی صید شده، در سال 1873 بوده است.

موجودات ترسناک

موجودات ترسناک : آنتوزوآ

عروس های دریایی و موجودات مشابه آنها، همیشه از زیباترین موجودات و در بعضی مواقع به خاطر نیش سمی که دارند، از خطرناک ترین موجودات دریایی بوده اند. آنتوزوآ نیز از این قاعده مستثنی نیست. شاید چندان ترسناک به نظر نرسد اما میتواند خطرناک باشد و به راحتی یک غواص بی احتیاط را نیش بزند.

غذاهای عجیب و غریب نقاط مختلف دنیا

موجودات ترسناک

مارمولک ماهی Deepsea

مارمولک ماهی Deepsea، ششمین موجود در لیست موجودات ترسناک ساکن استرالیا است. دندان های تیز و چشمان تیره این ماهی می تواند هر کسی را بترساند. با این حال ، نیازی به ترس نیست چرا که حتی اگر در نزدیکی ساحل استرالیا هم غواصی کنید، این ماهی را نخواهید دید. مارمولک ماهی در عمق از 3000  تا 8000 فوت ( حدود 900 تا 2400 متر ) دریا ساکن است.

موجودات ترسناک

موجودات ترسناک : ماهی چربی

Blobfish یا ماهی چربی، یکی از بامزه ترین چهره ها را در بین ماهی ها دارد. این ماهی بومی استرالیا و متاسفانه، یکی از گونه های در حال انقراض است.

موجودات ترسناک

سه پایه ماهی

اگر فکر می کنید ماهی ها نمی توانند بایستند، باید بگوییم که سخت در اشتباهید. سه پایه ماهی یکی از موجودات ترسناک ساکن استرالیا است که به دلیل 2 زائده استخوان مانند در کنار آبشش، قابلیت ایستادن در موقع شکار را دارد.

رازهای پنهان در انیمیشن های معروف دنیا

موجودات ترسناک

موجودات ترسناک : ایزوپودا

ایزوپودا، یکی از موجوداتی است که شاید ظاهری آرام داشته باشد، اما رشد فوق العاده زیادی دارد و به زودی سیاره زمین را تسخیر خواهد کرد. بیش از 10 هزار و 500 گونه  مختلف از این موجود، در آب و خشکی وجود دارد. این موجودات به شدت ریز هستند و برخی از آنها به سختی قابل مشاهده اند. در حالی که برخی دیگر جثه بسیار بزرگتری دارند.

موجودات ترسناک

ماهی افعی

ماهی افعی یکی دیگر از موجودات ترسناک ساکن استرالیا است این ماهی ها علی رغم اندازه بسیار کوچکی که دارند (13 اینچ معادل 33 سانتی متر)، بسیار ترسناک به نظر می رسند. بدن آنها با اندام های درخشانی پوشیده شده است که به آنها کمک می کند یکدیگر را در اعماق اقیانوس پیدا کنند.

موجودات ترسناک

موجودات ترسناک : کرم های خاکی

فکر میکردید که کرم خاکی نیز در این لیست جای داشته باشد؟ این کرم های خاکی طولی بین 0.039 تا 9.8 فوت ( 1 سانتی متر تا 3 متر ) را دارند و جز جثه غیر عادی که دارند، چیز چندان ترسناکی در مورد آنها وجود ندارد. کرم های خاکی، در واقع برای محیط زیست بسیار مفید هستند. زیرا می توانند خاک را به ماده هوموس تبدیل کنند که حاصلخیزی خاک را بهبود می بخشد.

در سرتاسر کره زمین، موجودات ترسناک زیادی وجود دارند که در مقالات بعدی، سعی می کنیم در مورد آنها نیز با شما صحبت کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا