دانستنی های تاریخیدانستنی های عمومیکتاب
موضوعات داغ

شاهکارهای نویسنده های معروف دنیا

نویسنده هایی که تنها به خاطر یکی از کتاب‌هایشان مشهور هستند

تقریباً هیچ نویسنده‌ای پیدا نمی‌شود که رویای بر آمدن از پس بهترین کتابش را نداشته باشد. درواقع اکثر نویسندگان شناخته‌شده یک شاهکار دارند که تنها با آن شناخته می‌شوند و همواره در تلاش هستند تا با کتاب‌های بعدی از زیر سایه‌ی اثر قبلی خود در بیایند. در این مطلب شاهکارهای نویسنده های معروف دنیا را به شما معرفی خواهیم کرد. کتاب‌هایی که نویسنده‌ی خود را شکست داده و باقی آثار وی را به کتاب‌هایی بی‌ارزش تبدیل کرده‌اند. یکی از نویسنده های این لیست تنها یک کتاب معروف دارد و باقی آثارش همگی ناشناخته هستند. مخاطبین آثار بعدی یکی دیگر از این نویسندگان یعنی آلان میلن (Alan Milne) را به خاطر اینکه اولین کتابش «داستان‌های وینی پو» (Winnie-the-Pooh) جدی نگرفته‌اند. برای اینکه داستان این نویسندگان که اسیر شهرت یکی از کتاب‌هایشان شده‌اند را بدانید با مجله دانش و سرگرمی پیکاک همراه باشید.شاهکارهای نویسنده های معروف دنیا

شاهکارهای نویسنده های معروف دنیا : امیلی برونته و بلندی های بادگیر

امیلی برونته (Emily Brontë) که در اصل یک شاعر بود، بر خلاف خواهرش شارلوت تنها یک کتاب رمان نوشته است. بلندی های بادگیر در سال 1847 چاپ شد و تقریباً تا پایان عمر نویسنده‌اش زیاد موردتوجه قرار نگرفت! تقریباً در پایان قرن 21 بود که این رمان گوتیک به‌صورت بین‌المللی شناخته‌شده و جایگاه محکمی در ادبیات انگلیسی پیدا کرد. امیلی برونته متأسفانه در سن 30 سالگی از دنیا رفت.

شاهکارهای نویسنده های معروف دنیا

اسکار وایلد و تصویر دوریان گری

اسکار وایلد (Oscar Wilde) یک نمایشنامه‌نویس بود و تصویر دوریان گری تنها اثر چاپ‌شده‌ی وی به‌حساب می‌آید. این کتاب تنها در سه هفته نوشته شد و سال 1890 در یک مجله به چاپ رسید. پس‌ازاین اتفاق وایلد شهرت زیادی به دست آورد و همین باعث شد این اثر یک سال بعد به‌عنوان یک کتاب مستقل چاپ شود. اما ناگهان جامعه‌ی آن روزها شروع به غیراخلاقی خواندن این کتاب کردند و برای غیرقانونی اعلام شدنش اقداماتی انجام دادند. خود اسکار وایلد در مورد این کتاب می‌گوید: «هرکسی گناهان و شیاطین وجود خود را در این کتاب می‌بیند.»

شاهکارهای نویسنده های معروف دنیا

شاهکارهای نویسنده های معروف دنیا : برام استوکر و دراکولا

در فهرست آثار برام استوکر (Bram Stoker) ایرلندی، داستان‌های کوتاه و رمان‌های زیادی دیده می‌شود. اما تمام شهرت وی به کتابی در مورد یک خون‌آشام اشراف‌زاده به نام کنت دراکولا باز می‌گردد. کتابی که در سال 1897 منتشر شد. درواقع برای شهرت داستان‌های خون‌آشامی این روزها و تمام فیلم و سریال‌های این چنینی باید از برام استوکر متشکر باشیم. اما بااینکه منتقدین این کتاب را دوست داشتند، دراکولا تا زمان حیات برام استوکر که به علت سکته درگذشت، شهرت زیادی بین مردم نداشت. تا اینکه در سال 1922 اقتباسی سینمایی از آن منتشر شد و ناگهان اثر برام استوکر به‌شدت محبوب شد.

شاهکارهای نویسنده های معروف دنیا

شاهکارهای نویسنده های معروف دنیا : جی.دی سلینجر و ناتور دشت

جی دی سلینجر (J.D. Salinger) در دهه‌ی 1940 به‌عنوان یک نویسنده‌ی خوب شناخته‌شده بود اما شهرت زیاد او به دلیل انتشار ناتور دشت در سال 1951 است. کتابی در مورد یک نوجوان 17 ساله که بسیار بین مردم محبوب شد. حتی امروز هم سالانه بیش از یک میلیون نسخه از این کتاب در دنیا فروخته می‌شود.

سوپراستارهایی که زندگی فروتن و متواضعی دارند!

اما بااین‌حال سلینجر ساخت اقتباس سینمایی از این اثر را ممنوع کرده است! از نظر نویسنده، ناتور دشت را به‌هیچ‌وجه نمی‌توان به یک فیلم یا نمایش تبدیل کرد. سلینجر دراین‌باره گفته است: «برای من، وزن این کتاب صدای راوی آن است. در یک کلمه ما در حال خواندن درونی‌ترین تفکرات هولدن کالفیلد هستیم و به نظرم هیچ بازیگری توانایی بازی کردن نقش این شخصیت را ندارد.»

شاهکارهای نویسنده های معروف دنیا

شاهکارهای نویسنده های معروف دنیا : الکساندر گریبایدوف و فغان از زیرکی

الکساندر گریبایدوف (Alexander Griboyedov) تقریباً تمام شهرتش را مدیون کمدی فغان از زیرکی است. این کمدی در سال 1823 نوشته شده و جامعه‌ی متعالی محور و رعیت مدار را موردانتقاد و تمسخر قرار می‌دهد. فغان از زیرکی را می‌توان قله‌ی نمایشنامه‌نویسی روسیه نام نهاد.

شاهکارهای نویسنده های معروف دنیا

شاهکارهای نویسنده های معروف دنیا : ادموند روستان و سیرانو دو برژراک

: ادموند روستان (Edmond Rostand) موفقیت را در سال 1894 تجربه کرد اما نمایشنامه‌ی سیرانو دو برژراک که در مورد یک شاعر اهل دوئل فرانسوی است را می‌توان دلیل اصلی موفقیت وی دانست.

رازهای پنهان انیمیشن های معروف دنیا

کالین مک کلاف و پرنده‌های خارزار

کالین مک کلاف (Colleen McCullough) استرالیایی برای اولین به خاطر رمان پرنده‌های خارزار شناخته شد که در سال 1977 منتشر شده است. تا کنون بیش از 30 میلیون نسخه از کتاب وی به فروش رفته است! اولین کتاب مک کلاف در سال 1974 و زمانی که 37 سال داشت چاپ شده اما سه سال بعد و با انتشار پرنده‌های خارزار دنیای این نویسنده‌ی استرالیایی زیرورو شد.

شاهکارهای نویسنده های معروف دنیا

شاهکارهای نویسنده های معروف دنیا : آلان میلن و وینی پو

آلان میلن (Alan Milne) قبل از انتشار کتاب وینی پو نمایشنامه‌نویس مشهوری بود. اما شهرت پو، همان خرس دوست‌داشتنی کارتون‌های کودکی، به حدی زیاد شد که تقریباً تمامی آثار دیگر میلن را تحت شعاع قرار داد. میلن که در همان زمان برای بزرگ‌سالان می‌نوشت، دوست نداشت که او را یک نویسنده‌ی کودک و نوجوان بدانند و بعد از مدتی متوجه شد ناشرینی که برایشان کار می‌کرد او را جدی نمی‌گیرند!

کریستوفر رابین شخصیت اصلی کتاب هم الهام گرفته شده از پسر خود میلن بود. کم‌کم با بزرگ‌تر شدن پسر میلن، دیگران او را مسخره می‌کردند و به همین دلیل پدرش نوشتن داستان وینی پو را متوقف کرد. چه داستان غم‌انگیزی! این کتاب درواقع تبدیل به اثری شد که خالقش را از بین برد؛ درست مثل هیولای فرانکشتاین!

ذوالفقار شوقی

متولد 1371 و مترجم، گرافیست و طراح وبسایت هستم و در حال حاضر مدیر اجرایی آژانس تولید محتوای پیکاک... امیدوارم بتونیم با مطالب خوب در خدمت همه ی اقشار جامعه باشیم و اطلاعات شما رو در زمینه های مختلف بالا ببریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا