اخبار سینما و تلویزیوناخبار کمیکمقالات سینما و تلویزیون
موضوعات داغ

لیست ابرقهرمان های دکتر استرنج 2 که در این فیلم حضور دارند!

فیلم مستقل جدید از شخصیت دکتر استرنج به احتمال زیاد سوپرایزهای ویژه ای برای طرفداران مارول خواهد داشت.

از آنجایی که فاز 4 مارول همچنان با کمبود فیلم قابل توجهی همچون فیلم های پرفروش انتقام جویان روبه رو است، به نظر می رسد دکتر استرنج (دکتر استرنج در مولتی ورس جنون) بزرگترین فیلم سال کمپانی مارول باشد. زیرا همانطور که از اسم فیلم نیز مشخص است، اتفاقات سریال هایی همچون «وانداویژن» و «لوکی» و همچنین فیلم «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» قرار است در دکتر استرنج 2 ادامه پیدا کرده و احتمالا شاهد حضور ابرقهرمانان زیادی در این فیلم باشیم. لازم به ذکر است که تاریخ اکران دکتر استرنج 2 مصادف با 5 فروردین 1401 خواهد بود. در این مقاله قصد داریم لیست ابرقهرمان های دکتر استرنج 2 را که احتمالا در این فیلم حضور خواهند داشت با یکدیگر بررسی کنیم. پس برای شناختن شخصیت های فیلم دکتر استرنج 2 با مجله دانش و سرگرمی پیکاک همراه باشید.پس از اولین فیلم دکتر استرنج که با استقبال متوسطی روبرو شد، بندیکت کامبربچ نقش پررنگی در MCU ایفا کرده و شاهد حضور او در فیلم های «اونجرز» و «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» بوده ایم. اما به نظر می رسد این بار نوبت خود استیون استرنج است که در فیلمی مستقل، نقش بسیار برجسته ای در دنیای مارول ایفا کند.

طبق تریلرهایی که تا کنون از دکتر استرنج 2 منتشر شده اند، قطعا شاهد حضور اسکارلت ویچ با بازی الیزابت اولسن و آمریکا چاوز (یک شخصیت جدید الورود به دنیای مارول) نیز در این فیلم خواهیم بود. اما به هیچ عنوان نمی توان لیست ابرقهرمان های دکتر استرنج 2 را به همین دو ابرقهرمان محدود کرد. فیلم برداری های مجدد استودیو مارول در حالی که تصویربرداری فیلم دکتر استرنج 2 مدتی قبل به اتمام رسیده بود، نوید بیشتر شدن ستاره های این فیلم را به طرفداران MCU می دهد. البته این فیلم برداری های مجدد باعث شد تاریخ اکران دکتر استرنج 2 از آبان 1400 به فروردین 1401 تغییر پیدا کند. حالا و پس از اینکه توبی مگوایر و اندرو گارفیلد یکبار دیگر در فیلم «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» در کنار تام هالند به ایفای نقش مرد عنکبوتی پرداختند، دیگر هیچ چیز در دنیای مارول قابل پیش بینی نیست.

لیست ابرقهرمان های دکتر استرنج 2

با پایان یافتن فیلمبرداری های مجدد و اعلام تاریخ اکران دکتر استرنج 2 ، حدس هایی درباره شخصیت های دکتر استرنج 2 زده می شود که امکان دارد در فیلم «دکتر استرنج: مولی ورس جنون» حضور داشته باشند. هیجان طرفداران با علم به اینکه استودیو مارول همواره در انتخاب بازیگر تبهر خاصی داشته بسیار بالاست. حتی با اینکه در طول سال های متمادی شاهد حضور بازیگران مختلف برای بازی در نقش یک ابرقهرمان نیز بوده ایم، مارول هر بار با منطقی صحیح پاسخگوی سوالاتی که در ذهن مخاطبین شکل می گرفتند بوده است. از همین رو ممکن است این بار در «دکتر استرنج 2 : مولی ورس جنون» شاهد حضور بازیگرانی جدید در نقش ابرقهرمانان قدیمی باشیم!

بیشتر بخوانید: قدرتمندترین دشمن اونجرز کیست؟

به هر حال با همه ی این تفاسیر لیست ابرقهرمان های دکتر استرنج 2 هنوز یک راز است اما با کمی نکته سنجی و مقداری تخیل می توان این لیست را تکمیل کرد. کاری که قرار است در این مقاله با یکدیگر انجام دهیم.

لیست ابرقهرمان های دکتر استرنج 2 که احتمالا در این فیلم حضور دارند

لیست ابرقهرمان های دکتر استرنج 2

آیرون من با بازی تام کروز

در نهایت این رابرت داونی جونیور بود که برای ایفای نقش تونی استارک با نام مستعار آیرون من انتخاب شد. با اینکه در آن زمان او انتخاب اصلی MCU برای ایفای این نقش  نبود، اما با گذشت زمان داونی جونیور توانست محبوبیت زیادی به عنوان آیرون من به دست آورد. مارول ابتدا می خواست تام کروز را برای این نقش انتخاب کند اما به هر ترتیب این اتفاق رخ نداد. اما حالا چطور؟ تصور کنید یک آیرون من دیگر از یکی از دنیاهای موازی و با هنرمندی یک بازیگر جدید وارد MCU شود. چقدر دوست دارید تام کروز را در لباس آهنی آیرون من به عنوان یکی از شخصیت های فیلم دکتر استرنج 2 تماشا کنید؟

کاپیتان آمریکا با بازی جان کرازینسکی

دقیقا مانند ماجرای رابرت داونی جونیور، کریس اونز هم از ابتدا به عنوان کاپیتان آمریکای دنیای مارول انتخاب نشده بود. مارول ابتدا قصد داشت ستاره ی سریال The Office یعنی جان کرازینسکی را به عنوان کاپیتان آمریکا انتخاب کند. با این حال پس از گذشت این همه سال، اخیرا شایعات زیادی مبنی بر بازگشت جان کرازینسکی به MCU (البته این بار در نقش رید ریچاردز یا آقای شگفت انگیز، رهبر گروه چهار شگفت انگیز) مطرح شده اند. اما اگر برنامه ی مارول برای ساخت بازسازی جدید از فیلم چهار شگفت انگیز انتخاب کرازینسکی به عنوان رید ریچاردز نباشد، می توان متصور شد که او شاید به عنوان کاپیتان آمریکا حضوری افتخاری در لیست ابرقهرمان های دکتر استرنج 2 داشته باشد.

بیشتر بخوانید: بازیگر نقش منفی کاپیتان مارول 2 مشخص شد!

هالک  با بازی ادوارد نورتون

در بیشتر موارد، MCU توانسته است بازیگران خود را برای پروژه های چندین ساله در کنار خود داشته باشد. اما در برخی از موارد نادر، بازیگران برای مدتی از ایفای نقش کنار گذاشته شده اند و بعدها به نقش های خود بازگشته اند. ادوارد نورتون هم چنین وضعیتی در دنیای مارول دارد. او ابتدا در سال 2008 در فیلم The Incredible Hulk نقش بروس بنر را بازی کرد و در حالی که مارک روفالو یک جانشین فوق‌العاده برای این نقش بوده است اما دیدن دوباره ادوارد نورتون در نقش هالک پس از حدود 14 سال می تواند بسیار جذاب باشد.

ثور با بازی تام هیدلستون

تام هیدلستون قبل از اینکه برای نقش لوکی انتخاب شود، ابتدا برای نقش ثور تست داده بود. در نهایت همه چیز خوب پیش رفت، زیرا این بازیگر بریتانیایی برای بازی در نقش لوکی، خداوندگار شرارت بسیار مناسب‌تر بود. اما با توجه به اینکه قبلاً شایعه شده بود که هیدلستون در مولتی ورس جنون دوباره به نقش لوکی باز خواهد گشت، دیدن او در نقش ثور خدای آذرخش نیز خالی از لطف نیست.

بلک ویدو با بازی امیلی بلانت

یکی دیگر از ستاره هایی که برای بازی در دنیای مارول بسیار مناسب به نظر می رسد امیلی بلانت است. بازیگری که قبل از انتخاب اسکارلت جوهانسون به عنوان بلک ویدو، جزو گزینه های بازی در این نقش بوده و با توجه به ازدواج او با جان کرازینسکی در دنیای واقعی، می تواند گزینه ی جذابی برای استودیو مارول باشد. در این صورت تیم MCU می توانند رابطه ی عاشقانه ی کاپیتان آمریکا و بلک ویدو را به زیبایی هر چه تمام تر در قاب نقره ای سینما به تصویر بکشند.

بیشتر بخوانید: سوتی های فیلم های ابرقهرمانی!

هاکای با بازی جنسن اکلس

ستاره ی سریال سوپرنچرال پس از تست دادن برای بازی در نقش کاپیتان آمریکا، پیشنهاد بازی در نقش هاکای را هم به دلیل تعهد داشتن به پروژه های دیگری که آن زمان در دست ساخت داشت رد کرده است. حالا تصور کنید که او دوباره برای بازی در این نقش انتخاب شود! تماشای 5 یا 6 انتقام جوی اول دنیای مارول، این بار با بازیگرانی متفاوت! تیم انتقام جویانی که ممکن بود کاملا با چیزی که امروز می شناسیم متفاوت باشند.

دکتر استرنج با بازی واکین فینیکس

علیرغم اینکه فیلم دکتر استرنج 2 یک فیلم در مقیاس بزرگ و فیلمی در حد و اندازه های فیلم های اونجرز برای دنیای مارول خواهد بود، اما هنوز هم فیلمی مستقل از شخصیت دکتر استرنج به شمار می رود. پس مشاهده ی یک ورژن دیگر از دکتر استرنج در این فیلم بسیار جذاب خواهد بود. واکین فینیکس را می توان یکی دیگر از سورپرایزهای لیست ابرقهرمان های دکتر استرنج 2 دانست. فینیکس در گذشته و قبل از بازی در نقش جوکر یکی از گزینه های مارول برای بازی در نقش دکتر استرنج بود که این پیشنهاد را صراحتا رد کرد. اما شاید حالا این بازیگر اسکار گرفته علاقمند به حضوری افتخاری در این نقش به عنوان یکی دیگر از شخصیت های فیلم دکتر استرنج 2 باشد.

مرد عنکبوتی با بازی توبی مگوایر

سم ریمی که کارگردان سه گانه ی اول مرد عنکبوتی بوده، این بار کارگردانی فیلم دکتر استرنج 2 را در MCU به عهده گرفته است. پس آیا زمان مناسب همکاری دوباره ی سم ریمی و توبی مگوایر فرارسیده است؟ در میان تمامی ستارگان لیست ابرقهرمان های دکتر استرنج 2 این اتفاق محتمل ترین اتفاق ممکن است. زیرا مگوایر به تازگی در فیلم «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» به نقش خود بازگشته و این احتمال وجود دارد که علاقه ی زیادی به بازگشت به دنیای MCU داشته باشد.

پیشنهاد ویژه: فیلم های رمانتیک مناسب روز ولنتاین را بشناسید

لیست ابرقهرمان های دکتر استرنج 2

لیست ابرقهرمان های دکتر استرنج 2 : لوکی و دار و دسته اش

سریال لوکی را شاید بتوان پایه گذار اصلی فیلم دکتر استرنج 2 نام نهاد. در این سریال، لوکی و نسخه های دیگرش (واریانت ها یا نسخه های دیگری از یک شخصیت که در دنیاهای موازی زندگی می کنند) مولتی ورس (دنیاهای موازی) را باز کردند. از آنجایی که فیلم دکتر استرنج 2 نیز مربوط به دنیاهای موازی می شود، شایعاتی وجود دارد که شخصیت های لوکی، سیلوی (لیدی لوکی) و موبیوس در دکتر استرنج: مولتی ورس جنون حضور خواهند داشت.

لوکی (Loki)

آخرین حضور تام هیدلستون در نقش لوکی مربوط به سریال مستقل این شخصیت می باشد. سریالی که با داستان جذابش تقریبا این شخصیت منفی دنیای مارول را به صورت تدریجی به یک قهرمان و شخصیت مثبت تبدیل کرد. با این تفاسیر احتمال اینکه لوکی به کمک دکتر استرنج و واندا بشتابد کم نیست.

سیلوی (Sylvie)

سیلوی یا همان لیدی لوکی، نسخه ی مونث لوکی است که تا قبل از سریال در دنیای موازی دیگری حضور داشت. حضور سیلوی در فیلم دکتر استرنج 2 جایی محتمل تر می شود که او در قسمت آخر سریال لوکی عامل اصلی باز شدن مولتی ورس بوده است.

بیشتر بخوانید: کاستوم های غیرقابل تحمل ابرقهرمان ها

موبیوس (Mobius)

حتی اگر لوکی و سیلوی را در فیلم دکتر استرنج: مولتی ورس جنون نبینیم، حضور سازمان TVA که مسئول مرتب نگاه داشتن تایملاین های زمانی در دنیاهای موازی هستند در این فیلم به شدت محتمل است. در این صورت چه کسی بهتر از شخصیت موبیوس (اوون ویلسون) که نماینده ی سازمان TVA باشد؟

کانگ فاتح (Kang the Conqueror)

سریال لوکی مقدمه ای بر حضور یک شخصیت منفی بالقوه در دنیای مارول بود. شخصیتی به نام کانگ فاتح که واریانت ها یا نسخه های بسیار زیادی از او در دنیاهای موازی دیگر وجود دارند. نسخه هایی که به اعتراف خود کانگ بسیار بی رحم و خونخوار هستند. کانگ فاتح نقشی پررنگ در فیلم جدید «انت من و واسپ: کوانتومانیا» ایفا خواهد کرد اما قبل از آن احتمال برخورد دکتر استرنج با یکی دو مورد از نسخه های دیگر کانگ فاتح در فیلم دکتر استرنج 2 زیاد است.

لیست ابرقهرمان های دکتر استرنج 2

لیست ابرقهرمان های دکتر استرنج 2 : جهش یافته ها (میوتانت ها)

بیش از دو دهه است که فیلم های متنوع و زیادی از مردان ایکس منتشر می شوند. شخصیت های جهش یافته ای که قدرت های خارق العاده دارند و فیلم های زیادی با محوریت آنها ساخته شده است. استودیو مارول هم مسلما به خوبی از این پتانسیل مطلع است و می تواند از میان شخصیت های مختلف سری فیلم های کمپانی فاکس، تعدادی را برای حضور در مولتی ورس جنون و به عنوان شخصیت های فیلم دکتر استرنج 2 انتخاب کند.

ددپول (Deadpool)

حضور ددپول در فیلم دکتر استرنج 2 تا چه حد محتمل است؟ نمی دانیم! پس از 20 سال ساخت فیلم های متنوع، اکثر بازیگران شخصیت های مردان ایکس تغییر خواهند کرد. اما رایان رینولدز در حال حاضر برای بازی در سومین فیلم مستقل ددپول نیز قرارداد دارد. پس چه بهتر که او حضوری افتخاری در فیلم مولتی ورس جنون نیز داشته باشد تا زمینه های حضورش در دنیای مارول فراهم شوند.

ولورین (Wolverine)

هیو جکمن بیش از دو دهه است که در نقش ولورین ظاهر می شود و 9 بار به ایفای نقش این شخصیت پرداخته است. او در کنار رابرت داونی جونیور جزو محبوب ترین بازیگرانی هستند که در نقش یک شخصیت کمیک بازی کرده اند. پس آیا برای شوکه کردن حاضرین در سینما می توان شخصیت دیگری به جز خود لوگان را متصور شد؟ ماجرای حضور ولورین در فیلم دکتر استرنج 2 جایی جذاب می شود که MCU به صورت رسمی از هیو جکمن خواسته بود که در این نقش حضور دوباره ای داشته باشد. اما آیا جکمن قراردادی با استودیو مارول امضا کرده است؟

بیشتر بخوانید: نگاهی کوتاه به فیلم بتمن 2022

پروفسور اکس (Professor X)

طبق گزارش ها، دکتر استرنج در این فیلم قرار است تیمی از ابرقهرمانان پرقدرت را برای مقابله با دشمنی ناشناس دور یکدیگر جمع کند. چارلز اگزاویر یا پروفسور اکس را نیز می توان یکی از قدرتمندترین ابرقهرمانان دنیای کمیک دانست. اما نقش دکتر اکس را چه کسی ایفا خواهد کرد؟ پاتریک استوارت، جیمز مک اووی یا شاید یک بازیگر جدید؟ هر کدام که اتفاق بیافتد، حضور یک ابرقهرمان در حد و اندازه های چارلز اگزاویر در دنیای مارول اتفاقی بسیار جذاب خواهد بود.

مگنیتو (Magneto)

با حضور اسکارلت ویچ در این فیلم، شاید حضور مگنیتو که در کمیک ها پدر واقعی اوست نیز آن چنان غیر منطقی نباشد. مسلما ممکن است که مگنیتو در دنیای مارول پدر واندا مکسیموف (اسکارلت ویچ) نباشد. اما یک حضور کوتاه از ایان مک کلن و یا مایکل فسبندر (بازیگران قبلی نقش مگنیتو) می تواند اشاره ای لطیف و جذاب به خاستگاه شخصیت اسکارلت ویچ باشد.

لیست ابرقهرمان های دکتر استرنج 2

لیست ابرقهرمان های دکتر استرنج 2 : خانواده مکسیموف

پس از اتفاقات سریال وانداویژن و حضور قطعی واندا در فیلم دکتر استرنج دو، گرد هم آمدن خانواده ی خیالی او نیز در این فیلم غیرممکن نخواهد بود. آیا ممکن است دوباره شاهد حضور پسران واندا، ویژه و یا آگاتا هارکنس به عنوان شخصیت های فیلم دکتر استرنج 2 باشیم؟

ویکان و اسپید (Wiccan and Speed)

بیلی و تامی، پسران واندا، با پایان یافتن افسون وست ویو از بین رفته و محو شدند. با این حال در صحنه ی پایانی سریال مشاهده کردیم واندا در حالی که مشغول مطالعه ی کتاب دارک هولد (کتاب گناهان ایزد هرج و مرج : کثان) بود صدای پسرانش را دوباره شنید که او را صدا می زدند. پس احتمالا انگیزه ی اصلی واندا برای همراهی دکتر استرنج یافتن پسرانش خواهد بود. پس به احتمال زیاد دوباره شاهد حضور ویکان و اسپید در دنیای ام سی سو خواهیم بود. اما مشخص نیست که این دو هنوز هم ابرقدرت های خود را داشته باشند یا خیر؟!

ویژن (Vision)

پس از اینکه ویژن در فیلم «انتقام جویان: جنگ ابدیت» به دست تانوس کشته شد، در سریال وانداویژن مشاهده کردیم که گروه S.W.O.R.D یکبار دیگر بقایای به جا مانده از او را با آزمایش های مختلف به زندگی باز گرداندند. ورژن جدیدی از ویژن که بدون سنگ ابدیت به زندگی بازگشته بود اما نشانی از ویژن قبلی نداشت و حتی رنگش نیز کاملا سفید شده بود. از آن جایی که ویژن سفید در اواخر سریال جایگاهش را در دنیای واقعی پیدا کرد، پر بیراه نیست اگر بگوییم که پاول بتانی بار دیگر به عنوان همسر روبوتیک واندا ماکسیموف در فیلم دکتر استرنج دو حضور خواهد داشت.

آگاتا هارکنس (Agatha Harkness)

آگاتا شخصیت منفی اصلی سریال وانداویژن بود و در حال حاضر یکی از کارکشته ترین جادوگرهای دنیای مارول به شمار می رود. به همین دلیل است که او را می توان یک انتخاب مناسب برای حضور در لیست ابرقهرمان های دکتر استرنج 2 (یا شاید لیست دشمنان دکتر استرنج) دانست. این شخصیت پس از اینکه در پایان سریال وانداویژن از اسکارلت ویچ شکست خورد به او گفت: «نمیدونی چه قدرت پلیدی رو آزاد کردی! تو به من احتیاج پیدا خواهی کرد.» شاید این جملات برای پایه گذاری حضور آگاتا هارکنس در فیلم دکتر استرنج 2 در دیالوگ های سریال قرار داده شده باشند. شاید هم قرار است بعدا آگاتا را در سریالی دیگر از دیزنی پلاس ببینیم!

لیست ابرقهرمان های دکتر استرنج 2

لیست ابرقهرمان های دکتر استرنج 2 : چهار شگفت انگیز

پس از اینکه کمپانی فاکس دو بار پیاپی در احیا کردن گروه چهار شگفت انگیز شکست خورد، ریبوت و بازسازی این شخصیت ها در دنیای مارول به دست جان واتس (کارگردان سه گانه ی مرد عنکبوتی) سپرده شده است. در این میان ممکن است شاهد حضور جانی استورم (هیومن تورچ) با بازی کریس اونز! یا حتی رید ریچاردز (آقای شگفت انگیز) در فیلم دکتر استرنج: مولتی ورس جنون باشیم. از آنجایی که تاریخ اکران فیلم 4 شگفت انگیز جدید برای چند سال آینده تخمین زده می شود، شاید بهتر باشد که یک یا دو شخصیت از این گروه به صورت افتخاری حضورش را در دنیای مارول اعلام کند.

لیست ابرقهرمان های دکتر استرنج 2

لیست ابرقهرمان های دکتر استرنج 2 : چه می شد اگر…؟

یکی از پروژه های جدید دنیای مارول، سریال انیمیشنی وات ایف..؟ یا چه می شد اگر…؟ بود که اخیرا در دیزنی پلاس پخش شد. در این سریال به بررسی احتمالات مختلف پرداخته می شود و قهرمانان مارول این بار در موقعیت هایی متفاوت از چیزی که می دانیم قرار می گیرند. قهرمانان مارول در این سریال و در دنیاهای موازی سرنوشت های متفاوتی دارند و ممکن است یک یا چند تن از آنها برای ایفای نقش در فیلم دکتر استرنج دو به دنیای مارول بازگردند.

دکتر استرنج سوپریم (Doctor Strange Supreme)

در سریال چی میشد اگر..؟ ما نسخه ی دیگری از دکتر استرنج را مشاهده کردیم که غمگین از مرگ دکتر کریستین پالمر، سعی در دستکاری تایملاین زمانی و بازگرداندن او به زندگی داشت. در این پروسه او دست به جذب قدرت موجودات فرازمینی زده و در آخر تبدیل به جادوگری سیاه شد. اگر خاطرتان باشد در قسمتی از اولین تریلر فیلم دکتر استرنج 2 دکتر استیون استرنج را با حالتی عجیب و غریب و بدجنس مشاهده می کنیم. بسیاری معتقدند این ورژن از این شخصیت همان دکتر استرنج سوپریم سریال وات ایف…؟ است. در این صورت باید شاهد حضور بندیکت کامبربچ در نقش های مختلفی در این فیلم باشیم.

درباره سریال مورد انتظار ارباب حلقه ها را بیشتر بدانید

کاپیتان کارتر (Captain Carter)

یکی دیگر از قسمت های سریال چی می شد اگر..؟ به زمان جنگ جهانی دوم و درگیری ارتش آمریکا با ارتش نازی ها (هایدرا) مربوط می شد. قسمتی از تاریخ کمیک های مارول که به تزریق سرم ابر سرباز به استیو راجرز و به وجود آمدن ابر سربازی به نام کاپیتان آمریکا مربوط می شود. اما این بار و در این قسمت از سریال What If…? شاهد بودیم که پگی کارتر (عشق جاویدان استیو راجرز) در شرایطی عجیب مجبور به دریافت سرم ابر سرباز شده و به کاپیتان کارتر تبدیل شد. پس آیا می توانیم منتظر ایفای نقش کاپیتان کارتر در فیلم جدید دکتر استرنج باشیم؟

اینفینیتی الترون (Infinity Ultron)

اخیرا مشخص شده است که همدستان ربات الترون (شخصیت منفی اونجرز 2) در فیلم مولتی ورس آو مدنس حضور خواهند داشت! در یکی از قسمت های سریال وات ایف…؟ مشاهده کردیم که الترون همه ی سنگ های ابدیت را در اختیار گرفته و بسیار قدرتمند شده است. اگر قرار باشد مولتی ورس جنون دارای سورپرایزی ویژه باشد، می توان متصور شد که حضور الترون به عنوان یه شخصیت منفی در این فیلم بسیار جذاب خواهد بود.

در مورد حضور بقیه ی شخصیت هایی که در سریال وات ایف…؟ حضور داشتند اطلاعات دقیقی در دسترس نیست. به همین دلیل نمی توان حدس زد که شخصیت هایی همچون گامورا، تانوس، پلنگ سیاه و… در لیست ابرقهرمان های دکتر استرنج 2 حضور خواهند داشت یا خیر؟!

 

منبع: The Direct

ذوالفقار شوقی

متولد 1371 و مترجم، گرافیست و طراح وبسایت هستم و در حال حاضر مدیر اجرایی آژانس تولید محتوای پیکاک... امیدوارم بتونیم با مطالب خوب در خدمت همه ی اقشار جامعه باشیم و اطلاعات شما رو در زمینه های مختلف بالا ببریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا